BYSTŘICE – TŘEBÍČ 1:1
Ve vyrovnaném utkání šli domácí do vedení díky Malému a měli další šance, které ovšem gólem neskončily. Za Třebíč vyrovnal do poločasu Chlup. Ve druhém dějství bylo opět k vidění několik příležitostí, ale žádná branka už nepadla.
„Ukázalo se, že máme teď spíš divizní mužstvo. Zápas jsme mohli klidně i prohrát," řekl třebíčský kouč Libor Zelníček.
Góly: Malý – Chlup. Poločas: 1:1. Bystřice: Mrňous – Vícha, Chocholáč, Šponar, Mitáš – Adamec, Illek, Zbytovský, R. Sklenář, Malý – Prášil. Střídali: Trávníček, Čech, Veselý, R. Horák, Urbánek. Třebíč: Matiášek – P. Chalupa, Komínek, Benda, M. Chalupa – Kelbler, Chlup, Dobrovolný, Kostelecký – Dočekal, Válek. Střídali: Novotný, Florián, Oberreiter.

ŽĎÁR N. S. – LÍŠEŇ 3:0
Ve Žďáře se představila o hráče Zbrojovky Brno posílená Líšeň. Se silným soupeřem domácí drželi krok a díky dvěma brankám Turka a zásahu Kunstmüllera okusili první a zároveň poslední vítězství v přípravě. „Po předešlých porážkách dopadla generálka velice dobře. Výsledek ale nepřeceňujeme, šlo pouze o přípravu," uvědomoval si kouč Radim Chmelíček.
Ten může i nadále počítat s mistrem Evropy hráčů bez angažmá Romanem Turkem. „Klub se nedomluvil s Vyšehradem na výši odstupného. Z lidského hlediska jsem mu přestup přál, za svou pracovitost si ho zasloužil, ale jako trenér jsem moc rád, že tu zůstává," netajil se Chmelíček.
V brance Žďasu se poprvé představil vyšlý gólman dorostu FC Vysočiny Filip Jícha. „Je s námi deset dní. Kluby se v týdnu domluvily, že tu bude na hostování. Vše se uskutečnilo proto, že Hajný v týdnu odjede na dovolenou. Jícha tak začne v úvodních dvou kolech jako jednička a pak se uvidí," vysvětlil Radim Chmelíček.
Góly: Turek 2, Kunstmüller. Poločas: 1:0. Žďár n. S.: Jícha (60. Hajný) – Veselý (70. Bulíček), Berky, Turek, Vomela (70. Peňáz) – Kunstmüller, Nedvěd (65. Machala), Bureš, Trojánek, T. Ločárek – A. Chmelíček (70. Frieb).

VRCHOVINA – V. MEZIŘÍČÍ 2:0
Premiéra nové trenérské dvojice Kysilko – Sláma vyšla ve Vrchovina aréně na výbornou. Recept na nedávného divizního vítěze našli v první půli bratranci Smetanové. Útočník Pavel nejdříve hlavou zužitkoval rohový kop Michala a stoper Lukáš trkl ve 24. minutě balon do sítě po rozehraném rohovém kopu. V meziříčském dresu zlobila zejména dvojice Simr – Demeter, ale ani jeden si na Vítka respektive Kubicu nepřišli. Zejména druhý jmenovaný brankář po přestávce zatáhl oponu a s přibývajícím časem stále lepší hosty udržel na nule. „Góly jsme inkasovali po chybách při standardkách. Šancí jsme měli spoustu, ale buď jsme netrefili bránu, nebo nás skvěle vychytal gólman Kubica," vyzdvihl trenér Libor Smejkal domácího strážce svatyně.
Meziříčí v zápase testovalo Víta Kratochvíla z Velké Bíteše. „Byl šest let v zahraničí. Nastoupil jako podhrotový hráč," přiblížil Smejkal, jehož tým ve středu v generálce na MSFL vyzve jihlavskou Vysočinu.
Góly: 6. P. Smetana, 24. L. Smetana. Poločas: 2:0. Diváci: 120. Vrchovina – 1. poločas: Vítek – Komínek, Košík, L. Smetana, Šandera – Pavel Sodomka, Michal, R. Sodomka, Mazel – Kovář – P. Smetana. 2. poločas: Kubica – Drdla, L. Smetana, Dvořáček, Skryja – Šustáček, Michal, Nespěšný, Žák – Skalník, P. Smetana. V. Meziříčí: Invald (46. Simandl) – Z. Mucha (46. Vyskočil), P. Mucha, Šimáček, Bouček (70. Krejčí) – Dolejš, Šuta, Pokorný (46. Kratochvíl), Smejkal, Demeter – Simr.

