I. A TŘÍDA – SK. A

LEŠTINA – BEDŘICHOV 0:0

Nemastný, neslaný zápas byl k vidění v Leštině. Diváci se sice jedné branky dočkali, ale ta nebyla uznaná. Štros se při standardce natlačil před golmana, vypíchl mu balon k Mišovicovi a ten zakončil. „Rozhodčí odpískal faul a asi to ve finále faul byl,“ uznal domácí kouč David Hospodka. „Remíza je asi spravedlivá, i když jsme měli více ze hry my. Nějaké šance z obou stran tam byly, ale nic stoprocentního,“ dodal.

Rozhodčí: Janovský. ŽK: 3:2. Diváci: 60. Bedřichov: Šána – Mašek, Paulík, Mareš, Novák – Grepl, Janák, Lacina, Pojer, Chramosta – Kolman (89. Maštera).

DOBRONÍN – KAMENICE 5:2

Výsledek sice vypadá jednoznačně, ale v poli to rozhodně tak jasné nebylo! „Oni nás překvapili svou aktivitou, měli mírnou převahu po celý zápas,“ uznal trenér Dobronína Jan Chramosta, jehož tým byl ale velmi produktivní. Gólové hody načal dvěma trefami Horáček, pak snížil Zdeněk. Ve druhé půlce se krásně hlavou prosadil Laňka, a zdálo se být rozhodnuto. Jenže za chvilku skóroval i střídající Dejmek, takže bylo dál o co hrát. Kameničtí se pak dostali do dvou velkých šancí, ale proti vyrovnání byl Babínek v brance domácích. Ti pak v závěru udeřili Mackem, a pátou pojistku přidal po krásné individuální akci Štefko. „Hodně jsme si pomohli standardkami a musím ocenit naše hráče za to zakončení. Všechny góly byly pěkné. Ale pro Kamenici je ten výsledek krutý,“ dodává Chramosta.

Góly: 13. a 32. Horáček, 55. Laňka, 85. Macek, 88. Štefko – 39. Zdeněk, 63. Dejmek. Rozhodčí: Stehlík. ŽK: 3:2. Diváci: 76. Poločas 2:1. Dobronín: Babínek – Novotný, Sedláček, Cink, Laňka – Štefka (46. Diňa), Štefko, Zamazal, Pospíchal (75. Bořil) – Macek, Horáček (87. Petruš).

KOŠETICE – LUKA N. J. 3:1

Domácí mohli v případě výhry definitivně vybojovat první příčku a možná právě to jim dlouho svazovalo nohy. Půl hodiny byli sice v poli lepším týmem, ale v kombinaci se jim nedařilo, dlouhé nákopy spolehlivě sbírala obrana hostů. Luka využívala každé příležitosti podniknout nebezpečený protiútok. Při první tutovce Čihal ještě mířil ukvapeně nad, ale tu druhou už Flesar spolehlivě proměnil. Košetice působily zaskočeně ještě chvíli po přestávce. V 60. minutě ale Starý na polovině vybojoval míč, z vápna vystřelil a Bartoška doklepl míč do sítě. To přineslo zásadní zlom v zápase. Po střele Kubů dopravil míč do sítě Papež a v závěru po rohu pečetil vítězství Košetic hlavičkující Hanousek.

Góly: 62. Bartoška, 72. Papež, 75. Hanousek – 30. Flesar. Rozhodčí: Fotr. ŽK: 0:2. Diváci: 230. Poločas: 0:1. Luka n. J.: Kanswohl – Vařejka, Zámostný, Hlávka, Toman (78. Tuma), Flesar, Čihal, Horáček, Kucarov (70. Stejskal), Šimek, Bratršovský.

SVĚTLÁ N. S.– SLAVOJ POLNÁ B 5:1

První poločas přinesl fotbal nahoru dolů. Domácí si sice vytvářeli šance, ale svým laxním přístupem je nabídli i soupeři. A měli štěstí, že nějakou z nich neproměnil. Domácí se ovšem radovali, když akci Rezka zakončil přesně Křikava. Po změně stran přišel v 57. minutě faul ve vápně na Křikavu a Pohnětal penaltu bezpečně proměnil. Světlá se uklidnil, ale jen na chvilku. Po chybě obrany snížil Čaloud. Ovšem Čuřík vrátil Sklářům v 74. minutě dvoubrankové vedení. Pojistky pak ke konci zápasu přidali Křikava a Čuřík.

