Žďár vyhrál přestřelku s třetiligovým Bystrcem

Vysočina -Fotbalistům třebíčského HFK proti účastníku jihomoravského krajského přeboru TJ Sokola Tasovice vyšla generálka na jarní část sezony divize D na výbornou, vyhráli 4:0.

16.3.2009

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Petr Pelíšek

To třetiligová jihlavská juniorka důležitý test neabsolvovala, Pelhřimov měl velkou marodku.

TŘEBÍČ - TASOVICE 4:0

„Generálka proběhla v klidu, obě mužstva se soustředila jen na fotbal, hrálo se čistě s vědomím, že do soutěže je potřeba jít zdravotně v pořádku,“ říká trenér Třebíče Libor Zelníček.

„V zápase byl dostatek příležitostí k vyzkoušení standardních situací, které jsme navíc proměnili ve tři góly. Celá zimní příprava vyšla podle plánu, a toto utkání ji úspěšně zakončilo,“ dodal.

Góly: 19. Koníř, 38. Karásek, 43. Durajka (PK), 56. Pospíchal. Rozhodčí: Petr - Křenek, Veselý. Poločas: 3:0. Třebíč: Beer - Vejmelka, Cupák, Brabenec, Flekal - Durajka, Kopeček, Koníř, Křivánek - Pospíchal (70. Linhart), Karásek.

ŽDÍREC - STOLANY 2:0

Na těžkém terénu nemohl Ždírec uplatnit svoji hru, přesto měl jasnou převahu. Ždírec šel do vedení brankou Chmelíka z pokutového kopu, druhý, pojišťovací, gól Dekory přidal po změně stran Čalkovský.

„Na kratším soustředění doma ve Ždírci jsme si řekli, jaký styl chce hrát. Bohužel ve Stolanech to nešlo příliš praktikovat kvůli terénu. Celý zápas jsme byli lepší, jen jsme to měli vyjádřit více góly,“ prohlásil ždírecký kouč Marek Štukhejl.

Góly Ždírce: 12. Chmelík (PK), 53. Čalkovský. Poločas: 1:0. Ždírec nad Doubravou: Žďánský - Sobotka, Klupka, Takácz - Šnobl, Carda (46. Smejkal), Blažek (46. Hromádka), Chmelík, Čalkovský - Máša, Kolouch (46. Hanousek).

ŽĎÁR N. S. - BYSTRC 5:4

Doslova gólové hody přichystali fotbalisté Žďáru a Bystrce přítomným divákům týden před startem sezony. Výhra domácích nad čtvrtým celkem MSFL je před prvním mistrovským zápasem velkým povzbuzením. Žďár brzy prohrával, ale dokázal na vedoucí branku hostí rychle odpovědět, když se střelou z úhlu prosadil Hirsch.

O tři minuty později už Žďár vedl. Odražený míč poslal nekompromisně do branky Bojda. Zkušení hráči Bystrce však otočili skóre dvěma rychlými góly.

Do konce první půle dokázal Žďár srovnat skóre, když se hlavou trefil Zedníček. Ve druhém poločase museli domácí opět dotahovat. Zásluhou přesného trestného kopu Heideho nejprve vyrovnali na 4:4 a rozhodující gól vstřelil po přihrávce Bojdy do odkryté brány Otoupalík.

Góly Žďáru: Hirsch, Bojda, Zedníček, Heide, Otoupalík. Poločas: 3:3. Žďár: Pospíchal - Raška, Sysel, Heide, Hamák - Bojda, Otoupalík, Bratršovský, Hirsch - Procházka, Zedníček (70. Filippi).

V. MEZIŘÍČÍ - SPARTA BRNO 5:1

Od začátku zápasu byla aktivnější brněnská Sparta a také šla zaslouženě do vedení. Jenomže Kratochvíl s Brychtou do poločasu výsledek otočili. Druhé půli už zcela kralovali domácí, kteří zaslouženě přidali další tři góly.

Góly: 39. a 50. Kratochvíl, 42. Brychta, 47. Durda, 67. Karásek - Lejska. Rozhodčí: Slezák. Diváci: 20. Poločas: 2:1. V. Meziříčí: R. Invald (46. Trnavský) - Z. Mucha, Karásek (70. Klusák), P. Mucha, J. Krejčí - Dufek, Průša, Jedlička (46. Berka), J. Němec (46. Loup), Kratochvíl - Durda.

BOROVINA-OPATOV - OKŘÍŠKY 2:2

Góly: 47. Bastl, 88. Voda. Poločas: 1:0. Okříšky: Fiala - Večeřa, Zeman, Tekal (46. Netolička), Ježek - Dočkal, malý, Voda, Široký - Kotrba (15. Bastl), Tuma (46. Jeřábek).

JAROMĚŘICE - M. KRUMLOV 2:3

Góly: 20. Novotný, 32. Paul. Poločas: 2:2. Jaroměřice: Pisk - Kašpar, Brabenec, Urbánek, Pokorný - Z. Karásek (62. Hutař), Musil, Novotný, Paul, M. Karásek (74. Němec) - Kalay.

JEMNICKO - JINDŘ. HRADEC 2:0

Góly: 13. 21. Cech. Poločas: 2:0. Jemnicko: Růžička (46. P. Kincl) - Štancl, křivánek, Obrdlík (46. Kříž), J. Kincl (62. Tobolka) - Čech (46. Habr), Koutný, Morkus (62. Nekula), Ďurač - Anděl (65. Vaculín), Cech.

V. MEZIŘÍČÍ B - HARTVÍKOVICE 0:3

Góly: 43. a 63. Dvořák, 58. Jirgl. Poločas: 0:1. Hartvíkovice: Chalupa (46. Moczár) - Melkes (42. Jirgl), Vodička (46. Matějek), Koláček, Duša - Raušer, Kubala, Hošek, Neumann - Dvořák, Jirgl (25. Rous).