KUTNÁ HORA – HAVL. BROD 1:2
Kutná Hora skončila v loňské sezoně na třetím místě v divizi C a svou kvalitu prokazovala i v zápase se Slovanem. Ten se zaměřil v první půli na brejky, v nichž domácím uštědřil lekci z produktivity. Hosté pak soustředěným výkonem vedení udrželi, když Kubát napravil svou předchozí chybu a chytil penaltu.
„Oba brankáři nás podrželi, dotáhli jsme zápas do vítězného konce. Mužstvo ukázalo svou tvář, jakou musí mít ve všech zápasech. Všichni zápas tvrdě odpracovali," pochvaloval si trenér Richard Zeman.
Góly: 55. Schwarz. 18. Hejkal, 42. Štědrý. Poločas: 0:2. Havl. Brod: Soukal (46. Kubát) – Polívka (56. Svoboda), Báča, Křivka, Vařejka – Štědrý, Henek, Konvalina, Hejkal (56. Žíla) – Plichta (70. Kavka), Prchal (46. Veselský).

SLAVOJ POLNÁ – CHRUDIM 4:1
V generálce byl k vidění zajímavý fotbal, ke kterému přispěly oba kolektivy kombinační hrou. Polenský Haala poslal svůj tým rychle do vedení, ale hosté vzápětí vyrovnali. Utkání bylo bohaté na šance i góly, o které se ale ve zbytku mače starali jen domácí. Klíma s Fadrným do poločasu poslali Slavoj do dvoubrankového trháku, pojistku přidal po hodině hry Lančarič.
Góly: 5. Haala, 30. Klíma, 45. Fadrný, 61. Lančarič. Rozhodčí: Jahoda. Poločas 3:1. Slavoj Polná: Skočdopole (62. Vavroušek) – Bambula, Kučera, Fadrný, Kubec – T. Holub (62. J. Holub), Pražák, Klíma, Haala – Benda, Kavka (46. Lančarič).

DAČICE – ST. ŘÍŠE 0:4
V Dačicích se hrálo hlavně podle not hostujícího celku. „První poločas předčil ten druhý. Byly znát změny v sestavě, ale účel to splnilo. Soupeře jsme přehráli," říká trenér Říše Luděk Kovačík.
Góly: Brnický, Kadlec (PK), Pokorný, Bidi Lecadouq. Poločas 2:0. Stará Říše: Neuman (46. Břinek) – Dvořák (60. Karkula), Kadlec, Príborský, Heide – Lecadouq, Amara, Tichánek (46. Pokorný), Rygl – Göth, Brnický.

ŽIVANICE – ŽDÍREC N. D. 4:1
„Soupeř byl o třídu lepší a pro nás to byl dobrý test. I když na to výsledek nevypadá, jsem hodně spokojený s organizací hry. Naším problémem byl ve druhém poločase přechod do ofenzivy, kde jsme ztráceli hodně míčů a také vyráběli individuální chyby," řekl ke konfrontaci divizí C a D ždírecký kouč Miroslav Plíšek.
Gól Ždírce: Morávek. Poločas: 1:0. Ždírec n. D.: Pometlo (60. Rezničenko) – Kysilko, Čalkovský, Michalec (46. Cestr), Pátek (70. Votava) – Mrázek, Štukhejl (55. Smejkal), Novotný, Fikar (62. Dvořák) – Kolouch (55. Klimeš), Najman.

PELHŘIMOV – HUMPOLEC 2:1
Vstup do utkání se povedl Pelhřimovu, který poslal do vedení po akci z levé strany a voleji D. Poul. „Pak jsme také měli šance, ale ta naše hra už neměla takové parametry. Humpolec se dostal do hry a srovnal," poukazuje trenér Martin Moravec na vyrovnávací trefu Dalíka, který přehodil bezmocného Dvořáka. Ještě do poločasu ale stačil Niederle parádně odcentrovat před branku a Obranec hlavou vrátil domácím vedení. Po změně stran už se skóre nezměnilo a hra neměla příliš dobrou úroveň. „Nejsem s výkonem spokojený, to by myslím na body v mistráku nestačilo. Šance sice byly, ale ve finální fázi jsme to kazili a špatně řešili," dodává Moravec.
Góly: 8. D. Poul, 43. Obranec – 39. Dalík. Poločas 2:1. Pelhřimov: Dvořák (46. Čermák) – Duchan (60. Duba), Čížek, Vacek, Naniaš – Homolka, Kmoch, D. Poul, V. Poul (46. Chadim) – Niederle, Obranec. Humpolec: Novák – Alt, Procházka, Pícha, Málek – Kopic, Kratochvíl, Skryja, Tomovič (9. Maršík) – Dalík, Kubíček (80. Padrnos).

