PŘEROV – PELHŘIMOV 3:2

Standardní situace potopily pelhřimovské fotbalisty, inkasovali po nich všechny góly. Skóre se poprvé měnilo v 11. minutě, kdy se střelecky prosadil domácí Hrušák. Pak na dlouhou dobu ovládl hru Pelhřimov. Ve 22. minutě unikl po levé straně Naniáš, poslal míč pod sebe na Krtka, který vyrovnal. Hosté dál hráli velice aktivně a krátce po příchodu z poločasové přestávky získali vedení. „Byla to hodně šťastná trefa. Ondra Sládok se snažil centrovat, míč zapadl do branky,“ popsal situaci trenér hostů Martin Moravec. Jenže pak už bylo všechno špatně. V 58. minutě přišel na hřiště Kytlica a dvěma góly zápas otočil. „Měli jsme ještě šanci zvýšit na 3:1. Za prohru si můžeme sami. Oba góly ve druhém poločase jsme inkasovali z identických situací. Po rohových kopech jsme si nedůrazně počínali ve vápně, hráči si dávali přednost,“ zlobil se Moravec.

Góly: 11. Hrušák, 62. a 76. Kytlica – 22. Krtek, 48. Sládok. Rozhodčí: Cieslar. ŽK: 3:2. Diváci: 150. Poločas: 1:1. Přerov: Neoral – Hrabal, Bogdaň, Koláček, Bubeník – Václavíček, Pavelka (85. Hýbner), Hrušák – Zaoral (79. Kyselák), Koutný, Blažkovský (58. Kytlica). Pelhřimov: Dvořák – Sládok, Čížek, Vacek (78. Duchan), Naniáš (66. V. Poul) – Bartoň, Kmoch, Niederle, Homolka – Obranec (75. Chadim), Krtek. Nejlepší hráči: Václavíček, Kytlica – Homolka.

BYSTŘICE – KOZLOVICE 4:4

Bystřice doma nevyhrála ani na třetí pokus. Nakonec byla ráda i za bod, protože úvod s Kozlovicemi vůbec nezvládla. První branku inkasovala po rohu, posléze už to bylo 0:2, když si domácí smolně srazili míč do vlastní sítě. „Přesně na ten roh jsme se připravovali, věděli jsme, že ho takhle zahrají, a přesto z toho byl gól,“ nechápal brankář Pavel Trávníček.

Domácí se ve zbytku půle oklepali, vytvořili si šance, ale dostat balon do sítě bylo nad jejich síly. Naštěstí jim pomohl vlastenec Dostála.

Po poločasové bouřce v kabině se Bystřice vrátila jako vyměněná. Ve 47. minutě bleskově vyrovnala, když Radek Sklenář vymetl z hranice penalty šibenici. Obrat visel ve vzduchu, z velkého tlaku ale nic nebylo a nesmírně produktivní Kozlovice dvakrát nečekaně udeřily. „V 75. minutě to už s námi vypadalo špatně,“ přiznal Trávníček. Jenže jeho spoluhráči během tří minut vyrovnali. V 90. minutě mohly Kozlovice, které už v tu dobu hrály o deseti, přeci jen urvat tři body, ale Žůrek sám před brankářem netrefil míč ideálně.

Góly: 27. vlastní Dostál, 47. R. Sklenář, 77. Adamec, 78. Prášil – 9. Janoštík, 11. a 75. Kaďorek, 65. Schlehr (PK). Rozhodčí: Machač. ŽK: 2:4. ČK: 0:1 (86. Schlehr). Diváci: 166. Poločas: 1:2. Bystřice: Trávníček – R. Sklenář (86. Veselý), Vícha, Šponar, V. Mitáš – Adamec, Zbytovský, Illek, Malý – Čech (63. Marek Svoboda), Prášil. Kozlovice: Oral – Střelec (30. Axamit), Tomčík, Dostál, Sikora (42. Žůrek) – Kaďorek, Schlehr, Martin Král, Ferko (77. Hradil) – Janoštík, Heger. Nejlepší hráči: Zbytovský, R. Sklenář – Kaďorek.

