DIVIZE D
ROSICE – PELHŘIMOV 5:0
Pelhřimovu se odveta za vyřazení z poháru hrubě nepovedla. Rosice měly v první půli mírnou převahu, Dvořák udržel čisté konto až do 43. minuty. V ní Malata prodloužil dlouhý nákop na Pšikala, který přesnou střelou dostal domácí do vedení. Naděje Pelhřimova na bodový zisk definitivně vyhasla hned po přestávce. Malata bezpečně proměnil penaltu a na hřišti rázem existovalo jen jedno mužstvo. Živný brzy zvýšil na 3:0, ten samý hráč byl úspěšný i po standardce Pšikala. Debakl Pelhřimova uzavřel čtyři minuty před koncem kanonýr Malata.
„Výsledek mě mrzí. Soupeř vyhrál zaslouženě, my jsme druhý poločas nezvládli takticky, chyběl nám i důraz. Soupeř využil toho, že dal brzy druhý gól. Pak byl na koni, ale i tak jsme si neměli nechat nastřílet pět branek," zlobil se na své svěřence trenér Pelhřimova Leoš Mitas.

Góly: 43. Pšikal, 52. a 86. Malata (první z PK), 57. a 78. Živný. Rozhodčí: Pfeifer. ŽK: 4:3. Diváci: 180. Rosice: Lengál – Prinz, Havlásek, Živný, Vítámvás (82. Vjater) – Michna (80. Těžký), Lang, Selinger (73. Klusák), Huška (64. Šenk), Pšikal – Malata. Pelhřimov: Dvořák – Homolka, Naniáš, Vacek, Klofáč (59. Mádl) – Bartoň, Niederle, Kmoch (81. Sládok), Liška – Krtek (73. Starý), Benda. Nejlepší hráči: Pšikal, Malata, Živný.

LÍŠEŇ – VRCHOVINA 2:0
Hned v úvodu zkoušel pozornost novoměstského Vítka Přerovský, střelu v pádu však poslal nad. Hosté drželi remízový stav jen do 12. minuty, kdy se k míči za obranu dostal Nosko, posunul ho na nabíhajícího Paška a ten hlavou uklízel do odkryté svatyně. Ještě hůř bylo krátce po rozehrání. Vrchovina po odevzdání balonu jen přihlížela, jak se po přihrávce ze strany opřel do kulatého nesmyslu Milotínský a poslal Vítka na opačnou stranu, 2:0. Dokonáno mohlo být opět po rozehrávce, Mezník ale netrefil ideálně a uchránil hosty od kolapsu. Ze dvou následných standardek Vrchoviny nic nebylo. První střelu na branku si tak schoval Michal Skalník až na 44. minutu, brankář byl pozorný.
Líšeň posílená o čtyři hráče Zbrojovky Brno se po přestávce dostala ještě do tří ošemetných situací, dobře chytající Vítek už ale třetí gól za svá záda nepustil. A když sudí kvůli faulu na brankáře Petra neuznal branku z 85. minuty na 2:1, musí si Vrchovina na střelecký zápis i nadále počkat. „Domácí v první půli prokázali kvalitu. Ve druhé jsme se dostali do hry i my, ale právě ona kvalita v ofenzivě nám scházela," označil hlavní příčinu porážky trenér Marek Štukhejl.

Góly: 12. Pašek, 14. Milotínský. Rozhodčí: Stehlík. ŽK: 6:4. Diváci: 280. Poločas: 2:0. Líšeň: Petr – Pašek, Drábek, Čampa, Fousek – Přerovský, Dostálek (69. Šidla), Husár, Nosko – Mezník (76. Večeřa), Milotínský (80. Matoušek). Vrchovina: Vítek – Drdla, L. Smetana, K. Skalník, J. Skryja – R. Sodomka – Kolařík, Pavel Sodomka (80. Wolker), P. Smetana (75. Dvořáček), Šandera (68. Andrle) – M. Skalník. Nejlepší hráči: Dostálek, Milotínský – Vítek.

