JEMNICKO – JAROMĚŘICE 2:1

Hosty poslal do vedení už v 5. minutě střelou z 25 metrů k tyči Palát. Jaroměřice mohly po standardní situaci zvýšit, ale prudká hlavička Prokeše šla jen doprostřed brány. Jemnicko vyrovnalo přímým volným kopem Netrdy, který mířil na branku, míč nezasáhl ani nejvýše skákající Koutný, a tak skončil až v síti. Jaroměřice byly dál aktivnější a mohly si vzít vedení zpět. Hověz pronikl do vápna, ale trefil jen včas vyběhnuvšího Kopečka. Hostitelé vážně zahrozili až v závěru poločasu. Nejdříve se po kombinaci dostal do zakončení Frečka, ale jeho střelu k tyči vyrazil Klubal. Pak střela Pavla Tesaře těsně minula tyčku. Po změně stran se poprvé ujali vedení domácí. Kříž na hranici pokutového území prošel přes dva protihráče a skóroval. Jaroměřice měly v závěru jen několik standardních situací. Body se nakonec mohly dělit, jenže Palátovu střelu do šibenice bravurně vytěsnil Kopeček.

Góly: 18. Netrda, 58. Kříž – 5. Palát. Rozhodčí: Stehlík. ŽK: 3:2. ČK: 1:0 (80. Frečka). Diváci: 200. Poločas: 1:1. Jemnicko: Kopeček – Máca, Bastl (64. Nikrmajer, 90. Hošek), Koutný, Grün – K. Tesař (57. Axman), P. Tesař, Křivánek, Netrda – Kříž, Frečka. Jaroměřice: Klubal – Z. Karásek, D. Karásek, M. Svoboda, Urbánek – Hověz, Hutař, Palát, F. Svoboda (73. Dufek) – Trnka (79. Frühauf), Prokeš. Nejlepší hráči: Kopeček, Tesař – Hověz.

M. BUDĚJOVICE – SAPELI POLNÁ 2:0

Domácí začali zostra brzy a po šanci Kopečka zvonila tyč. Odražený míč pak poslal na velké vápno, odkud volný Kyzlink mířil přesně. Zanedlouho se do míče opřel ze 20 metrů Novotný a jeho projektil skončil těsně nad. Po dlouhém výkopu Koubka měl šanci Dvořáček, ale Klouda ho vychytal. Stejně si poradil i Koubek s trestným kopem Kyzlinka v závěru poločasu. V 56. minutě dobíhající Dvořáček kopl v nepřerušené hře ležícího Kloudu do hlavy a uviděl červenou.

Přesilovku Moravské Budějovice využily po deseti minutách. Kopeček zakončil samostatný únik střelou na bližší tyč. Vítězství hostitelů mohlo být výraznější, ale šanci O. Busty zlikvidoval včasným vyběhnutím Koubek. Kopeček se sám před brankářem mezi tyče netrefil. Kyzlink v další vyložené šanci přeloboval vybíhajícího Koubka i branku. V nastaveném čase zlikvidoval střelu J. Bendy Koubek. Domácí tak zastavili sérii pěti vítězných zápasů Sapeli v řadě a připsali si důležité body.

Góly: 2. Kyzlink, 66. Kopeček. Rozhodčí: Niederle. ŽK: 1:4. ČK: 0:1 (56. Dvořáček). Diváci: 50. Poločas: 2:0. Moravské Budějovice: Klouda – Novotný, Stehlík, K. Busta, Svoboda – Dušek (84. P. Benda), M. Šplíchal, O. Busta, Švanda (80. J. Benda) – Kyzlink, Kopeček (88. Procházka). Sapeli Polná: Koubek – Takácz, Kovář, Rychtecký, Barák – Dvořáček, Fišer (82. Padrnos), Vacek, Brnický – Szabó (82. Antoš), Matějíček (82. Špendlíček). Nejlepší hráči: Kyzlink, Kopeček – Koubek.

ŽIROVNICE – H. BROD B 1:1

Domácí začali nervózně a nabídli dvě šance hostům, jenže Fišer a Hejkal branku netrefili. Pak už se začalo hrát podle not Slavoje. Po půlhodině se řítil na branku Hadrava, situaci vyřešil včasným vyběhnutím Kubát, který se zaskvěl i při povedené hlavičce Vilímka ve 34. minutě. Ve druhé půli se hrálo hlavně na branku hostů, Vodáček v 52. minutě přestřelil, skórem nepohnuly ani dvě šance Staňka. Domácím pomohla až penalta, kterou v 72. minutě proměnil Vodáček. Jenže hosté nalezli rychlou odpověď, hned po rozehrání dostal míč mezi obránce Fikar a střelou k tyči vyrovnal na konečných 1:1.

Góly: 73. Vodáček (PK) – 74. Fikar. Rozhodčí: Fabeš. Bez karet. Diváci: 80. Poločas: 0:0. Žirovnice: Dvořák – Svoboda (85. M. Kořínek), Knotek (17. Secký), P. Houška, J. Houška (84. Cajz) – Vilímek, Vodáček, T. Houška, Hadrava – Staněk, Hřebecký. H. Brod B: Kubát – Halák, Svoboda, Novotný, Burjetka – Báča (62. Karlík), Fikar, Hejkal, Molák – Nedvěd (20. Henek), Fišer. Nejlepší hráči: Vodáček – Kubát, Fikar.

