Velkomeziříčské béčko šlágr nezvládlo

Žďársko - Fotbalisté Velkého Meziříčí B nestačili v 8. kole I. A třídy – skupiny B na lídra soutěže z Rapotic a prohráli rozdílem třídy. Nezářila ani Nová Ves, která doma rozdala body Náměšti.

29.9.2009

Ilustrační foto.Foto: Petr Šilar

Bohdalov doma remizoval s Přibyslavicemi. O výsledku se rozhodlo ještě v prvním poločase. To Křižanov stále čeká na výhru. Tentokrát nestačil na Šebkovice.

NOVÁ VES – NÁMĚŠŤ-VÍCENICE 1:2

Nové Vsi zřejmě uškodil její rychlý gól. Po pěkné akci se dostal před Rouska a Petr Bureš a pod padajícím gólmanem propasíroval míč do sítě. Jenomže to bylo v podstatě vše. Poté totiž převzali iniciativu hosté a podnikali nebezpečné výpady. Nicméně do poločasu se Nové Vsi podařilo hubené vedení udržet.

Jenomže hned po přestávce se po závaru a sérii domácích chyb prosadil Eliáš. Vyrovnaný zápas se rozhodl dvanáct minut před koncem. Po pěkné kombinační akci si vychutnal Novotného Kučera. Domácí už se nezmohli ani na závěrečný nápor.

Góly: 4. P. Bureš – 47. Eliáš, 78. P. Kučera. Rozhodčí: Šetek. ŽK: 2:4. Diváci: 100. Poločas: 1:0. Nová Ves: P. Novotný – Kubík, J. Starý, Pohanka, P. Starý – Krejčí, Ondřejka, R. Novotný, Šandera – P. Bureš, Čech (82. T. Novotný).

BOHDALOV – PŘIBYSLAVICE 1:1

První poločas měli ze hry více hosté. Masopust v úvodní šanci ale minul branku. Přibyslavice se dočkaly po odraženém míč, který se dostal k Semrádovi a ten střelou k tyči nedal Bílkovi šanci. To hosty nakoplo. V další šanci trefil Musil tyč. Bohdalovu se podařilo vyrovnat těsně před poločasem. Doležal předložil Romančákovi a ten střelou z hranice vápna mířil přesně pod břevno.

Ve druhé půli to byli domácí, kdo diktoval tempo hry. V poslední čtvrthodině Přibyslavice úplně odpadly. Bohdalovu se ovšem kýžený vítězný gól vstřelit nepodařilo. I když šance byly. Střídající Moravec trefil břevno. Štikarově střele zase stála v cestě tyč.

Góly: 45. Romančák – 28. Semrád. Rozhodčí: Ondráček. ŽK: 2:3. Diváci: 200. Poločas: 1:1. Bohdalov: Bílek – Vomela, Pavel Jaroš, Novotný, Neuman – Petr Jaroš (35. Zvolánek), Schneider, Doležal, Křesťan (77. Štikar) – Kántor (73. Moravec), Romančák.

RAPOTICE – V. MEZIŘÍČÍ B 3:0

Lídr soutěže utkání začal aktivně a už ve čtvrté minutě po parádním přistrčení Chadzidise se za obranu hostí dostál míč ke Stérovi a ten lobem otevřel skóre. Stejný hráč po Lašově centru těsně před pauzou zvýšil rapotický náskok. Hosté se snažili o snížení, ale jejich snahu přehnaným důrazem přibrzdil Jaša, jenž se dopustil faulu na rapotického brankáře Tomáše Laše a byl vyloučen.

Hostitelé početní převahu využili záhy, když Dimo Chadzidis po individuální akci střelou z hranice pokutového území trefil šibenici – 3:0. Další brankové příležitosti Rapotic zůstaly i díky skvělému velkomezeříčskému brankářovi Vojtěchovi Prchalovi nevyužity.

Góly: 4. a 39. Stér, 64. Chadzidis. Rozhodčí: Knecht. ŽK: 2:3. ČK: 0:1 (54. Jaša). Diváci: 90. Poločas: 2:0. V. Meziříčí B: Prchal – D. Invald, Kružík, Souček, Netolický (73. Nožička) - Berka, Pól, Němec (75. Smejkal), Veselý (66. Večeřa) - Jaša, Trnka.

ŠEBKOVICE – KŘIŽANOV 4:2

První poločas vyzněl jednoznačně pro domácí, kteří po gólech Aleše Kotačky, Roupce a Nohela vedli rozdílem třídy. Jenomže ve druhém dějství se ke slovu dostali Křižanovští a dvěma brankami Veselého a Studeného snížili na rozdíl jedné branky a bylo zaděláno na pořádném dramatu. Ke konci utkání svým druhým zásahem upravil na konečných 4:2 šebkovický Aleš Kotačka.

Góly: 35. a 88. A. Kotačka, 15. Roupec, 20. Nohel – 52. Veselý, 62. Studený. Rozhodčí Koudela. Bez karet. Diváci: 70. Poločas: 3:0. Křižanov: Bajer – Studený, Navrátil, Burian, Střecha – Kubiš, Nobicht, Veselý, Petr – Loup, Ilnčík (střídali: Láznička, Jelínek).

I. A třída

29.9.2009 VSTUP DO DISKUSE

O prázdninách přibývá dětských úrazů

Horka lákají k vodě. Na Barboře je hezky...
18

Silné bouřky dorazí po poledni do Čech, později na Moravu

Ve Svratce se už po jedenácté zmáchají při hasičském fotbalu

Svratka – Už 11. ročník klání v hasičském fotbalu se v sobotu 22. července od 13 hodin uskuteční na asfaltovém hřišti u fotbalového stadionu.

AUTOMIX.CZ

10 dostupných aut, ve kterých budete vypadat bohatší, než ve skutečnosti jste

Ruku na srdce, každý z nás chce tu a tam vypadat před ostatními dobře – a dobře v tomto případě znamená „zámožně“. Samozřejmě jen málokterý movitý majetek poukazuje na stav konta tak, jako luxusní auto.

Vandal reklamní tabulí poškodil fasádu domu

Velké Meziříčí – Za přečin poškození cizí věci a výtržnictví zahájili žďárští kriminalisté trestní stíhání čtyřiatřicetiletého muže ze Žďárska.

Přeběhlík Lank. Tři stranické průkazy za volební období

Vysočina – Před čtyřmi lety vstoupil do politiky jako úplný nováček. Tehdy kandidoval jako nestraník za hnutí Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury, v roce 2015 se stal členem Úsvitu – Národní koalice a letos zastupuje novou stranu s názvem Realisté. Během čtyř let tedy dvakrát změnil politickou stranu či hnutí.