JAROMĚŘICE – NÁMĚŠŤ-VÍCENICE 6:1
Domácí měli po celý zápas více ze hry a převahu vyjádřili střelecky. „Nekompletnímu soupeři zápas nevyšel. Od prvních minut jsme dominovali a přehrávali ho ve všech směrech," shrnul jaroměřický trenér Antonín Salák, který optimální sestavu zatím hledá. „Chyběl nám Neumann a někteří zranění kluci. Co se týče naší sestavy, tak hrálo několik kluků z dorostu a někteří nastoupili i přes zranění. Pořád to není ono," krčí rameny Salák.
Góly: 2. a 90. Z. Karásek, 11. Stejskal, 32., 45. a 51. Hověz. Poločas: 4:1. Jaroměřice: Pisk – M. Karásek, D. Karásek, Fruhauf, Svoboda – Stejskal, Křivánek, Čermák, Urbánek – Hověz, Z. Karásek. Střídali: Hutař, Klubal.

M. BUDĚJOVICE – JEVIŠOVICE 3:1
Svěřenci Petra Kylíška týden před začátkem sezony zhustili přípravu a o víkendu měli na programu hned dva zápasy. Páteční duel proti účastníkovi krajského přeboru jižní Moravy nezačali nejlépe, když po vlastní stadnardní situaci na začátku inkasovali. Budějovice ale poté Jevišovice přehrály a výsledek otočily. „Vytvořili jsme si tlak a za sloužěně zvítězili," zhodnotil budějovický kouč.
Góly M. Budějovic: O. Busta, M. Šplíchal, Stehlík. Poločas: 2:1. M. Budějovice – 1. poločas: Jelínek – Novotný, Stehlík, K. Busta, A. Svoboda – Šibor, M. Šplíchal, O. Busta, Dušek – Pařízek – Kopeček. 2. poločas: Jelínek – Procházka, O. Busta, K. Busta, J. Benda – P. Benda, M. Šplíchal, Švanda, Šťastný – Kopeček – Stehlík.

M. BUDĚJOVICE – IE ZNOJMO 1:3
Mezi zápasem s Jevišovicemi a sobotním utkáním se Znojmem měli Budějovičtí dva tréninky. „Zhušťujeme přípravu a v sobotu jsme trénovali dopoledne i odpoledne," podotýká Kylíšek. Samotná konfrontace přeborů Vysočiny a Jihomoravského kraje začala po herní stránce pro Moravské Budějovice dobře, ale po změně stran už bylo Znojmo lepší. „První poločas jsme hráli solidně a drželi krok. Ve druhé půli už nám došel dech, s čímž jsme počítali. I přes prohru jsem ale s výkonem spokojen," hodnotí Kylíšek.
Gól M. Budějovic: K. Busta. Poločas: 1:2. M. Budějovice – 1. poločas: Klouda – Novotný, Procházka, K. Busta, Svoboda – Švanda, M. Šplíchal, O. Busta, Dušek – Pařízek – Stehlík. 2. poločas: Klouda (66. Procházka) – Novotný, O. Busta, K. Busta, A. Svoboda – P.Benda, M. Šplíchal, Pařízek, Šťastný – Šibor – Stehlík.

ŽIROVNICE – SPEŘICE 3:1
Vyrovnaný zápas ovládl výsledkově tým Žirovnice, který utekl na rozdíl dvou branek až po změně stran. „V první půlce jsme měli mírnější převahu, pak zase soupeř, ale paradoxně jsme góly dávali my. Myslím, že to byla dobrá příprava," hodnotí trenér Žirovnice Leoš Mitas.
Góly: Dýnek 2 (první z PK), Hřebecký – Ganobjak. Poločas 1:1. Žirovnice: Švec – Hadrava, Kuš, Knotek, P. Houška – Cajs, P. Kořínek, Dýnek, M. Kořínek – Hřebecký, T. Houška. Střídali: Vilímek, Rozporka).

