TŘEBÍČ – OTROKOVICE 2:1

Domácí začali dobře. Už ve 4. minutě Pacholík zahrával zleva přímý volný kop a jeho centr za záda brankáře Křížka uklidil Komínek – 1:0. V 11. minutě Třebíč kopala roh, k odraženému míči se dostal Chlup a jeho dělovka z velkého vápna skončila na břevně. Ve 24. minutě domácí rychle rozehráli přímý kop ve středu hřiště a po Linhartově přihrávce dalekonosnou střelou zvýšil Durda.

Otrokovice do druhého poločasu vstoupily aktivněji a do první šance se dostaly v 51. minutě. Po nedorozumění domácí obrany z rohu malého vápna tváří v tvář dobře postaveného Beera nepřekonal Jurčík. Třebíčští mohli zvýšit za dvě minuty, ale po Pacholíkově centru na zadní tyč v záklonu hlavičkoval mimo tři tyče Komínek. V 70. minutě hostující brankář při vyběhnutí mimo pokutové území ztratil míč, ale Chlup ze 30 metrů odkrytou branku netrefil.

Hostům v 73. minutě vyšla akce po levé straně, kdy centr Dujky za obranu zužitkoval Čermák – 2:1. Od této chvíle převzali iniciativu Otrokovičtí.Ovšemv 80. minutě po kombinaci Chlupa s Pacholíkem zahrozili domácí, ale Durda trefil tyč. V 83. minutě hostující Dujka z přímého kopu na hranici šestnáctky netrefil branku. V 90. minutě Beer vychytal Zálešáka, který ze skrumáže mířil pod břevno.

Góly: 4. Komínek, 24. Durda – 73. Čermák. Rozhodčí: Volf. ŽK: 1:1. Diváci: 100. Poločas: 2:0. HFK Třebíč: Beer – Svoboda, Komínek, Havránek, Vejmelka – Smažil (72. Chalupa), Chlup, Linhart, Pacholík – Durda (81. Kopeček), Florián (58. Sehnal).

PELHŘIMOV – ROSICE 1:0

V prvním poločase si mírnou herní převahu vytvořili domácí. Nejblíže brance byl Liška, který ale na Krtkův lob přes obranu nedosáhl. Ve 37. minutě se do šance dostal hostující Pšikal, svou pumelicí trefil jen dobře postaveného Moravce. Po změně stran se Rosice dostaly do tlaku a vytvořily si hned tři brankové příležitosti po sobě. Ve všech případech byla na konci špatná koncovka Nováka, ale především výborný zákrok Moravce. V 67. minutě se poprvé a naposledy měnilo skóre utkání. Fatální hrubku hostujícího obránce Oprchala chladnokrevně potrestal Krtek. Pelhřimovští hrozili v samém závěru především z brejků, nejblíže brance byl Liška, který v poslední minutě nastřelil břevno.

„Rosice se představily jako dobře připravený soupeř. My jsme si vytvořili minimum vyložených šancí, ale Krtek naštěstí tu svou proměnil. Za předvedenou bojovnost jsme si body zasloužili,“ ohodnotil výkon svých svěřenců trenér Pelhřimova Ján Kubík.

Gól: 67. Krtek. Rozhodčí: Nováček. ŽK: 3:2. Diváci: 200. Poločas: 0:0. Pelhřimov: Moravec – Máca, Tenkl, Vacek (80. Benda), Smrčka – Sládok, Fišer (59. Nepovím), Niederle, Čihák – Krtek, Liška.

KONICE – V. MEZIŘÍČÍ 1:1

Po seznamovací pětiminutovce se do první šance řítili domácí, kteří měli na pravém kraji zálohy rychlonohého Navrátila, jenž v nájezdu neuspěl. Navrátil především v prvním dějství nejednou ukázal zadákům Velmezu záda a byl u zrodu většiny příležitostí. Domácím se dařilo zhušťovat prostor a do vápna pouštěli Meziříčské jen výjimečně. První tak ohrozil brankáře Konice až L. Němec ve 23. minutě. Vzápětí vychytal Invald jasný gól a následný brejk L. Němce zůstal nepotrestán. První gól padl po Netrdově rohu, na nějž si naskočil Zdeněk Mucha a poslal hosty do vedení. To jim ale vydrželo jen tři minuty. Do rozhozené hostující obrany vpadl Navrátil a tentokrát se už nemýlil.

Ve druhém poločase se už mnoho pohledných akcí neudálo. Obě mužstva se snažila hlavně neinkasovat, a tak utkání skončilo spravedlivou dělbou bodů.