ROSICE – H. BROD 3:1

Domácí byli po většinu utkání lepším týmem. V prvním poločase brodský Slovan nepustili k vážnější šanci. Zato sami si šance vytvářeli a dvě z nich do poločasu proměnili. Rosice šly do vedení v šestnácté minutě, kdy Moučka dorazil do branky střelu Malaty směřující do břevna. Další slibnou šanci si Rosice vypracovaly ve 23. minutě, to Přichystal nezužitkoval zpětnou přihrávku od Moučky. Po půl hodině hry přišla druhá radost Rosic. Míč si vyměnil Malata s Přichystalem a z 18 metrů nedal Soukalovi šanci. Před odchodem do kabin trefil břevno Soukalovy branky Makiš, který se snažil brodského gólmana přelobovat. Krásnou střelu si Malata nechal i po přestávce, když ve 47. minutě zvyšoval už na 3:0. Na druhé straně mířil hodně nepřesně Plichta. O snížení na konečných 3:1 se postaral střídající Němec, který potrestal špatnou rozehrávku domácích zadáků.

Góly: 16. Moučka, 31. a 47. Malata – 67. Němec. Rozhodčí: Křenek. ŽK: 2:0. ČK: 0:1 (90. Soukal). Diváci: 210. Poločas: 2:0. Rosice: Zádrapa – Huška (62. Lang), Vítámvás(80. Rybníček), Dvořák, Makiš (74. Těžký) – Přichystal, Havlásek, Malata, Selinger – Drbal, Moučka. H. Brod: Soukal – Křivka, Báča, Kavka, Polívka – Henek, Konvalina (55. Tuhý) – Hejkal (85. Svoboda), Plichta (67. Němec), Štědrý – Prchal. Nejlepší hráči: Malata, Huška, Zádrapka.

TASOVICE – ŽDÍREC N. D. 1:1

Ždírci se herně v Tasovicích vůbec nedařilo a bod má jen díky skvělým zákrokům gólmana Pometla. „Nenavázali jsme na výkon ve Staré Říši, soupeř si vypracoval spousty šancí, které Standa pochytal,“ řekl ždírecký trenér Miroslav Plíšek. Po bezbrankovém prvním poločase se za obranu hostí dostal Poul, který se už před Pometlem nemýlil. Ždírecký gólman se vyznamenal především chycením pokutového kopu. Ten se kopal v devadesáté minutě i na druhé straně za hraní rukou a Čalkovský trefil pro ždírecký Tatran bod. „Je to pro nás cenný bod, za který můžeme děkovat Standovi Pometlovi, který byl mužem zápasu,“ dodal Plíšek.

Góly: 56. Paul – 90. Čalkovský (PK). Rozhodčí: Šula. ŽK: 3:2. ČK: 0:1 (77. Votava). Diváci: 205. Poločas: 0:0. Tasovice: Šebela – Hrazdílek, Mička, Blahoudek (46. Bula), Kirschner (88. Vlk) – Horáček, Hrobař, Paul, Veselý – Lašák (64. Čermák), Švarc. Ždírec n. D.: Pometlo – Votava, Kolouch, Čalkovský, Kysilko – Fikar (84. Dvořák), Štukhejl, Smejkal (62. Pátek), Novotný – Mrázek (46. Klimeš), Michalec. Nejlepší hráči: Paul, Švarc – Pometlo.

VRCHOVINA – BLANSKO 0:0

Početná divácká kulisa sice neviděla hostujícího útočníka Petra Švancaru, ale i bez něj si přišla na nadprůměrný divizní fotbal. Tomu scházely jen góly, šance totiž byly na obou stranách. Ve 21. minutě se vytáhl hostující gólman Juran proti dalekonosné ráně Dvořáčka. Stejný hráč podržel Blansko i při Komínkově střele k tyči. Z následného rohu hlavičkoval mimo Lukáš Smetana. Ve 38. minutě o sobě dali vědět i hosté. Přes zeď kopnutý přímý kop Jukla skončil na břevně. Na šance bohatý závěr první půle přinesl ještě zahozené příležitosti Rostislava Sodomky a Pavla Smetany. Na druhé straně se po rohu znovu otřel míč o břevno.

Stejné břevno se otřáslo i po změně stran. Na standardku Michala si naskočil Dvořáček, ale bílá konstrukce byla zakletá. Mazlův centr v 70. minutě oslovil Pavla Smetanu, ale ten zamířil vedle. A když se neujala ani vyložená šance Mazla po akci Rostislava Sodomky, skončil atraktivní zápas bezbrankovou remízou.

