Vrchovina B se venku probrala

Žďársko - Jen čtyři týmy ze Žďárska absolvovali neúplné 12. kolo I. A třídy skupiny B. V derby si vychutnaly poslední půlhodinu na žďárské umělé trávě nájezdníci z Velkého Meziříčí. Zabrala rezerva Vrchoviny, která urvala v doma trápící se Třebíči premiérové tři body z cizího pažitu. To Křoví odjelo ze Želetavy s šestkou.

29.10.2012

Fotbalisté Žďáru B si až do 58. minuty hýčkali dvoubrankové vedení. Další 21 minut by však co nejraději vymazali z paměti. Rezerva Meziříčí během nich nasázela rychlých pět branek a celý zápas úplně převrátila naruby.Foto: Veronika Ostrčilová

Duely Herálce a Štěpánova byly kvůli nepřízni počasí odloženy.

ŽĎÁR B V. MEZIŘÍČÍ B 2:5

Domácí začali na umělé trávě aktivně, hned v úvodu pálil těsně nad Němec. Meziříčí pořádně protáhlo Hajného v 10. minutě. Následně Dufek střílel v dobré pozici těsně vedle.

V polovině první části převzal otěže zápasu do svých rukou Žďár. Zábranskému vychytal nájezd Simandl, a o fous vedle pálil Kotík. Domácí utkání rezervy Žďasu bývají na góly hodně vydatná, tentokrát se čekalo na první trefu 31 minut. Žďáru vyšel presink, Simandl špatně rozehrál a Němec jeho zaváhání potrestal. Následně domácí zahrávali tři rohy po sobě. Po gólu volal už ten druhý, ale ujal se až poslední z nich. Štursovu hlavičku usměrnil do sítě Russ.

Začátek druhé půle byl vyrovnaný. Zřejmě definitivně rozhodnout mohl Němec, ale hosty podržel bravurním zákrokem Simandl. Od té chvíle se hra vedoucího týmu nepochopitelně zhroutila, což dokládá pět slepených branek ve žďárské síti v rozmezí 21 minut. Vše načal Liška, který obešel Hajného a skóroval do prázdné. Obrat zařídil po Dufkových přihrávkách z pravé strany Beran s Douchou. Druhé góly v derby zaznamenaly v osmé desetiminutovce Beran s Liškou a Žďár byl zralý na ručník.

Góly: 31. Němec, 37. Russ 58. a 79. Liška, 60. a 73. Beran, 68. Doucha. Rozhodčí: Příkazský. ŽK: 1:2. Diváci: 50. Poločas: 2:0. Žďár B: Hajný Turek, Štursa, Machatka, Kotík Nedvěd Malý (85. Miklík), Němec (71. Bojda), Zábranský, Havlík (82. Rakšány) Russ. V. Meziříčí B: Simandl Pospíšil, Netolický, Vítek, Souček Malec (73. Pól), Dufek (84. Žák), Liška, Vyskočil Palát (46. Beran), Doucha.

TŘEBÍČ B VRCHOVINA B 1:2

V prvním poločase se oba týmy spíše zastřelovaly. Utkání hraném za chladného počasí na umělém trávníku příliš fotbalové krásy nepobralo, a tak k vidění byly spíše pokusy ze střední vzdálenosti. Za domácí mířil nad Krejčího branku Chlup a potom trefil boční síť Malý. Na druhé straně vyzkoušel Krubovu pozornost Kolařík. Do první vážnější šance se dostal po vyhraném hlavičkovém souboji Hrušky Linhart, ale tváří v tvář Krejčího nepřehodil.

Třebíči vyšel vstup do druhé půle. V 52. minutě podruhé do šance dostal kapitán Linhart a tentokrát uspěl 1:0. Pak ale převzala iniciativu rezerva Vrchoviny. Nejprve protáhl Krubu nebezpečnou střelou Kolařík, ale v 63. minutě se hosté dočkali. To zprava zahrával přímý kop Brabec, který na přední tyči našel střídajícího Smetanu a bylo vyrovnáno.

Domácí mohli vrátit vedení dvojice Válek Hruška, která postupovala sama na gólmana, prvně jmenovaný přihrával před odkrytou branku, ale Hruška roli kanonýra nepotvrdil. V 82. minutě přišel trest a znovu u toho byl dlouhán Smetana, jehož pokus si třebíčská obrana srazila do sítě. Hostitelé už odpověď nenašli.

Góly: 52. Linhart 68. Smetana, 82. vlastní. Rozhodčí: Šimák. Bez karet. Diváci: 32. Poločas: 0:0. Vrchovina B: Krejčí Drdla, Follprecht, Poul, Blažíček Brabec, Kolařík, Mička, Komínek (90. Mrkos) Sodomka (88. Mužátko), Kroutil (55. Smetana).

ŽELETAVA KŘOVÍ 6:3

Domácí měli od začátku převahu a ostřelovali branku soupeře. Skóre se poprvé měnilo ve 21. minutě, kdy Vyskot našel centrem za obranu Simandla, který střelou k tyči poprvé překonal Sáru. O osm minut později po Čurdově centru zleva zvýšil hlavou do odkryté branky Pavela. Ve 31. minutě stanovil na poločasových 3:0 Simandl. Po hodině hry Malík přihrál Vrankovi, který sólo přes půl hřiště zakončil gólem. V 64. minutě se řítil do vápna Želetavy Čejka a Mastný jej nedovoleně zastavil. Z nařízené penalty skóroval Tichý. O tři minuty později snížil na rozdíl dvou branek střelou k tyči střídající Roštinský. Pak přišla 71. minuta, kdy Martin Vrbka prošel přes tři hráče Křoví a vyslal na zteč Čurdu 5:2. Pak nebyl domácím uznán gól pro ofsajd a další šance zůstaly nevyužity, a tak přišla korekce výsledku ze strany hostí. V 78. minutě potrestal nepozornost Roštinský, který tak upravil na konečných 6:3.

Góly: 21., 31, a 75. Simandl, 29. Pavela, 60. Vranka, 71. Čurda 64. Tichý (PK), 67. a 78. Roštinský. Rozhodčí: Rosický. ŽK: 3:2. Diváci: 20. Poločas: 3:0. Křoví: Sára Karaffa, Pekárek, Bršťák, L. Němec, Logara, Šustáček, M. Němec (56. Roštinský), Čejka, Bartošek (71. Kováč), Tichý.

29.10.2012 VSTUP DO DISKUSE

Policie. Ilustrační foto.

Opilá řidička odjela od nehody, poté nadýchala téměř pět promile

Rezerva Žďáru (v oranžovém) jasně zvítězila na hřišti nováčka I. A třídy z  Černíče 3:0.

Derby vyznělo pro Moravec, v závěru rozhodla branka Juračky

Měřín doma zdolal nebezpečná Luka

Vysočina – Třetí kolo východní skupiny I. B třídy určitě potěšilo fanoušky fotbalistů Měřína. Ti doma přivítali z I. A třídy v létě sestoupivší Luka nad Jihlavou, která dokázali zdolat 3:1. Dařilo se také Radešínské Svratce, ta sice v Polné ztratila dvougólový náskok, ale branka Jinka jí přinesla další tři body.