Z předkola poháru dál postupují Ždírec, Velká Bíteš a Stará Říše

Vysočina – Hlavní fotbalovou událostí uplynulého víkendu bylo předkolo poháru MOL Cup. V sobotu se zrodilo mírné překvapení, když ždírecký Tatran přehrál Vrchovinu. V neděli se pak nečekaně radovali i hráči Velké Bíteše, se Starou Říší opět vyhořela hodně oslabená Třebíč.

16.7.2017

Předkolo Mol cupu mezi Tatran Ždírec nad Doubravou a SFK Vrchovina N.Město na M. - Radešinská SvratkaFoto: Deník / Loskot Jaroslav

ŽDÍREC N. D. – VRCHOVINA 3:0
Nováček divize D vydělal na splašeném úvodu utkání, když se hned od úvodního hvizdu rozhodčího Rosického děly věci. Hned v úvodní minutě hostující obrana zapomněla na Pavla Novotného a ten po pár sekundách otevřel skóre. Hosté mohli odpovědět hned v následující minutě, ale brankář Pometlo Michalovi zlikvidoval pokutový kop.

S hosty to viditelně otřáslo a v 15. minutě inkasovali podruhé. Tentokrát se opět po brejku ze vstřeleného gólu radoval Najman. Vrchovina sice byla herně opticky lepší, více držela míč, ale do šancí se častěji dostával Tatran. Větší nebezpečnost pak potvrdil opět skvělým nástupem do druhé půle, na konečných 3:0 uzavřel Klimeš. Tatran se pak soustředil na obranu, Vrchovina byla aktivnější, ale do šancí se příliš nedostávala. Tatran se tak může v neděli těšit na velmi zajímavé utkání s Velkým Meziříčím.

Góly: 1. P. Novotný, 15. Najman, 48. Klimeš. Rozhodčí: Rosický, ŽK: 2:1. Diváci: 190. Poločas: 2:0. Ždírec n. D.: Pometlo – Kučera, J. Novotný, Fikar, Jiroutek, Kolouch (84. Veselský), Klimeš, Pátek, Najman (75. Malínský), Zahradník, P. Novotný (90. Slavík). Vrchovina: Šmída – Vícha, Chalupa, Smetana, Michal, Ošmera, M. Skalník (59. Blažíček), K. Skalník, Zbytovský, Prokopec, M. Dočekal (71. Žák).

VELKÁ BÍTEŠ – BLANSKO 3:1
Proti na jaře ještě účastníkovi MSFL se fotbalisté Velké Bíteše vytáhli. Do vedení se dostali už v 6. minutě, když se po centru Ondráka prosadil Pohl. Za dalších dvacet minut však už bylo vyrovnáno, když po krásné střele vymetl šibenici z přímého kopu Šmerda. Jenže vstup do druhého poločasu vyšel opět lépe Velké Bíteši a do vedení ji dostal středopolař Jiří Chlup, jenže pak ještě pečetil výhru svého týmu v 79. minutě. Velká Bíteš se v dalším kole utká s třetiligovým Vyškovem.

Góly: 6. Pohl, 46. a 79. Chlup – 26. Šmerda. Rozhodčí: D. Černý, ŽK: 0:1. Diváci: 180. Poločas: 1:1. Velká Bíteš: Pelán – Mucha, Pokorný, Ondrák, Hibš – Mrňa (77. Melán), Novotný, Šimončič, Chlup – Pohl, Valsa (81. T. Loup).

TŘEBÍČ – ST. ŘÍŠE 0:6
Zpočátku byla k vidění na trnavském hřišti spíše řada nepřesností než pohledný fotbal. Až Ujčíkův centr zleva zužitkoval exčáslavický Plichta a poslal Starou Říši do vedení. Hosté začali mít od této chvíle navrch. Omlazená sestava Horáckého klubu odolávala silovějšímu soupeři do doby, kdy Vacek naservíroval gólovou přihrávku Kelblerovi. Říšský útočník se dočkal vzápětí, když se mu otevřela možnost samostatného úniku, a ten Vacek zakončil po kličce Procházkovi do prázdné branky.

Druhý poločas začal tak, jak první skončil. Hráči z Jihlavska zvýšili Vodáčkovou penaltou, který potrestal Benceho faul na Plichtu. Domácí se pak dostali k nebezpečnějšímu výpadu, ale pronikající Hronek se po zákroku Ujčíka ocitl na zemi. Jenže pokutový kop se tentokrát nekopal. Pokračovala hra na jednu branku a tým z Jihlavska zvýšil po Vackově akci, kterou zakončil střelou do odkryté svatyně Plichta. Na konečných 0:6 pak upravil Nehyba. Stará Říše se v prvním kole MOL Cupu utká v neděli s Líšní.

Góly: 11. a 68. Plichta, 27. Kelbler, 29. Vacek, 52. Vodáček (PK), 89. Nehyba. Rozhodčí: Vostrejž. Bez karet. Diváci: 200. Poločas: 0:3. Třebíč: Procházka – O. Uličný, Renát, Pecka, Bence – Kovář, Šmíd (69. Macek), Lorenc (68. Benáček), Hronek (61. J. Uličný) – Staněk, Maleta. Stará Říše: Jícha – Dvořák, Hekerle, Cipruš (46. Chlumský), Ujčík – Smejkal – Plichta, Vodáček, Nehyba, Kelbler – Vacek (46. Severa).

Autor: Pavel Mikeš

16.7.2017 VSTUP DO DISKUSE

Policisté muži zakázali řídit

Klienti Klubu v 9 tráví volný čas v tvůrčích dílnách.
18

Žďárská charita otevřela dveře veřejnosti

Podívejte se na miminka z porodnice a vyberte v anketě to nej

Nové Město na Moravě - Díky vstřícnosti nejen novoměstské porodnice vám na našich stránkách pravidelně „servírujeme" fotografie nejmladších obyvatel žďárského regionu.

OBRAZEM: Na Fajtově kopci létali draci

Velké Meziříčí – Několik desítek létajících draků se v neděli odpoledne vznášelo nad Velkým Meziříčím. U sjezdovky na Fajtově kopci se konala tradiční drakiáda, jeden z největších podniků svého druhu na Vysočině.

Po jednadevadesátiletém houbaři bylo vyhlášeno pátrání

Laštovičky - Páteční houbaření se málem nevyplatilo jednadevadesátiletému muži, který se ztratil v lese u obce Laštovičky. Na tísňovou linku 158 zavolala jeho vnučka.

Pelán vychytal béčku Bíteše tři body

Vysočina - Šťastnou výhru si v 8. kole I. B třídy – skupiny B připsali fotbalisté béčka Velké Bíteše. Ti doma zdolali Měřín 1:0, když hosté zahodili několik tutovek, včetně pokutového kopu. Podobné štěstí neměli hráči Štěpánova, kteří přišli alespoň o jeden bod v utkání proti Rokytnici gólem z předposlední minuty hry.