BYSTŘICE – BOHUNICE 4:2
Domácí potřebovali vyhrát, a tak začali hrát naplno hned od úvodní minuty. V první šanci se zjevil Prášil, nájezd však nedal. Jihomoravané zmrazili Bystřické po akci Damborského, jenž si z protiútoku věděl rady. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat, po rohu si zpracoval míč stoper Chocholáč a prostřelil hradbu těl. Ještě veseleji bylo po akci Čecha, který vyzval Zdeňka Sklenáře, a ten placírkou rozvlnil síť, 2:1. Zvýšit mohl po dalším sólu Prášil, na první letošní gól si musel nechat zajít chuť. A tak přišel opět trest. Damborský po jednoduché akci vyrovnal na 2:2.
Do druhého poločasu vyběhl na trávník čerstvý Štěrba, hru rozhýbal a rychle i změnil skóre, když na rozdíl od Prášila brankáře prostřelil. Kanonýr Bystřice si svůj nájezd dopřál i potřetí, stav se opět neměnil. Klid do domácích řad vnesla krásná rána Padrtky, která zaplula do šibenice. V závěru měly Bohunice ještě dvě šance, ale ty už jistý Trávníček kryl. „Odehráli jsme atraktivní utkání, měli jsme víc šancí, a proto si myslím, že jsme vyhráli zaslouženě," shrnul kormidelník Karel Fencl.

Góly: 14. Chocholáč, 29. Z. Sklenář, 53. Štěrba, 71. Padrtka – 11. a 41. Damborský. Rozhodčí: Nejezchleb. ŽK: 0:2. Diváci: 180. Poločas: 2:2. Bystřice: Trávníček – Hrubeš, Chocholáč, Vícha, Mitáš – Zbytovský, Z. Sklenář (86. Holý), Padrtka, Illek – Čech (46. Štěrba), Prášil (80. Karásek). Bohunice: Gruber – Záboj, Píšek, Masařík, Suchý – Kotol (76. Burčík), Kostka, Forman, Kulička (72. Táborský) – Damborský (69. Hon), Šustr. Nejlepší hráči: Padrtka, Illek – Damborský.

HODONÍN – SLAVOJ POLNÁ 2:1
Domácí vstoupili do zápasu aktivněji, byli pohyblivější, a přestože míč drželi na svých kopačkách hlavně hosté, žádné velké šance se v úvodu nezrodily. Hron to dvakrát zkoušel, když utekl po lajně, ale jeho centry před branku zůstaly nevyužity. Na druhé straně z ničeho nic udeřilo. Po rohu se odrazil míč k Trčkovi a ten prostřelil Skočdopoleho.
Po změně stran přišel krátký nápor Polenských, který přinesl i jednu šanci, ale Holasovu střelu vytěsnil domácí brankář. Po pěti minutách druhé půlky přišla další rána pro Slavoj. Šturma se dostal na malém vápně k odraženému balonu a zvýšil na 2:0.
Do 65. minuty byli hosté vývojem zaskočeni, až pak přeskupili řady, poslali na hrot Kučeru a vytvořili si velkou převahu. Jenže snížit dokázal až v závěru z penalty Kučera. V poslední minutě pak domácí vyhlavičkovali po závaru míč z brankové čáry.

Góly: 28. Trčka, 50. Šturma – 87. Kučera (PK). Rozhodčí: Bartoň. ŽK: 2:0. Diváci: 126. Poločas 1:0. Hodonín: Navrátil – Petrucha (82. Sychra), Trčka, Spazier, H. Maršálek – Polák (63. J. Maršálek, Hozák (77. Špaček), Šmahaj, Salajka (90. Závorka) – Šturma, Drápal (69. Stráník). Slavoj Polná: Skočdpole – Fadrný, Kučera, Pražák, Caha – Bambula (63. Oberreiter), Lovětínský (22. Adamec), Holas, Hron – Kaplan, Vokoun. Nejlepší hráči: Šmahaj – Pražák, Kučera.

