„Některé zápasy týmů pod námi jsem viděl a musel by se stát zázrak, aby Břeclav uhrála šest bodů, takže pokud bude všechno jak má, jsme už zachránění,“ řekl třebíčský kouč Libor Zelníček.

Nováček z Velkého Meziříčí naopak potvrdil, že se mu na odvěkého rivala dlouhodobě nedaří.

„Odehráli jsme smolný zápas, ve kterém jsme byli lepší. Bohužel, když nedáme asi pět gólovek a pak inkasujeme takové branky, nemůžeme bodovat,“ krčil rameny velkomeziříčský záložník Petr Dolejš.

TŘEBÍČ – V. MEZIŘÍČÍ 2:1

Zápas začali aktivněji hosté. V hlavní roli byl především Demeter, který nejprve těsně minul Soukupovu branku, o pár chvil později to zkoušel z otočky, ale třebíčský gólman jeho střelu vyškrábl. Při Soukupovi stálo i štěstí. Další nebezpečnou ránu vyprodukoval Dolejš, tvrdý pokus se prudce odrazil od tyče přímo do náruče už ležícího brankáře. Domácí to během první půle zkoušeli z brejků, gólman Invald si hned ve třech případech zahrál na stopera a nebezpečí odvrátil ještě před vápnem.

Na začátku druhého dějství se obraz hry nezměnil. V první velké šanci se po Dolejšově nahrávce ocitl Simr, který se obtočil okolo stoperů, ale z bezprostřední blízkosti trefil vyběhnutého Soukupa. Velkomeziříčská smůla vyvrcholila po vlastní standardní situaci. Demeter se při přímém kopu pokusil o signál na Dolejše, ten ovšem o míč přišel, Klusák se vykombinoval až do úniku za obranu a předložil před branku míč Dočekalovi. Mladý útočník si ještě mazácky blafákem položil Invalda a otevřel skóre.

„Už jsme ten signál zkoušeli minule a taky nevyšel. Samozřejmě naše chyba, další pak byla, že necháme prakticky čtyři hráče utíkat sami na gólmana,“ řekl Dolejš.

O sedm minut se domácí radovali podruhé. Chlup dostal ve středu hřiště trochu prostoru ke své obávané střele, na kterou byl Invald krátký. „Prostě jsem zavřel oči a vystřelil,“ usmíval se po zápase. Hned o pár minut později měl dvě šance ke snížení Simr, kterého notně zásoboval centry Dolejš. Jeho první hlavička skončila těsně nad, druhá pro změnu vedle tyče. Závarů v třebíčském vápně přibývalo, což vygradovalo ve faul Komínka, který s míčem ve vzduchu sestřelil i nohu Smejkala a kopala se penalta. K té se postavil Demeter a s přehledem snížil. Do zakončení se po kolmici Smejkala znovu dral Simr a Pavel Chalupa mu na poslední chvíli gólovou střelu zblokoval, z otočky pak pálil vedle Kratochvíl. Poslední šanci na vyrovnání měl Demeter, jehož tvrdou ránu ale Soukup dokázal vytěsnit na tyč. „Po vystřídání se totálně rozsypaly i ty zbytky fungujícího mužstva a jen jsme čekali na konec,“ přiznal třebíčský lodivod Zelníček.

V závěru ještě na druhé straně mohl zvýšit vedení Ošmera, ovšem Invald jeho střelu z úhlu vytáhl.

Góly: 54. Dočekal, 60. Chlup – 78. Demeter (PK). Rozhodčí: Ogrodník. ŽK: 2:3. Diváci: 210. Poločas: 0:0. Třebíč: Soukup – P. Chalupa, Komínek, M. Chalupa, Klusák – Ošmera, Benda, Chlup, Dobrovolný (75. Novák) – Dočekal (86. Bagnon), Florián (43. Novotný). V. Meziříčí: Invald – Bouček, Souček, Šimáček, Krejčí – Dolejš, Šuta, Puža (63. Kratochvíl), Demeter – Smejkal – Simr. Nejlepší hráči: Soukup, Klusák – Dolejš.

Ostatní výsledky 28. kola: Hlučín – Hulín 2:2 (0:2), 65. a 75. Badalyan (první z PK) – 10. Ondřejka, 21. Matoušek. Kroměříž – Mohelnice 0:0. Břeclav – Líšeň 0:0. Prostějov – Zlín B 4:0 (3:0), 10. T. Machálek, 26. Hirsch, 44. a 67. Nekuda. Uničov – Vyškov 2:1 (2:0), 31. Krč, 37. Vasiljev – 56. Holub. Slovácko B – Vítkovice 0:0. Otrokovice – HFK Olomouc 4:1 (1:0), 22. Mlýnek, 49. Elšík, 58. Vavruša, 61. Neubert – 53. Pyclík.

16. Břeclav 28 4 7 17 27:66 19

Předehrávka (středa): V. MEZIŘÍČÍ – Zlín B. Příští kolo: Vítkovice – Otrokovice, Hlučín – TŘEBÍČ, Hulín – Slovácko B, HFK Olomouc – Prostějov, Líšeň – Uničov, Vyškov – Kroměříž, Mohelnice – V. MEZIŘÍČÍ, Zlín B – Břeclav.