OKŘÍŠKY – TŘEBÍČ B 2:3
Utkání na neutrální půdě v Čechtíně začali lépe třebíčští mladíci, kteří se také ujali vedení. Ještě do přestávky stačil vyrovnat střídající Jůza, který byl na hřišti teprve pár minut. Hosté se po změně stran znovu dostali do vedení a za Okříšky opět vyrovnával Jůza. Jenomže z vítězství se nakonec radoval HFK Třebíč. „Oproti prvnímu zápasu s Kouty se hra trošku zlepšila, ale sehráváme se. Po odchodech hráčů sestava teprve krystalizuje. Čeká nás ještě hodně práce," hodnotí svůj druhý zápas na lavičce Okříšek trenér Gustav Cabúk.
Góly Okříšek: 36. a 75. Jůza. Poločas: 1:1. Okříšky: Fiala – Tekal, Brabenec (46. Binka), Voda, Z. Ryšavý – Široký (35. Jůza), Dubský, Ježek (46. R. Ryšavý), Dočekal – Bastl, Zeman (46. Molák).

JEMNICKO – TASOVICE 0:1
Souboj špičky krajského přeboru s divizním mužstvem ze Znojemska nabídl kvalitní fotbalovou podívanou. Hra se přelévala z jedné strany na druhou i s náznaky šancí. Těch ale měly více Tasovice, které po centru a hlavičce rozhodly v 70. minutě. Možnosti Jemnicka naopak nevyužili Morkus a Frechka, a tak se skóre už neměnilo. „Bylo vidět, že takového soupeře v přeboru nepotkáme. Hosté byli lepší, důraznější, rychlejší a pohyblivější a měli i víc šancí. Celkově jsme s generálkou spokojeni," hodnotí asistent trenéra Jemnicka Zbyněk Kincl.
Poločas: 0:0. Jemnicko: Kopeček – Máca, Bastl, Tobolka, Smetana – Kincl (65. Axman), Křivánek, Frechka, Netrda – Morkus (80. Svoboda), Liška.

HERÁLEC ZR – VRCHOVINA B 3:4
Domácí nastoupili ve slepené sestavě, i tak ale duel splnil podle vedoucího mužstva Petra Gregora svůj účel. „Stále postrádáme řadu hráčů, kteří se v průběhu týdne vrátí z dovolených. Navíc jednáme o příchodu dalších posil, protože máme momentálně dost úzký kádr," řekl Gregor.
Góly: Myška, Boháč, Slováček – Buřval 2, Josífek, Němeček. Poločas: 0:2. Herálec: Flídr – Uchytil, J. Ptaszek, Kovář, M. Ptaszek – Skála, Slováček, Boháč, Čejka – Šustáček, Myška. Střídal: Hořínek.

M. KRUMLOV – V. MEZIŘÍČÍ B 0:3
„Půle byla z naší strany velmi dobrá. Góly jsme dali jako přes kopírák ze standardních situací. Po přestávce jsem prostřídal, vsadili jsme na brejky a jeden jsme proměnili. S generálkou i s předvedenou hrou vládne spokojenost," těšilo meziříčského lodivoda Petra Munducha.
Góly: Souček 2, Liška. Poločas: 0:2. V. Meziříčí B: Řeháček – Malec, Souček, Halámek, Maloušek – Bublan, Krčál, Beran, Mužátko, Vítek – Liška. Střídali: Pokorný, Kurečka, Polák, Brož.

SVĚTLÁ N. S. – SL. POLNÁ B 1:1
Světlá držela míč, diktovala tempo hry. Hosté však vycházeli do brejků z dobře zabezpečené obrany. Favorit nedal v první půli čtyři tutovky, a tak byl po zásluze potrestán gólem ve 35. minutě. Ve druhé půli hasil jednou požár Adamec, hosté navíc nedali penaltu. Světlá z velké převahy vytěžila jen vyrovnání.
„Chyběli nám tři lidi v generálce, kombinačně a herně to nebylo špatné, ale selhali v koncovce," hodnotil duel trenér Světlé František Polák.
Gól Světlé: Novák. Poločas: 0:1. Světlá: Adamec – Pohnětal, D. Valenta, J. Valenta, Vaňásek – Čuřík, Vodička, Rezek – Křikava, Dvořák – Štros. Střídali: Karel, Novák.