Nepříjemné prokletí domácích zápasů utnul Pelhřimov, který letos poprvé bodoval na svém hřišti odnesla to předposlední Sparta Brno.

TŘEBÍČ PŘEROV 1:1

Domácí, vědomi si nelichotivého postavení v tabulce, začali proti poslednímu týmu aktivně. Hned v 1. minutě Durda uvolnil Floriána, který prošel obranou a centrem přes celé vápno našel Smažila, ale jeho tvrdá střela mířila mimo. Pak Svoboda ideálně nacentroval na hlavu Floriána, ten však mířil vedle. Gól mohla přinést 15. minuta, kdy Hebron střelou ze třiceti metrů vystrašil hostujícího brankáře, který míč se štěstím vyrazil na roh. Pravidlo nedáš, dostaneš platilo i tentokrát. Aktivní Pazdera potáhl po levé straně míč, přenesl na pravou stranu Šolínovi, který našel zpětným centrem na levé tyči Pazderu, a ten do prázdné brány otevřel skóre. Třebíčští stále měli více ze hry a v 33. minutě Durda výborně vysunul Floriána mezi dva stopery a ten v tváří tvář překonal gólmana 1:1. Zakrátko mohl domácí poslat do vedení Chlup, ale po přiťuknutí Svobody pálil tvrdě nad.

Po změně stran hosté dál spoléhali na jednoduché a nakopávané balony na Pazderu. Hra byla neurovnaná, plná nepřesností a osobních soubojů. V 50. minutě se vyznamenal brankář Sohlich, kdy mířenou střelu Durdy vytěsnil konečky prstů na břevno a následnou střelu Svobody vykopl obránce Přerova na brankové čáře. Později utekl po pravé straně Florián, nacentroval do pokutového území, kde Svoboda ze sedmi metrů netrefil branku. Vzápětí měl šanci Svoboda, když se k němu dostal míč, ale obranný val soupeře neprostřelil. Třebíčský Florián mohl skórovat, po ideální přihrávce od Chlupa, ale střelou přes dva obránce přinutil brankáře Sohlicha k zákroku. Hodně vzruchu přinesla 80. minuta, kdy I. Čermák nabídl šanci hostujícímu Pazderovi, a ten z osmi metrů přestřelil. Na konci se v šanci ocitl Florián, který hlavičkoval nad branku Přerova, při této šanci se zranil a musel být odvezen do nemocnice.

Góly: 33. Florián 24. Pazdera. Rozhodčí Chabiča. ŽK: 2:2. Diváci: 120. Poločas: 1:1. Třebíč:Zrzavý -Komínek, Havránek, Hebron, I. Čermák (86. P. Čermák) Chlup, Křivánek (79. Koníř), Smažil, Svoboda, Durda Florián (88. Linhart).

NAPAJEDLA VRCHOVINA 2:0

Vrchovina začala aktivně a potvrzovala jarní formu. Po domácí šestnáctku byla lepším mužstvem, ale v klíčovém území se stejně jako Napajedla na nic nezmohla. V ojedinělých náznacích šancí se objevili Michal Skalník s Pavlem Sodomkou, ale zůstalo jen u náznaků. Ve 24. minutě chyboval Burian a domácí se valili na osamoceného Smetanu s Vítkem. Na konci akce vypálil Huťka, který s pomocí tyče dopravil míč za Vítkova záda. Z první jarní inkasované branky se Novoměstští nemohli probrat a před Vítkem se odehrával jeden závar za druhým. Hostující gólman se často nestačil divit, co jsou zadní řady Vrchoviny schopny vyprodukovat. Hosté měli v tu dobu velké štěstí, že neinkasovali další dvě branky. Při jednom ze soubojů se zranil Vítek, který se sebezapřením dohrál první poločas.

Ve druhé půli jej nahradil Krejčí. Smůlu si vybral i Wolker, jehož ze hry vyřadil klasický „koňar“. Chvíli potom vhazoval aut Buchta, jenže jeho přihrávka našla jen kopačku Vlčka, který z hranice šestnáctky překonal Krejčího. Vrchovina si za celé utkání nevypracovala vylouženou šanci, a tak odešla poprvé na jaře s prázdnou.

Góly: 24. Huťka, 58. Vlček. Rozhodčí: Líkař. ŽK: 1:1. Diváci: 160. Poločas: 1:0. Vrchovina:Vítek (46. Krejčí) Buchta, Smetana, Burian, Wolker (57. R. Chmelíček) Šustáček (75. Follprecht), Pavel Sodomka, Michal, Šandera Zedníček, M. Skalník.

