Bystřický Prášil se oklepal v I. B třídě. Hattrickem sestřelil Křižanov

Žďársko – Na sedm branek a tři penalty si přišli diváci v Křižanově. K jejich nelibosti jich ale ve 4. kole I. B třídy padlo víc do domácí sítě, a tak si posílená Bystřice B odvezla všechny body.Radostín nad Oslavou doma otočil nepříznivý výsledek 0:2 s Telčí, o cennou výhru ho připravil šťastný gól z 90. minuty.

2.9.2013

Útočník Miloš Prášil (v bílém) se v divizi proti Bohunicích gólu nedočkal. Střeleckou formu si proto odskočil najít do I. B třídy, kde hattrickem skolil Křižanov.Foto: Deník/Libor Plíhal

V. BÍTEŠ B – KNĚŽICE 0:3
Kněžice si na oslabených domácích smlsly a po jednoznačném průběhu si zaslouženě odvezly tři body. „Bohužel se současným kádrem na soutěž nemáme, jsme velmi poznamenaní četnými absencemi," oddychl si domácí Michal Klusák.
Jako první se v utkání prosadil po faulu na Krupicu z penalty Pejchal. Těsně před odchodem do kabin po faulu na Sobotku zakroutil stejný hráč trestný kop do vápna a Pejchal byl hlavou neomylný, 0:2. Po centru Sobotky pak dorazil domácí v 65. minutě přízemní ranou Krupica.
„Nastoupili jsme bez tří hráčů ze základu se třemi juniory. I tak jsme měli od začátku převahu, kluci hráli perfektní kombinační fotbal, s výkonem jsem velmi spokojen," řekl hostující lodivod Pavel Maruš.

Góly: 31. a 45. Pejchal (první z PK), 65. Krupica. Rozhodčí: Burian. ŽK: 2:4. Diváci: 50. Poločas: 0:2. V. Bíteš B: Janoušek – Martin Švanda, Karásek (46. Vařílek), Suchý (70. O. Švanda), Paprskář – Láznička, Jelínek, Bartošek, Loup (46. Škorpík) – Hemala, Ivančík (75. Hřebíček).

RADOSTÍN N. O. – TELČ 3:3
V Radosíně byl k vidění fotbal dvou rozdílných poločasů. Domácí v první pětačtyřicetiminutovce působili mátožným dojmem a za stav 0:2 mohli být ještě rádi.
Po důrazné domluvě v kabině se obraz hry změnil k nepoznání. V první šanci ještě Kovář selhal, ale pak se během dvaceti minut trefili Fabík, Promberger a Vokoun. Fantastický obrat a pokračující domácí vítězná série už byla pomalu na světě, když Martin Švec nacentroval balon do vápna, a ten skončil k údivu všech v šibenici.

Góly: 56. Fabík, 71. Promberger, 76. Vokoun – 20. a 90. M. Švec, 37. D. Všohájek. Rozhodčí: Voneš. ŽK: 3:3. Diváci: 100. Poločas: 0:2. Radostín n. O.: Dupal – Fňukal, Promberger, Berka (66. Dvořák), Hrbek – Fabík (81. Večeřa), J. Kozel, Kovář, L. Kozel – Kohout, Oulehla (51. Vokoun).

MĚŘÍN – PŘIBYSLAVICE 5:0
Větrný úvod byl z obou stran hodně aktivní. Po chybě měřínské obrany šel sám na brankáře Ivan Samek, Sysel kryl. Od té chvíle domácí hru zpřesnili a postupem času začali Přibyslavice přehrávat. V 37. minutě lapil nájezd Matouška gólman Svoboda. Důležitý gól padl po krásné akci Bublana a centru Řezníčka, kdy do prázdné branky skóroval Šoukal a uklidnil tak svůj celek před odchodem do kabin.
Po přestávce se hlavně bojovalo ve středu pole. Rozhodnutí přinesla 67. minuta, kdy se po krásné přihrávce Kružíka prosadil Řezníček. Druhá branka hosty položila, čehož Měřínští využili ještě ke třem gólovým oslavám.

Góly: 44. a 76. Šoukal, 67. a 86. Řezníček, 77. Matoušek. Rozhodčí: Bouda. ŽK: 1:2. Diváci: 120. Poločas: 1:0. Měřín: Sysel – Matoušek (78. Kolouch), Kružík, Doležal, Bublan – Robotka (60. Procházka), Šoukal (88. Crkal), Chaloupka, Řezníček (86. Hladík) – Kučera (79. Hrůza), Jonáš.

KŘIŽANOV – BYSTŘICE B 3:4
Bystřice přijela s divizním brankářem a útokem. Hned v 5. minutě se ale z nepřímého kopu po malé domů prosadil Aleš Burian. Další šance Křižanova Novotný vychytal. Skvělý výkon korunoval ve 25. minutě, když kryl penaltu Střechy. Pak se poprvé ukázal spící divizní bombér Miloš Prášil. Po jeho dvou rychlých gólech svítil stav 1:2.
Po přestávce zužitkoval chybu obrany Špatka, který přeloboval vyběhnutého Bajera. Hned po rozehrávce zkorigoval stav znovu Burian. Hra se poté srovnala, domácí tlačili, ale naráželi na skálopevnou defenzivu. V 69. minutě korunoval dobrý výkon Prášil, když se po ruce podruhé prosadil z pokotového kopu. Snížení na sebe sice nenechalo dlouho čekat, ale to už bylo z křižanovské strany vše.
Góly: 5. a 53. A. Burian, 74. Navrátil – 29., 36. a 69. Prášil (druhý a třetí z PK), 52. Špatka. Rozhodčí: Krulík. ŽK: 3:3. Diváci: 80. Poločas: 1:2. Křižanov: Bajer – Sedláček, Milota, Střecha, Veselý – Němec, A. Burian, Lukášek, Král (57. Navrátil) – Nobicht, Kubiš. Bystřice B: Novotný – M. Nepejchal, Hájek, Zítka, Svoboda, Cacek (63. Samek), Karásek, Buchta, Špatka, Prášil, Čech (60. P. Nepejchal).

Autor: Jiří Bubák

2.9.2013 VSTUP DO DISKUSE

Na lékařskou pohotovost padne víc peněz

Měřín v problémech. Nelepí nám to, mračí se Kružík

Voda z vlastní studny - na kolik přijde

Pokud máme příhodné podmínky na zahradě nebo jiném pozemku pro vybudování studny (o potřebných podmínkách pro stavbu studny jsme psali zde) a jsme rozhodnuti studnu zřídit, udělejme si nejprve velmi přibližnou kalkulaci, na kolik to všechno přijde.

Gang zlodějů traktorů má o jednoho obžalovaného méně

Havlíčkův Brod – Nestává se často, aby sám soud dospěl k názoru, že zdravotní stav obžalovaného je tak vážný, že další stíhání dotyčného není nejvhodnější. Jenomže v případě dvaapadesátiletého recidivisty Lukáše Lahody z Havlíčkobrodska, obžalovaného s dalšími čtyřmi komplici ze série krádeží traktorů na Vysočině, nakonec soud nemohl rozhodnout jinak.

Suverenita: Aprílový Dalečín viděl pouze čtyři vítěze

Dalečín – Naprosto rozdílné dva první závody zažilo mezinárodní mistrovství republiky v motokrosu. Zatímco premiéra v Lokti přinesla pestrou směsici na stupních vítězů, uplakaná Písečská zmole byla poněkud monotónní. Přesto viděli diváci v Dalečíně výborný motosport, ke kterému přispělo 140 jezdců z devíti zemí.