Góly: 36. Navrátil – 33. Z. Mucha. Rozhodčí: Anýž. ŽK: 1:3. Diváci: 220. Poločas: 1:1. V. Meziříčí: Invald – Z. Mucha, P. Mucha, Z. Večeřa, J. Krejčí – Dufek, Berka, L. Němec, Netrda – Pokorný, Z. Veselý (38. Souček, 86. Beran).

SPARTA BRNO – ŽĎÁR N. S. 0:5

Hned od začátku byli hosté lepším týmem a po matném výkonu z domácího hřiště chtěli dokázat, že fotbal hrát umějí. Kouč Nedvěd se v letošní sezoně může opřít o Chmelíka, kterému ve 20. minutě naservíroval míč Pohanka, a žďarský kanonýr již neměl těžkou práci. Do poločasu už branky nepadaly, ale bylo se na co koukat, protože Bratršovský nastřelil břevno a domácí v jedné z mála šancí tyč.

Druhou půli si sám pro sebe zarezervoval Žďár. Všechno rozjel druhý gól Chmelíka, jenž vymíchal tři obránce a pohodlně zavěsil. Domácí působili bezradně a jakoukoliv naději na zvrat jim přeťalo vyloučení Kotouče. Hráči Žďasu utkání proti oslabenému soupeři nevypustili a pokračovali v ofenzivním tažení. Heide rozehrál rohový kop na nabíhajícího Šindelku a ten volejem z šestnácti metrů málem roztrhl síť. Sobotní idylka pokračovala, když Mašek zavezl míč po kombinaci několika hráčů až do prázdné branky. Poslední hřebíček do brněnské rakve zatloukl Vomela.

Jsme rádi, že jsme po tom výbuchu z minulého týdne dokázali zvítězit. Spartě jsme téměř nic nedovolili a zaslouženě vezeme tři body,“ zhodnotil vysokou výhru Žďasu kouč Petr Nedvěd.

Góly: 20. a 51. Chmelík, 70. Šindelka, 77. Mašek, 86. Vomela. Rozhodčí: Smekal. ŽK: 2:0. ČK: 1:0 (56. Kotouč). Diváci: 30. Poločas: 0:1. Žďár n. S.: Pospíchal – Štursa, Kadlec, Šindelka, Vomela – Bureš (80. Odehnal), Heide, Pohanka (67. Otoupalík), Mašek – Chmelík, Bratršovský.

VRCHOVINA – VYŠKOV 2:0

Vyškov vstoupil do zápasu na půdě nováčka aktivně, ale dvě slibné příležitosti gólem neskončily – v prvním případě proti přímému kopu k tyči zaúřadoval Vítek, ve druhém mu pomohla tyč. Domácí poprvé zahrozili únikem Šustáčka, který loboval vyběhnuvšího gólmana, ovšem míč skončil na břevně. Skóre se měnilo po rohu Michala, jehož centr našel hlavu vyškovského rodáka Jašíčka, a Vrchovina vedla.

Ve druhé pětačtyřicetiminutovce se hosté více tlačili před Vítka, jenže udeřilo na druhé straně. Důrazný Šustáček využil nekoncentrovanosti vyškovského beka, vybojoval míč u rohového praporku a přesně našel na malém vápně Buchtu, který s přehledem vsítil druhý a rozhodující branku domácích. Hosté mohli kontrovat, ale byla z toho další tyč po střele z úhlu. Pět minut před koncem mohl pečetit výhru Kalich, ale z těžkého úhlu neusměrnil míč do sítě.

Góly: 27. Jašíček, 57. Buchta. Rozhodčí: Kučerík. ŽK: 3:3. Diváci: 460. Poločas: 1:0. Vrchovina: Vítek – Polnický, Burian (43. O. Poul), Jašíček, J. Skryja – Šustáček (77. P. Smetana), Wolker, Michal, Kalich (88. Horáček) - K. Skalník, Buchta.
Ostatní výsledky 13. kola: Hodonín - Blansko 5:0, Tasovice - Napajedla 1:2, Uh. Brod – Bystrc 0:4.
Příští kolo: V. MEZIŘÍČÍ – Otrokovice, Blansko – TŘEBÍČ, ŽĎÁR N. S. – Hodonín, Napajedla - Sparta Brno, Vyškov – Tasovice, Bystrc – VRCHOVINA, Rosice – Uh. Brod, Konice – PELHŘIMOV.