TASOVICE – V. MEZIŘÍČÍ 1:3
Velkému Meziříčí se povedl skvělý první poločas. Už v 1. minutě zahrozil po rohu Šimáček. O několik minut později přehodil Smejkal brankáře a poprvé rozvlnil síť. Hosté i nadále hrozili díky dobré kombinační hře. Po přímém kopu Dufka se trefil znovu Smejkal. Další tutovku hlavičkujícího Dufka vytlačil gólman s námahou na tyč. Ale za chvíli se stejný hráč už prosadil, když z úhlu elegantně přehodil Fukala na zadní tyč.
Zaskočení domácí se snažili po přestávce zkorigovat výsledek. Meziříčí se naopak zatáhlo a čekalo na brejky. Tato taktika byla potrestána Mucalou. Gól a podpora větru Tasovice nakoply, hnaly se za další brankou, ale víc už obrana nepovolila.
„Byli jsme dobře připravení, chtěli jsme vysunout presink před velký kruh, což se nám dařilo. Získali jsme takto několik míčů a třikrát se prosadili. V půli jsem kluky nabádal, aby hráli stále stejně, jenže na hřišti už to tak nevypadalo. Naštěstí Tasovice toho směrem dopředu zase tolik nevymyslely, takže další tři body vezeme zaslouženě my," těšilo trenéra Libora Smejkala.

Góly: 51. Mucala – 8. a 20. Smejkal, 34. Dufek. Rozhodčí: Soukal. ŽK: 2:2. Diváci: 360. Poločas: 0:3. Tasovice: Fukal – Krátký, Mička, Blahoudek (89. Hlávka), Horáček – Mašek (58. Velčický), Paul, Sivera, Helebrant (73. Čerstvý) – Švarc, Mucala. V. Meziříčí: Invald – Z. Mucha, P. Mucha, Šimáček, Bouček – Dufek (80. Bradáč), Němec (67. Ráček), Pokorný (53. Krejčí), Smejkal, Vyskočil (90. Beran) – Simr. Nejlepší hráči: Mucala – Smejkal, Vyskočil.

ST. ŘÍŠE – BLANSKO 1:0
Ve Staré Říši se od úvodního hvizdu hrál dost neurovnaný fotbal, bylo znát, že se střetli dva divizní nováčci. V prvním poločase měl velké šance Osumanu, ale neproměnil žádnou. Na brankové příležitosti však bylo utkání jinak chudé, hrálo se podle motta: „Kdo dá gól, vyhraje."
V druhém poločase domácí nastoupili aktivněji a nakonec byli odměněni. Jedinou branku utkání vstřelil Osumanu na konci druhého poločasu.

Góly: 87. Osumanu. Rozhodčí: Fridrichovský. ŽK: 1:1. Diváci: 180. Poločas: 0:0. St. Říše: Neuman – Bartoš, Kadlec, Dvořák, Príborský – Merhaut (59. Kyzlink), Vodáček, Bratršovský, Brnický (59. Rygl) – Osumanu (89. Borkovec), Vácha (88. Pokorný). Blansko: Jurán – Maška, Müller, Zouhar, Pospíšil (74. Michálek), Trtílek, Hansl, Horáček, Buchta (46. Hepp)- Gromský, Bubeníček. Nejlepší hráči: Kadlec, Bartoš – Bubeníček.

Ostatní výsledky 4. kola:

Bystrc – Napajedla 5:2 (3:0), Přichystal 3, Jirásek (PK), Kugler – Postava, Kovář.

Vyškov – Uh. Brod odloženo pro nezpůsobilý terén na úterý 3. 9. od 17 hodin.

16. Napajedla               4 0 0 4  3:9  0

Příští kolo: SLAVOJ POLNÁ – Tasovice, Bohunice – Hodonín, Blansko – BYSTŘICE, Uh. Brod – ST. ŘÍŠE, Napajedla – Vyškov, PELHŘIMOV – Bystrc, VRCHOVINA – Rosice, V. MEZIŘÍČÍ – Líšeň.