TŘEBÍČ – UNIČOV 1:1

První šanci měli domácí, ale Bognerovu střelu z přímého kopu směřující do šibenice Uvízl vytěsnil na roh. Na druhé straně Nucova skrytá střela jen těsně minula pravou tyč. Ve 32. minutě si Uničov vytvořil tlak na branku, ale gólové střely Dostála a Krče třebíčská obrana stačila zablokovat. O tři minuty později ale už bylo všechno jinak. Komenda na velkém vápně HFK pohotovou přihrávkou pod sebe našel nabíhajícího Krče, který otevřel skóre. V 39. minutě měli brankovou příležitost také hostitelé, jenže Ošmerovu střelu na přední tyč vyrazil nohama na roh Uvízl.

Ve druhé půli se hra domácích zlepšila. V 54. minutě vyslal Ošmera do samostatného úniku Devaloixe, jehož přízemní střelu Uvízl vyrazil jen k dobíhajícímu Dočekalovi, který vyrovnal. Vítězný gól měl na noze Bogner, ale samostatný únik po přihrávce Devaloixe nezužitkoval.

Góly: 54. Dočekal – 35. Krč. Rozhodčí: Vojkovský. ŽK: 1:1. Diváci: 110. Poločas: 0:1. Třebíč: Soukup – Vavřík, Komínek, Rychetník, Chalupa – Bagnon, Benda (46. Heřmánek) – Ošmera, Devaloix, Dočekal – Bogner. Uničov: Uvízl – Juřátek, Purzitidis, Vejvoda, Koutek – Jeřábek (87. Kasal), Dostál (65. R. Vasiljev), Nuc, T. Vasiljev – Komenda, Krč. Nejlepší hráči: Ošmera, Komínek – Uvízl.

VYŠKOV – V. MEZIŘÍČÍ 3:0

Úvod utkání vyšel hostům náramně. Již ve třetí minutě se dostal do samostatného úniku Šuta, toho ve vápně stáhl rukou Jeřábek, který dostal žlutou kartu, a byla nařízena penalta. K ní se postavil tradiční exekutor Demeter, ale jeho špatnou střelu gólman Klimeš chytil. Ve 24. minutě přišla první šance domácích, ale střelu Přerovského Kruba zlikvidoval. Ve 32. minutě ztratil míč Mezlík, následoval rychlý protiútok, první střelu ještě Kruba vyrazil, ale nikým nehlídaný Sečkář míč pohodlně dorazil – 1:0. Od této chvíle začali na hřišti dominovat domácí. O tři minuty později krásnou střelou z vápna zvýšil Přerovský. Také druhý poločas se odehrával v režii Vyškova. Ten se třetí branky dočkal deset minut před koncem, po rychlém brejku Němeček zvýšil na konečných 3:0.

„Prvních dvacet minut utkání jsme byli lepším týmem, ale pak přišla daň za středeční pohárové utkání. Domácí nás pak zcela přehráli a na hřišti dominovali. Náš herní výkon však Vyškovu usnadnil cestu k vítězství. Pokud za celý zápas takřka nevystřelíte na branku, tak se nedá vyhrát,“ poznamenal po zápase kouč Velkého Meziříčí Libor Smejkal.

Góly: 32. Sečkář, 34. Přerovský, 80. Němeček. Rozhodčí: Trávníček. ŽK: 1:3. Diváci: 290. Poločas: 2:0. Vyškov: Klimeš – Nehyba, Kirschner (69. Hladký), Kuncl, Němeček – Přerovský (89. Hladký), Sečkář, Lahodný, Krejčí – Novotný (83. Bokůvka), Kuncl. V. Meziříčí: Kruba – Kriegsmann, Šimáček, Krejčí (70. Bouček) – Dolejš, Puža (59. Berka), Smejkal, Šuta, Demeter – Simr, Mezlík (83. Nevoral). Nejlepší hráči: Přerovský, Klimeš, Sečkář.

Ostatní výsledky 8. kola: HFK Olomouc-Mohelnice 0:0, Hulín-Olomouc B 0:2 (0:1), Petřkovice-Hlučín 2:2 (0:1), Slovácko B-Blansko 1:0 (0:0), Zlín B-Kroměříž 3:2 (2:0), Otrokovice-Líšeň 2:1 (2:0).

16. Kroměříž 9 1 3 5 12:20 6

Příští kolo: Sigma Olomouc B – Zlín, Kroměříž – TŘEBÍČ, Hlučín – Slovácko B, Líšeň – Hulín, Blansko – Vyškov, Mohelnice – Petřkovice, Uničov – HFK Olomouc, VEL. MEZIŘÍČÍ – Otrokovice.