Starší dorost
PELHŘIMOV – ŽĎÁR N. S. 5:1
Pelhřimovský starší dorost nepodcenil tradičně nebezpečného soupeře ze Žďáru a v bojovném výkonu na těžkém terénu našel recept na jeho hru s kolmými rozehrávkami zakončovanými centry za obranu.

První poločas připomínal minulé utkání. Domácí šli do vedení až po dvaceti minutách, kolmou rozehrávku rychle a důrazně převzal Vlk a sólem proti gólmanu Fouskovi se zapsal do seznamu střelců. Za dalších osm minut nereagovala obrana Žďáru na Šimákův centr, který propadl k Novákovi, a ten sám proti gólmanovi nezaváhal. Za další tři minuty vyšla hostům přihrávka na dva neobsazené hráče, z nichž po naražení snížil do prázdné branky Henzl. Pár minut před poločasem Mazanec viděl vysunutého Fouska a ze čtyřiceti metrů jej přesným míčem lišácky přeloboval.

Po změně stran Pelhřimov kontroloval první čtvrthodinu hru, ale hosté potom přidali a v signálu Potockým a Švormou zahraný trestný kop zprava přes zeď skončil v Sochorově náruči. Vystihl, že Potocký nebude střílet i Švormovo přehození zdi. Do stoprocentní šance se dostal střídající Lhotský, ale přestřelil. Potom Mazancem vybojovaný míč převzal Vlk a po průniku do vápna nedal střelou po zemi padajícímu Fouskovi šanci. Vzápětí znovu podržel domácí tým Sochor, ve vysokém výskoku prsty nadzvedl míč na roh. Za dvě minuty rozhodl hattrickem a pátým gólem utkání Vlk. Za výhrou Pelhřimova stojí zodpovědný výkon celého týmu.

Góly: 20. 68. a 84. Vlk, 28. Novák, 41. Mazanec – 31. Henzl. Rozhodčí: Voneš. ŽK: 1:0. Diváci: 30. Poločas: 3:1. Pelhřimov: Sochor – Fikar, Kott, Šimák, Florián – Zajíček, Viktora – Bumbálek, Novák, Vlk – Mazanec.

HUMPOLEC – VRCHOVINA 4:2
Do utkání vstoupili lépe hosté a během deseti minut měli dvě šance. Udeřilo ale na druhé straně. V 11. minutě Maršík pěkně vysunul Blaška, který si se zakončením přízemní střelou věděl rady. Vzápětí mohl zvýšit Maršík, ale jeho jedovatá střela se mezi tyče nevešla.
Po půlhodině hry bylo vyrovnáno, když domácí nedůrazně odkopli míč a ten z hranice vápna vrátil do sítě hostující Veselý. Krátce před poločasem mohl dostat svůj tým do vedení pohyblivý Maršík, ale na brankáře Batelku nevyzrál.

Vše si vynahradil ihned po příchodu z kabin. Po důrazném, aktivním napadání v pokutovém území soupeře byl faulován a Benáček penaltu proměnil. Ten byl autorem i třetího úspěchu svého týmu v 61. minutě se prosadil hlavou po rohu Vacaty. Hosté z Nového Města ale utkání nevzdali.V 71. minutě se křižnou střelou Decera opět dostali do hry. Navíc vzápětí za Podobou zvonilo břevno. Domácí neotáleli, založili rychlý protiútok a Maršík vstřelil asi rozhodující branku utkání. V 90. minutě mohl stoper Benáček završit hattrick, ale to by po faulu na Prchala nesměl penaltu poslat doslova pánu Bohu do oken.

Góly: 47. a 62. Benáček, 12. Blaško, 77. Maršík – 34. Veselý, 72. Decer. Rozhodčí: Fabeš. ŽK: 1:2. Diváci: 30. Poločas: 1:1. Humpolec: Podoba – Vočadlo, Benáček, Prchal, Wasserbauer – Svoboda (89. Horák), Mikeš, Vacata, Kameš, Blaško (71. M. Žáček) – Maršík.
Ostatní výsledky 13. kola: Svratka Brno – Blansko 3:2, V. Meziříčí – Boskovice 4:1, HFK Třebíč – Kohoutovice 3:1, Otrokovice – H. Brod 3:1, Břeclav – Sparta Brno 3:0.