Góly: 17. a 87. Křikava, 56. Pohnětal (PK), 74. a 90. Čuřík – 67. Čaloud. Rozhodčí: Holub. Bez karet. Diváci: 150. Poločas: 1:0. Slavoj Polná B: Rychtecký – Šorf (75. Holas), Jaroš, Kratochvíl, Voráček – Gondek, Vampola, Čaloud, Jelínek – Beránek (75. Tomas), Körber.

I. A TŘÍDA – SK. B

RANTÍŘOV – KOUTY 1:5

Žádné překvapení se v utkání posledního s prvním neudálo. Domácí sice dvacet minut drželi krok i tempo, ale pak udělali chyby v defenzivě, a za to pykali! Havelka a dvakrát Coufal vměstnali tři trefy do pouhých čtyř minut, a bylo po zápase! V závěru poločasu potvrdil pohodu Koutů ještě Navrátil. Po změně stran vyšla jedna akce i Rantířovu, když Vyskočil zatáhl míč a naservíroval ho do jasné pozice Kozákovi. Hosté se ale rozhodit nenechali a Dočekal přidal pátý gól. „Na nás padla deka. Bylo to jasné utkání,“ dodává trenér domácích Josef Láznička.

Góly: 51. Kozák – 22. Havelka, 24. a 25. Coufal, 40. Navrátil, 70. Dočekal. Rozhodčí: Beneš. ŽK: 2:0. Diváci: 86. Poločas 0:4. Rantířov: Krupica – Bakus (46. Raček), Lupač, Živný, Cibulka (75. Karásek) – Holub, Vyskočil, Vaněk, Kozák (81. Cabúk) – Varhaník, Pavlíček.

TELČ– BUDIŠOV-NÁRAMEČ 0:2

Hostům pomáhal v první půlce vítr, i přesto měli v prvních deseti minutách více ze hry domácí, ale Beňo pálil v dobré pozici vedle. Budišov zahrozil poprvé až ve 14. minutě, a hned z toho byl gól Pažourka. Odpovědět mohl Beňo, ale střelu mu obránci zblokovali. Pak po trestném kopu minul šibenici Všohájek.

Ve druhé půlce to Beňo zkoušel bodlem, ale těsně minul. Po hodině hry Jančo prošel středem hřiště, ale branku přestřelil. I když si vytvořila Telč pár závarů, na vyrovnání čekala marně. „Gól bychom nedali, kdybychom hráli do rána. Jak jsme byli minule produktivní, tak tentokrát to byla bída,“ doplňuje trenér Telče Josef Jančo, jehož tým v úplném závěru udělal hrubku, a Nováček pečetil výhru svého týmu.

Góly: 14. Pažourek, 90. Nováček. Rozhodčí: Krondráf. ŽK: 2:3. Diváci: 120. Poločas 0:1. Telč: Vašina – Nosek, Procházka, Kudláček, Všohájek – Páral, Mikeš, Jančo, Havlík (46. Nechvátal) – Beňo, Smejkal.

TŘEŠŤ – VRCHOVINA B 2:0

Celý zápas byl vyrovnaný, hrálo se hlavně ve středu pole a diváky nemohl moc bavit. „Bylo to takové nemastné neslané,“ uznal trenér Třeště Radek Nápravník, jehož tým ale přece jen své fanoušky potěšil, když v první půlce donutil Skryju, po centru do brankoviště, dát si vlastní branku. Ani druhé dějství nemělo šťávu, ale gól ještě jeden padl. Po závaru před Follprechtovou brankou uklidnil Třešť druhou brankou Gutwald. Zápas se pak už jen dohrával, a domácí se třemi body hodně přiblížili k záchraně. „Potěšil mě jen výsledek, jinak to za nic nestálo, bylo to zvláštní utkání,“ dodává Nápravník.

Góly: 20. vlastní Skryja, 75. Gutwald. Rozhodčí: Půlpán. ŽK: 2:2. Diváci: 70. Poločas 1:0. Třešť: Kousal – Kubát, Bláha, Novotný, Lupač – Gutwald, Nechvátal (87. Kříž), Tausch (46. Lacina), Mareš – Ivan (90. Kantor), Rod.