Zajímavé měření o přední příčky se hrálo v Bystřice, odkud odjel Radostín s prázdnou. Domácí průšvihy pokračují v Měříně. Tentokrát si pro jasnou výhru přijely Kouty.

KŘIŽANOV V. BÍTEŠ B 0:1

Důležité derby domácí výsledkově nezvládli. Hra odpovídala postavení obou celků u dna tabulky. Šance se nerodily, a tak se šlo do kabin za stavu 0:0.

Po změně stran měli míč častěji pod kontrolou domácí, vypracovali si více standardních situací, ale ani ty jim v kýžený gól nepomohly. V posledních deseti minutách se Velká Bíteš probrala a bezbrankový duel rozhodla ve svůj prospěch. Střídající Martin Švanda skóroval po trestném kopu, když si naběhl na zadní tyč na centr Klusáka. Krátce poté byl vyloučen jeho spoluhráč Jelínek, ale přečíslení už Křižanovu nebylo nic platné.

Gól: 85. M. Švanda. Rozhodčí: Sliž. ŽK: 3:6. ČK: 0:1 (87. Jelínek). Diváci: 80. Poločas: 0:0. Křižanov: Bajer Kaštan, Střecha, Milota, Mužátko Němec (77. Sedláček), Burian, Nobicht, Lukášek Král (46. Veselý), Trnka. V. Bíteš B: Šula Suchý, Klusák, Rašovský, Antoš (46. Ivančík) Paprskář, Láznička, Jelínek, Hemala (59. M. Švanda) Rozum, T. Loup (89. O. Švanda).

MĚŘÍN KOUTY 1:5

Měřínští nastoupili jako z partesu. Z první šance padl hned gól, po akci Kružíka s Řezníčkem zakončoval po pěkném blafáku brankáři Šoukal. Gól domácí ukolébal, přestali hrát. Kouty převzaly iniciativu a vytvořily si několik šancí. Vyrovnaly paradoxně po hrubé chybě obrany, do černého se trefil Coufal. Za chvíli Tenkl rozehrál roh a Roušar rozvlnil síť. V 32. minutě přišla druhá minela domácí defenzivy a Tenkl se nemýlil. Poločas se dohrál ve středu pole.

Po přestávce Měřín výrazně zvýšil aktivitu, vytvořil si jasné šance, ale Robotka ani Řezníček tutovky před brankářem neproměnili. Po brejku znenadání udeřil Havelka a bylo vymalováno. Střídající hráč pak skóroval ještě jednou, a tak Měřínští odcházeli ze hřiště s potupným „bůrem". „Na soupeře jsme nestačili. Kouty byly vyzrálejší i fotbalovější," řekl zklamaný domácí kouč Petr Munduch.

Góly: 14. Šoukal 19. Coufal, 24. Roušar, 32. Tenkl, 76. a 82. Havelka. Rozhodčí: Fryč. ŽK: 2:1. Diváci: 110. Poločas: 1:3. Měřín: Sysel Matoušek, Kružík, Doležal (80. Hrůza), Bublan Robotka, Šoukal, Chaloupka (46. Kučera), Řezníček Procházka, Jonáš.

BYSTŘICE B RADOSTÍN N. O. 3:1

V prvním poločase se hrál v Bystřici vyrovnaný fotbal. Domácí sice měli o trochu více ze hry, ale stav 0:0 byl logickým vyústěním první pětačtyřicetiminutovky.

Obraz hry se začal měnit v té druhé, kdy Bystřice přepnula do vyšších obrátek. Po hodině se konečně dočkala kýženého gólu. Buchta poslal svůj celek do vedení a od té chvíle už uklidnění domácí jen zvyšovali. O druhou branku se postaral znovu Buchta a na 3:0 zvyšoval v 79. minutě Horák. Nováček soutěže se dočkal pouze kosmetické korekce výsledku, když se jako jediný prosadil Promberger.

Góly: 60. a 70. Buchta, 79. Horák 85. Promberger. Rozhodčí: Burian. ŽK: 1:1. Diváci: 30. Poločas: 0:0. Bystřice B: Mrňous Nepejchal (25. Kadlec), Marek Svoboda (75. Samek), Zítka, Michal Svoboda J. Hájek, Špatka, Buchta, O. Hájek Horák, Navrátil (46. J: Svoboda). Radostín n. O.: Dupal Fňukal, Kohout, Berka, Dvořák (65. Oulehla) Fabík, Kovář, Vokoun (75. Večeřa), L. Kozel J. Kozel (46. Hrbek), Promberger.