PELHŘIMOV – ŽĎÁR N. S. 0:0
Největším soupeřem obou mužstev se stal terén, který spíše připomínal blata z trháku Král Šumavy, než regulérní terén pro divizní mač. Mnozí z diváků jen vzpomínali na umělou trávu Za kalvárií, která byla pro tyto situace vždy ideální.

Zápas samotný se vyvíjel zcela vyrovnaně. Už ve 3. minutě Bílý střelou ohrozil branku Žďáru. Pak následovalo několik dalších slibných možností na obou stranách, které ovšem změnu skóre nepřivodily. Velká šance se domácím naskytla ve 28. minutě. Blokeš po levé straně zatáhl míč, přihrál do malého vápna, kde Kořínek z první nastřelil brankáře Žďáru a dorážku poslal Fanta těsně mimo. Hosté kontrovali po nedorozumění v obraně Pelhřimova ve 30. minutě, ale ani oni tutovku nevyužili.

Druhý poločas vyzněl mírně ve prospěch Žďáru. Síly obou mužstev terén postupně odčerpával, hra se odehrávala většinou ve středu hřiště a pohledných akcí výrazně ubylo. Hosté se zmohli k nebezpečným atakům ve 45. a 48. minutě, dobrý brankář Karolyi byl vždy připraven. Ze strany domácích se již žádná slibná akce neobjevila, takže se oba soupeři nakonec rozešli s bezbrankovou remízou.

Rozhodčí: Holub. ŽK: 2:0. Diváci: 10. Pelhřimov: Karolyi – Fikar, Škoda, Rásocha, Bílý – Fanta, Sajner (71. Adam), Šmíd, Heřmánek – Blokeš, Kořínek (41. Gutev).

HUMPOLEC – VRCHOVINA 3:3
V úvodu utkání zahrozili nejprve hosté, ale větší šanci ke vstřelení branky si o chvilku později vypracovali domácí. Po průniku Horáka trefil zakončující mladíček Homola jen nohy padajícího gólmana Vrchoviny. Ve 13. minutě poslal kapitán Vočadlo delší míč za statickou obranu soupeře, ale pohotový volej Horáka opět brankář hostů reflexivně vyrazil. Po půlhodině dostal příležitost ukázat své umění i humpolecký brankář Duben, s nebezpečnou střelou Vrchoviny si bravurně poradil. Hosté přesto získali zásluhou Dobrovolného ve 36. minutě vedení. Domácí obránce Vašíček ještě dokázal první pokus skluzem zblokovat, ale následný centr už si střelce našel a jeho volej rozvlnil síť.

Začátkem druhého poločasu zahrozili hosté z pravé strany, ale jejich zakončení šlo těsně mimo. Pak dobře hrající Rázek prostrčil míč na Lazarteho, který se tváří v tvář hostujícímu brankáři dokázal střelecky prosadit. Po hodině hry se hostům povedl pěkný kombinační útok, na jehož konci byl opět dobře připravený střelec Dobrovolný. Za čtyři minuty se agilní Svoboda dral s míčem do zakončení, jeho snaha byla překažena až nedovoleným zákrokem soupeře. Následnou penaltu poslal Vočadlo k pravé tyči. Ještě veseleji bylo na domácí střídačce v 74. minutě, kdy si hosté po hlavičce Zacha dopravili míč do vlastní branky. Tři minuty před koncem mohla Vrchovina vyrovnat, ale prudký míč ze dvaceti metrů rozezvučel jen břevno. První letošní slabší chvilku si vybral mladý brankář v nastaveném čase, kdy mu lehoučký míč doslova proklouzl mezi prsty do sítě.

Góly: 54. Lazarte, 64. Vočadlo, 72. vlastní – 37. a 60. Dobrovolný, 80. Boušek. Rozhodčí: Fridrichovský. ŽK: 2:2. Diváci: 30. Poločas: 0:1. Humpolec: Duben – Vašíček, Zach, Vočadlo, Jiřík – Jaroš (41. Rázek), Doležal (41. Kameš), M. Žáček, Zítko – Horák (37. Svoboda), Homola (41. Lazarte).

1. Blansko  13 13 0  0 61:5  39
2. Břeclav  13  9 1  3 24:23 28
3. H. Brod  13  8 2  3 38:21 26
4. Svratka Brno  13  8 0  5 35:25 24
5. Sparta Brno  13  6 2  5 26:18 20
6. V. Meziříčí  13  5 5  3 30:28 20
7. Otrokovice  13  5 3  5 21:24 18
8. HFK Třebíč  13  5 2  6 44:38 17