HUMPOLEC – V. MEZIŘÍČÍ B 1:0

Domácí v prvním poločase nehráli dobře, chyběl jim především pohyb. Do vyložených šancí se však nedostali ani hosté. O přestávce trenér Humpolce přeházel posty hráčů a přišlo zlepšení. Po rohu Pikla mohl skórovat Žatečka, ale prudkou hlavičku dokázal z branky vykopnout Krčál. Pak unikl Dalík a při jeho střele se pro změnu zaskvěl brankář Kruba. Na druhé straně se za rozhodnutím řítil Liška, jenže chyběla mu při zakončení přesnost. V 86. minutě čekání diváků na gól skončilo. Po trestném kopu Pikla se míč odrazil ke Kratochvílovi, který „koníčkem“ poslal míč do sítě.

Gól: 86. Kratochvíl. Rozhodčí: Jílek. ŽK: 4:3. Diváci: 150. Poločas: 0:0. Humpolec: Kříž – Alt (88. Dominik Maršík), Procházka, Pícha, Málek (90. Kubíček) – Maršík, Pikl, Skryja, Nermut (65. Žatečka) – Kratochvíl, Dalík. Velké Meziříčí B: Kruba – Halámek, Kafka, Vlk, Bublán – Krčál, Staněk (72. Svoboda), Malec, Beran (59. Ráček) – Liška, Polák. Nejlepší hráči: Pícha, Skryja – Krčál.

SVĚTLÁ N. S. – PŘIBYSLAV 1:3

Světlá hrající o záchranu podala v okresním derby s Přibyslaví matný výkon bez nasazení a bojovnosti. Hosté se ujali vedení Adamcem, ale na tento gól dokázal o tři minuty později odpovědět Křikava. Jenže ještě do poločasu vrátil Přibyslavi vedení Vopršal, který se po přestávce prosadil ještě jednou. „Místo abychom hráli o krajský přebor, tak jsme dnes hráli o I. A třídu. Na hřišti bojovali pouze tři hráči a Jindra Adamec ještě pět tutovek chytil,“ řekl rozlobeně světelský kouč František Polák.

Góly: 31. Křikava – 28. Adamec, 35. a 74. Vopršal. Rozhodčí: Fridrichovský. ŽK: 2:1. Diváci: 200. Poločas: 1:2. Světlá n. S.: Adamec – Karel (70. Novák), Rezek, Sobek, Valenta – P. Čuřík (41. Muzikář), Vodička, Křikava, Pohnětal – Petřík, Pešek. Přibyslav: Pazderka – Svoboda, Vopršal, Strašil, Pochop – Krčál, Adamec (59. Tvrdík), Vykoukal (67. Sibera), Flekal – Prchal, Žalud. Nejlepší hráči: Adamec – Vopršal, Krčál.

CHOTĚBOŘ – V. BÍTEŠ 0:2

První poločas zvládla Chotěboř podle svých představ. Na Bíteši bylo vidět, že poslední kroky bývají nejtěžší. Více rušivých okamžiků před šestnáctkou si vypracovala Chotěboř, ale bez větší kvality. Po přestávce ve středu hřiště domácí chybovali a z nakopnutého míče těžil hostující Dvořák, který poslal favorita do vedení. To hostům začalo vyhovovat, zatáhli se a domácí měli s pozorně bránicím soupeřem problémy. Po individuální akci pečetil vítězství hostů Valsa.

Góly: 50. Dvořák, 81. Valsa. Rozhodčí: Straka. ŽK: 2:4. Diváci: 140. Poločas: 0:0. Chotěboř: Dobrovolný – Čáp, Jan Hlaváček, Jiří Hlaváček, Dvořák – Somerauer, M. Odvářka, Hanousek, Moravec (27. Šimon) – Ďoubal, Filipský. V. Bíteš: Janoušek – Horký, Kopáček, Pokorný (76. Hřebíček), Střecha – Mucha (86. Jelínek), Valsa, Nekuda, Ivančík – Dvořák (61. Rozum), Pohl. Nejlepší hráči: Somerauer – Valsa, Střecha.

HERÁLEC – OKŘÍŠKY 2:2

Po 24. kole je definitivně jasno. Okříšky poslaly Herálec zpátky do I. A třídy. Domácí přitom ztratili slibně rozehraný zápas. Nejdříve skóroval po pěkné akci Boháč, který dlouho se zakončením váhal, ale nakonec to udělal mazácky. Ve 33. minutě se po přihrávce z pravé strany dostal k odraženému míči před vápno Kovář a prostřelil klubko těl před bránou, 2:0. Na slibně rozjetou půli ale domácí nenavázali, zahodili několik dalších šancí, za což je Okříšky potrestaly. V 71. minutě se po přihrávce středem hřiště prosadil proti vybíhajícímu brankáři Bastl. Herálec mohl zvýšit, ale po zpětné přihrávce na Ryšavého udeřili opět hosté, kteří si odvezli bod za remízu 2:2. „Domácí byli po celý zápas lepší, ale doplatili na to, že nedali třetí gól. Okolo hodiny hry jsme mohli dát dva tři góly, ale místo toho jsme po nenápadném útoku hostí inkasovali,“ mrzelo organizačního pracovníka Herálce Antonína Trávníčka.

Góly: 24. Boháč, 33. Kovář – 71. Bastl, 86. Ryšavý. Rozhodčí: 1:3. ŽK: 1:3. Diváci: 230. Poločas: 2:0. Herálec: Severýn – Okurka, J. Ptaszek (77. Čejka), O. Černý, M. Ptaszek (72. Hořínek) – Skála, Hamák, Kovář, Kysilko – Uchytil, Boháč. Okříšky: Nejlepší hráči: Kovář, Boháč – Brabenec.

14. Herálec ZR 24 4 3 17 31:63 15

Příští kolo: Žirovnice – Jemnicko, H. Brod B – Herálec ZR, V. Bíteš – Světlá n. S., Sapeli Polná – Humpolec, Okříšky – Chotěboř, Přibyslav – M. Budějovice, V. Meziříčí B – Jaroměřice n. R.