ŽĎÁR N. S. SLAVOJ POLNÁ 1:0

Žďár od začátku plnil roli favorita a hrálo se především na hostující polovině. Hráči Žďasu se však přes dobře organizovanou hráz nebyli schopní dostat ke kloudnému zakončení, a tak si diváci mnoho fotbalové krásy neužili. Naopak hned v 7. minutě museli přihlížet tvrdému skluzu dvou soupeřů, z něhož si to nejlepší divizní střelec Aleš Chmelíček namířil přímo do nemocnice. „Dostal kopačkou do zad, hned jel do nemocnice, víc zatím nevím,“ líčil kouč Petr Nedvěd. Domácí poprvé zahrozili v polovině první pětačtyřicetiminutovky, ale dorážku z pravého křídla Skočdopole vytěsnil na roh. Ve 30. minutě chtěl Chmelík pálit z první, míč ale netrefil, bránící hráč ho podrazil, ale píšťalka zůstala němá. „Já to pořádně neviděl, ale rozhodčí nepískal, tak se nedá nic dělat. Jinak je přehráváme, ale nejsme schopní se dostat do koncovky. Vázne nám finální přihrávka,“ hodnotil o přestávce Nedvěd.

Po přestávce se toho ale příliš nezměnilo. Rozhodující moment tak přišel v 66. minutě, kdy se po kombinaci na levé straně protáhl Malínek až do vápna a prostřelil gólmana. V závěru mohl pojistit výhru Mašek, ale Pohankovo sklepnutí poslal v pádu mimo.

Gól: 66. Malínek. Rozhodčí: Ságl. ŽK: 2:2. Diváci: 380. Poločas: 0:0. Žďár n. S.: Pospíchal Heide, Turek, Šindelka, Vomela Bureš (89. Hlouš), Mašek, Doležal, Malínek Chmelíček (7. Chmelík), Bratršovský (82. Pohanka). Slavoj Polná: Skočdopole Bambula, Urbánek, Kučera, Caha Tlačbaba (81. Černý), Pražák (16. Oberreiter), Lovětínský, Wiener (78. Klíma) Kaplan, Kovář.

TASOVICE V. MEZIŘÍČÍ 0:2

V prvním poločase byli domácí herně i kombinačně lepší. Vytvořili si územní převahu, ale ani jednu ze tří příležitostí nevyužili.

Ve druhé půli se hra vyrovnala a přelévala se z jedné strany na druhou. Po hodině se na domácí valil rychlý útok po ose Simr-Berka, na jehož konci byl gólový Görner. Po inkasované brance se domácí zvedli, zatlačili Meziříčské, ale ty několikrát podržel Invald. Hosté už hrozili jen z rychlých protiútoků. Do jednoho z nich se dostal Görner, po kličce byl brankářem faulován a sám zvýšil z pokutového kopu. V závěru se Tasovice hnaly za snížením, ale vsítit gól jim dopřáno nebylo.

Góly: 60. a 79. Görner (druhý z PK). Rozhodčí: Polák. ŽK: 4:2. Diváci: 260. Poločas: 0:0. V. Meziříčí: Invald Kozuň (79. Štefka), P. Mucha, Šimáček, Krejčí Dufek (60. Vítek), Berka (77. Maruška), Smejkal, Netrda Simr, Görner.

PELHŘIMOV SPARTA BRNO 1:0

Pelhřimovští začali velmi aktivně a už v 8. minutě se radovali, když svou zarputilost předvedl Krtek. Vybojoval ztracený balón a předložil ho Homolkovi, ten se zakončením neměl problém, míč vyvěsil do šibenice. Situace velmi podobná vznikla ve 36. minutě, tentokrát však Homolka šanci nevyužil. Před poločasem zachránil domácí Moravec výborným zákrokem na brankové čáře, když zlikvidoval hlavičku Kubíčka. Ve druhé půli byla převaha Pelhřimova ještě zřejmější, vstřelení pojišťovací branky se však jeho fanoušci nedočkali. Nejvýraznějším hráčem druhé půle byl Leligdon, v 50. minutě si pohrál se čtyřmi obránci hostů, na zakončení už ale neměl dostatečný klid. Devět minut před koncem si opět Leligdon narazil s Naniášem, ale trefil jen gólmana hostí. Tečku za zápasem udělala tutovka Niederleho, který po pěkné kombinaci dokázal z půl metru přestřelit branku.

„Konečně jsme vyhráli doma, což mě nesmírně těší. Byli jsme lepším týmem a měli jsme dát více gólů. Hlavně ve druhém poločase jsme měli hned několik šancí na to, abychom vítězství pojistili,“ ohlédl se za zápasem kouč domácí Ján Kubík.

Góly: 8. Homolka. Rozhodčí: Kučerík. ŽK: 2:1. Diváci: 200. Poločas: 1:0. Pelhřimov: Moravec Čížek, Hložek, Kocián, Klofáč Leligdon, Naniáš, Niederle, Homolka Benda (81. Kmoch), Krtek.

Ostatní výsledky 21. kola: Bohunice Hodonín 3:0, Bystrc Otrokovice 2:0, Spytihněv Vyškov 1:0.

16. Přerov 21 3 8 10 24:43 17

Příští kolo: Hodonín PELHŘIMOV, Sparta Brno Spytihněv, Vyškov Napajedla, VRCHOVINA Bystrc, Otrokovice Tasovice, V. MEZIŘÍČÍ ŽĎÁR N. S., SLAVOJ POLNÁ TŘEBÍČ, Přerov Bohunice.