Béčko Vrchoviny i Herálec přivezli zvenku plný počet bodů

Vysočina – V závěrečném 26. kole východní skupiny I. A třídy se o víkendu představili pouze dva ze tří zástupců žďárského okresu. Béčko Žďáru ve čtvrteční předehrávce doma podlehlo postupujícím Koutům.

19.6.2017

Ilustrační foto.Foto: Deník/Jan Čech

Juniorka Vrchoviny i Herálec se představili na hřištích soupeřů z Třebíčska a shodně zvítězili 4:2. Celek z Nového Města vyučoval sestupující Hrotovice, Herálec vyhrál v Želetavě.

HROTOVICE – VRCHOVINA B 2:4
Domácí nezačali veledůležité utkání, v němž ještě bojovali o poslední jiskérku naděje na záchranu I. A třídy, podle představ a ještě v úvodní dvacetiminutovce dvakrát inkasovali. Hosté, kteří nastoupili v omlazené sestavě a sezonu už jen dohrávali, přidali třetí branku ještě do přestávky, prosadil se Žák.

Hrotovice měly několik možností ke snížení, ale prosadily se až za stavu 0:4. Salák dvěma slepenými góly snížil a sahal i po hattricku, ale jeho trefy přišly pozdě. Celek z Třebíčska se tak po čtyřech letech s I. A třídou loučí.

„Byl to odraz celého našeho jarního výkonu. Soupeř, ač byl hodně omlazený, hrál dobře kombinačně, naopak my ne. Dostali jsme tři góly za poločas a bylo po zápase. Bez tréninku se hrát nedá žádný fotbal, natož I. A třída. Jsem hodně zklamaný,“ mávl rukou hrotovický trenér Jan Dobrovolný, který se nechal slyšet, že na lavičce sestupujícího týmu končí.

Góly: 66. a 70. Salák – 14. Josífek, 16. Polnický, 30. Žák, 58. Košík. Rozhodčí: Kopřiva. ŽK: 1:0. Diváci: 40. Poločas: 0:3. Vrchovina B: Follprecht – Bača, Košík, Fagula, Němeček – Kyselý, Vašíček, Mazel, Josífek (56. Buřval), Polnický – Žák.

ŽELETAVA – HERÁLEC 2:4
Rozlučka z letošním ročníkem I. A třídy se fotbalistům Želetavy příliš nepovedla a Herálci doma podlehli především díky své neproduktivitě.

Domácí inkasovali zkraje utkání po rychlém protiútoku. Hosté právě z brejkových situací vstřelili všechny čtyři branky. Želetavským se nedařilo především zastavit střelce Uchytila, který nejenže završil hattrick, ale i na čtvrtý gól Herálce přihrál.

Hostitelé měli více ze hry, ale neproměnili ani ty nejvyloženější šance. Výjimkou byl úvod druhého poločasu, kdy Veselského přihrávku zužitkoval pohlednou střelou Martin Vrbka. Druhou kontaktní branku Želetavy zaznamenal po Simandlově rohu Ondráček, ale víc už domácí hráči nestihli. I přes porážku se však v soutěži udrželi.

„Hráli jsme lépe než soupeř. Ale neproměňovali jsme vyložené šance a obdrželi prakticky čtyři stejné branky z brejků. A to rozhodlo,“ má jasno želetavský trenér Petr Kylíšek.

Góly: 48. Martin Vrbka, 63. Ondráček – 2., 27. a 79. Uchytil, 59. Boháč. Rozhodčí: Holub. ŽK: 0:2. Diváci: 100: Poločas: 0:2. Herálec: Bednář – Ptaszek (38. Suchý), Čejka, Boháč, Okurka, Uchytil, Myška (71. Bělský), Bureš, Černý, Kovář, Odstrčil (84. Hořínek).

ŽĎÁR B – KOUTY 3:5

Předehráno ve čtvrtek 16. 6.
Góly: 28. L. Filippi, 72. Havelka (vlastní), 80. Jurnečka – 6. Tenkl, 29., 36. a 79. Neumann, 59. Coufal. Rozhodčí: Janovský. ŽK: 0:2. Diváci: 60. Poločas: 1:3. Žďár B: Hajný – P. Ločárek, Z. Peňáz, Machatka, Havlík – Jurnečka, Musil, T. Ločárek, Frieb (70. Malicki) – L. Filippi (46. Gančev), Dvořák (46. M. Filippi).

Autor: Tomáš Pohanka