V prestižním souboji padlo Velké Meziříčí s Vyškovem

Velké Meziříčí – V předehrávaném 30. kole MSFL podlehli na svém stadionu hráči Velkého Meziříčí soupeři z Vyškova po jednoznačném průběhu vysoko 0:3.

5.5.2016

Fotbalisté Velkého Meziříčí (na snímku v červeném Eduard Smejkal) na Vyškov nestačili, když dostali lekci především ze střelby. Foto: Deník/Ondrej Dudáš

Vyškov byl od začátku aktivnější a vysokým presingem dělal domácím značné problémy. Poprvé udeřil po přetaženém centru Holuba, který přistál u zcela nepokrytého Lahodného,

jehož střela na zadní tyč skončila v síti. O pět minut později našel autor úvodní branky krásnou kolmicí nabíhajícího Ličku a hosté vedli už o dvě branky. „Vyškov nám ukázal, jak se má hrát ve třetí lize. Herně i střelecky nás převýšil, a to ne rozdílem jedné, ale dvou tříd,“ zlobil se trenér Velkého Meziříčí Libor Smejkal.

Závěr prvního a vstup do druhého poločasu orámoval dvěma šancemi Simr. V té první netrefil míč, ve druhém případě jeho hlavička skončila na břevně Kollárovy branky. To ovšem bylo z velkomeziříčského repertoáru všechno.

Šest minut po pauze se po zadovce Holuba ocitl v ideální palebné pozici Lahodný a chytrou střelou do protipohybu Simandla zvýšil na rozdíl třídy. Čtvrtý zásah mohl přidat Urbančok, ovšem Simandl, který v brance zaskočil za zraněného Invalda, dokázal vyběhnout včas.

„Ovládli jsme celý zápas, podařilo se nám eliminovat krajní hráče Demetera s Dolejšem, navíc teď vepředu máme kluky, kterým se daří,“ pochvaloval si po utkání výsledek vyškovský lodivod Jan Trousil, který stejně jako o víkendu vedl tým pouze z lavičky a do hry nezasáhl.

VELKÉ MEZIŘÍČÍ – VYŠKOV 0:3

Góly: 20. a 51. Lahodný, 25. Lička. Rozhodčí: Mikyska. ŽK: 2:3. Diváci: 180. Poločas: 0:2. Velké Meziříčí: Simandl – Vyskočil, Šimáček, Souček – Berka – Dolejš (86. Mužátko), Smejkal (68. Kratochvíl), Šuta, Demeter (80. Krčál) – Simr. Vyškov: Kollár – Němeček, Krejčí, Hodinář, Stříž – Holub, Jeřábek, Lahodný, Novotný (39. Přerovský) – Urbančok, Lička (85. Netopil). Nejlepší hráči: Hodinář, Lahodný, Holub.

Autor: Ondrej Dudáš

5.5.2016 VSTUP DO DISKUSE

Fotbal. Ilustrační foto.

Železáři získali první bod, spokojenost však chyběla

Opilý řidič kličkoval před sanitkou. Když pak zastavil, utekl

Na Žďársku se lidé střevními chorobami nejčastěji nakazili doma

Žďársko – Minimum případů nákazy střevními nemocemi přivezenými z ciziny letos evidují epidemiologové na Žďársku.

Ve Žďáře startují Slavnosti jeřabin

Žďár nad Sázavou – Žďárský kulturní festival Slavnosti jeřabin čeká ve čtvrtek 24. srpna slavnostní zahájení.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".