TŘEBÍČ B - NÁMĚŠŤ-VÍCENICE 1:1

Gól Třebíče B: 19. Řezáč. Poločas: 1:1. Třebíč B: Hradecký - Venhoda, Václavek, Ošmera, Heres - Žák, Sedláček, Linhart, Kresa - Man, Řezáč.

HUMPOLEC - HLINSKO 1:4

Gól za Humpolec: 57. Beránek. Poločas: 0:4. Humpolec: Kříž (46. Padrnos) - Alenka, Pecha, Černík, Nermuť - Paťha (29. Beránek), Hes, Kopic, Metál - Štěpán (50. Staněk), Holoubek.

H. BROD - SVITAVY 3:5

Góly Havlíčkova Brodu: Provazník, Háněl, D. Bláha. Poločas: 1:1. Havlíčkův Brod: Adamec (46. Chudoba) - Halamka, Novotný, Nechvátal, Mišta - Bláha, Nepovím, Háněl, Fialka (60. Mareš) - Provazník, Slanař (80. Ganobjak).

HERÁLEC - ŽIROVNICE 7:2

Góly Herálce: Pátek 2, Pěnička, Prchal, L. Stojan, Filipský, Ganobjak. Herálec (HB): Březina - Paclík, Ganobjak, Kuchta, J. Stojan - Mašek, Král, Pátek, Prchal - Pěnička, L. Stojan (Komůrka, Filipský).

SVĚTLÁ - SPEŘICE 3:4

Góly Světlé: Křikava, Klaus, Císař. Poločas: 3:1. Světlá nad Sázavou: Březina (46. P. Matějka) - Z. Matějka, Motejl, Halama (46. Dvořák) - Karel (46. Novotný), Blažek, Čáslavský, Císař (46. Dobrý), Klaus (46. Čapek) - Rezek, Křikava (46. Závorka).

BYSTŘICE - OLEŠNICE 3:1

Góly Bystřice: Buchta, vlastní, R. Sklenář. Poločas: 1:0. Bystřice: Trávníček - Svoboda (46. Mitáš) Veselý, Dufek, König - R. Sklenář (45. Matuška), Zbytovský, Z. Sklenář, Špatka - Horák, Buchta.

V. BÍTEŠ - RAPOTICE 1:4

Góly V. Bíteše: Němec. Poločas: 0:3. V. Bíteš: Šula - Škorpík, Pohl, Horký, Vyskočil - Lukášek, Jirásek, Němec, Šotenberk - Pokorný, Buchta. Střídali: Jelínek, Loup.

ŽIDENICE - POLNÁ 4:3

Góly Polné: Tlačbaba, Adamec, Gondek. Poločas 0:3. Polná: Mundok (46. Skočdopole) - Krčál, Mezera, Pártl, Hlávka - Tomas, Kovář, Holas, Gondek - Tlačbaba, Adamec (střídali: Urbánek, Bahounek, Šimek, Kratochvíl).

NOVÁ VES - BOSONOHY 1:2

Gól N. Vsi: 63. R. Novotný. Poločas: 0:2. Nová Ves: P. Novotný - J. Bureš, T. Pohanka, P. Starý, Kubík - J. Krejčí, R. Novotný, Havlík (5. Miluška, 65. T. Novotný ml.), J. Šandera - D. Čech, L. Čech (46. P. Bureš).

CHOTĚBOŘ - VRCHOVINA 1:1

Gól Vrchoviny: 80. M. Skalník. Poločas: 0:0. Vrchovina: P. Skryja (46. P. Chrást) - Mrkos, O. Poul, L. Smetana, Škorpík - Kalich (46. V. Fagula), M. Skalník, K. Skalník (46. Němeček), L. Michal - Josífek (46. Oros), Mužátko.
16.3.2009 VSTUP DO DISKUSE

Vítězné snímky soutěže Letní a barokní Vysočina. Pobočenský rybník - Veronika Pilařová (Letní Vysočina, 2. místo)
7

Fotosoutěž Letní barokní Vysočina má sedm vítězů

Petr Weiss
1 5

Sexuolog Weiss půjde k soudu v říjnu. Hrozí mu trest až šest let vězení

V Medlově se už mohou výletníci koupat

Žďársko – Nadšenci pro koupání v přírodních nádržích si už mohou bez obav zaplavat i v rybníku Medlov. Voda tam před dvěma týdny dostala „čtyřku“ – kvůli velkému množství sinic nebyla vhodná ke koupání, i když jeho předchozí striktní zákaz (stupeň 5) už tam hygienici zrušili.

Ze dvora rodinného domu zmizelo jízdní kolo

Radňoves – Policisté z Velkého Meziříčí řeší případ krádeže, ke kterému došlo v úterý 15. srpna v Radňovsi. Dosud neznámému nenechavci se tam v jednom rodinném domě zalíbilo jízdní kolo Kellys červené barvy.

Obnova Bouchalek bude nakonec skromnější

Žďár nad Sázavou – Skromnější obnova sportovního areálu na Bouchalkách ve Žďáře nad Sázavou. Takový je aktuální plán města na to, jak se vypořádat s dosluhujícím zázemím pro fotbalisty i tenisty.

Pálenice se teprve rozjíždí, slabší začátek zavinily třešně

Vysočina – Padesát. Tolik pěstitelských pálenic funguje na Vysočině podle statistiky Celního úřadu pro Kraj Vysočina. Většina z nich však sezonu teprve startuje. Může za to nedostatek třešní. Palírník Roman Koudela z Polné na Jihlavsku začne až v září.