Rozhodčí: Ságl. ŽK: 1:2. Diváci: 480. Vrchovina: Vítek – Komínek, Dvořáček, L. Smetana, Drdla – M. Žák (46. Pavel Sodomka), Šustáček (65. Košík), R. Sodomka, Michal, Mazel – P. Smetana (88. J. Skryja). Blansko: Juran – Müller, Šplíchal, Gromský, Šíp – Fousek, Kugler, Jukl (68. Buchta), Nečas (91. Chlad) – Jarůšek, Trtílek (90. Beránek). Nejlepší hráči: Michal, R. Sodomka – Juran.

ŽĎÁR N. S. – STARÁ ŘÍŠE 0:0

Domácí chtěli navázat na výkon proti Pelhřimovu a v první půli byli ke gólu blíže. Proti stála branková konstrukce. Břevno, od něhož se míč odrazil na brankovou čáru a ven do pole, totiž zastavilo hezkou ránu Vomely z velkého vápna a tyč rozezvučel po centru Veselého hlavičkující útočník Aleš Chmelíček. „Odražený míč bohužel napálil Bureš přesně doprostřed brány, kde stál brankář,“ litoval kouč Žďasu Radim Chmelíček. To bylo ale ze strany jeho týmu prakticky vše. Hrozili i hosté a to zejména po stranách, ale jejich akce postrádaly lepší finální přihrávku.

Po přestávce těžila Stará Říše z množství chyb Žďáru. Na gól však čekala marně, protože hned tři tutovky zlikvidoval skvělý brankář Jícha a další pokusy létaly mimo. „Zápas se nám nepovedl. Nastřelili jsme dvě tyčky, ale popravdě můžeme být za bod rádi,“ uznal Radim Chmelíček.

Rozhodčí: Kolář. ŽK: 1:2. Diváci: 430. Žďár n. S.: Jícha – Veselý (60. Mašek), Berky, Turek, Vomela – Kunstmüller (57. Motyčka), Nedvěd, Bureš, Trojánek, T. Ločárek – A. Chmelíček (41. Jurnečka). Stará Říše: Neuman – Brnický, Kadlec, Príborský, Heide – Bidi (65. Pokorný), Nahi, Tichánek, Rygl – Konate, Vácha (63. Göth). Nejlepší hráči: Jícha – Konate, Bidi.

SLAVOJ POLNÁ – UH. BROD 1:1

Domácí od první minuty tahali za kratší konec, i přesto se po dlouhém autu Pražáka dostali do vedení, když se míč odrazil k Jakubu Holubovi, který zamířil parádně. Hosté ovšem dál tlačili na pilu a dočkali se vyrovnání. Po dvou špatných přihrávkách se dostali do brejku, na jehož konci stál Michalec. A pro Polnou, která nehrála moc s chutí, mohlo být ještě hůř, ovšem to by Brod musel své šance proměňovat. I tak ale po zbytek zápasu jasně vládl a na hřišti měl míč pod kontrolou. Rozhodnutí měl v závěru na kopačce Vrága, který běžel sám na Skočdopoleho, ten ho však skvělým zákrokem vychytal, a Slavoji zajistil vydřený a nepříliš zasloužený bod.

Góly: 13. J. Holub – 33. Michalec. Rozhodčí: Dorušák. ŽK: 3:2. Diváci: 175. Slavoj Polná: Skočdopole – Caha, Pražák, Fadrný, Jakub Urbánek – Benda, Kučera, Klíma, J. Holub (65. Haala) – Kavka, Jan Urbánek. Uherský Brod: Pochylý – M. David, R. David, Pacl, Šálek – Dolina (78. Jaroněk), Kúdela, Hruboš, Vrága – Nevařil, Michalec (88. Indra). Nejlepší hráči: Pražák, Skočdopole – Vrága.

Ostatní výsledky 4. kola: Šumperk – Hodonín 2:3 (1:3).

16. Šumperk 4 0 1 3 5:10 1

Příští kolo: Kozlovice Tasovice, Blansko BYSTŘICE N. P., HAVL. BROD VRCHOVINA, Uherský Brod Rosice, PELHŘIMOV SLAVOJ POLNÁ, Hodonín Přerov, STARÁ ŘÍŠE Šumperk, ŽDÍREC N. D. ŽĎÁR N. S.