Okresní derby se hrálo také v Herálci, odkud s prázdnou odjel Měřín. První porážku v sezoně si připsala Vrchovina B, která doma podlehla Čáslavicím.

ŠTĚPÁNOV – KŘOVÍ 2:3

Zápas začali ukrajinští hráči Vovchuk a Haraptso dvěma slibnými příležitostmi, ale neproměnili. Až když Haraptso napřáhl ze třiceti metrů a jeho hezká rána skončila za zády bezmocného Sáry. Ve druhém poločase stejný hráč po závaru před brankou zvýšil štěpánovský náskok. Jenomže po podobné akci na opačné straně snížil zanedlouho Tichý. To ještě asi ani on sám netušil, že bude hrdinou utkání.

Chleba se lámal v poslední desetiminutovce. Nejprve hrál na brankové čáře Trojanovič rukou a kromě penalty viděl ve druhém domácím zápase v řadě červenou kartu. Pokutový kop proměnil Tichý. Hned po rozehrávce stejný hráč poslal na Bednáře polocentr, polostřelu, tu štěpánovský gólman podcenil a nechal strhnout vedení na stranu Křoví.

Góly: 23. a 48. Haraptso – 55., 82. a 83. Tichý (druhá z PK). Rozhodčí: Bělovský. ŽK: 1:2. ČK: 1:0 (82. Trojanovič). Diváci: 150. Poločas: 1:0. Štěpánov: Bednář – Jakub Veselský, Trojanovič, Sedláček, Brázda – Špatka (88. Kroupa), Hrubeš, M. Vrzal, Vovchuk (56. Jan Veselský) – Haraptso, Kutnyk (79. Buček). Křoví: Sára – Hamřík, Kalvoda, L. Němec, Káňa – Kratochvíl (23. Suchomel), M. Němec, Bartošek, Tichý – Roštinský (37. Koudelka, 90. Kvasinca), Šustáček.

HERÁLEC ZR – MĚŘÍN 4:2

Hned v úvodu si na přihrávku naběhl Okurka a bombou z dvaceti metrů k tyči nedal Syslovi šanci. Jenomže za dvě minuty bylo vyrovnáno. Po faulu v domácím pokutovém území proměnil penaltu Kolda. Herálec měl převahu. Tu ukončil nejenom Ptaszekův vedoucí gól, ale hlavně vyloučení Opluštila.

Od té doby se hra vyrovnala. Druhý poločas opět gólově načal Okurka, který nechytatelnou střelou, tentokrát po zemi, opět překonal Sysla. Poté se podařilo snížit Vyziblovi a Měřín se začal hnát za vyrovnáním. Největší šanci ovšem utnul skvělým zákrokem Lossgott. Herálec poté své vedení pojistil. Na roh si naběhl Ptaszek a hlavou uzavřel skóre.

Góly: 5. a 52. Okurka, 21. a 88. J. Ptaszek – 7. Kolda (PK), 76. Vyzibla. Rozhodčí: Z. Petr. ŽK: 3:2. ČK: 1:0 (23. Opluštil). Diváci: 250. Poločas: 2:1. Herálec: Lossgott – Gregor, Pavliš, Opluštil, Havlík – Šusták, J. Ptaszek, Ptáček, Slováček (73. Skála) – Okurka, Boguaj (83. Čejka). Měřín: Sysel – Matoušek, Tvrdík, Horák (73. Heřmánek), Doležal – Letmajer, Šoukal (71. Budín), Kolda (64. Vyzibla), Marek – Vokoun, Robotka.

ROZSOCHY – JAKUBOV 1:0

Rozsochy byly po celý zápas lepším týmem. Hned v úvodu měly několik šancí, ale gólově udeřilo až po úniku Padrtky, který byl sražen ve vápně. Sám postižený penaltu poté bezpečně proměnil. Ještě do poločasu mohli domácí svůj náskok zvýšit, ale nepovedlo se. Ve druhém dějství už se prakticky dohrávalo. Rozsochy v pohodě hlídaly jednobrankový náskok a nepustily Jakubov prakticky k ničemu.

Gól: 32. Padrtka (PK). Rozhodčí: Trocha. ŽK: 2:4. Diváci: 100. Poločas: 1:0. Rozsochy: Juračka – Navrátil, E. Šibor, Zítka, M. Bureš – Dvořák, Cacek (58. A. Bureš), Kalvoda, Padrtka – P. Bureš (73. Šťastný), Kříž (86. Vališ).

VRCHOVINA B – ČÁSLAVICE/SÁDEK 0:2

Góly: nehlášeno. Vrchovina B: Škorpík (46. Kolarik) – Mrkos, Daniel, Laštovička, J. Skryja – P. Šustáček, P. Poul, Josífek, J. Chrást – Bukáček (76. Němec), O. Follprecht (60. Mužátko).