Středa týmům z Vysočiny nevyšla, Třebíč i Meziříčí padly

Vysočina – Ani jeden bod. Fotbalisté Třebíče i Velkého Meziříčí ve včerejším předehrávaném 15. kole MSFL prohráli. HFK doma nestačil na Otrokovice. Velké Meziříčí pak padlo brankou v samotném závěru v Hlučíně.

8.9.2016

Velké Meziříčí (na snímku Robin Demeter) se z Hlučína včera vrátilo s prázdnou. Foto: Deník/Libor Plíhal

TŘEBÍČ – OTROKOVICE 2:3

Rozjetá Třebíč začala nejlépe jak mohla. Dočekal se prodral do zakončení, jeho střela byla sražená a Duba ji mohl pohodlně dloubáčkem vrátit do sítě. Domácí se však poté výrazně zatáhli a pustili neoblíbené Otrokovice do hry. Nejprve trefil Ponížil břevno. Viktoria vyrovnala po dlouhém autu, který se dostal až k znovu k Ponížilovi a bylo vyrovnáno. Pět minut před pauzou pak Šuranský zahrával přímý kop, k míči se prodral Elšík a skóre otočil. Stejný hráč stihl ještě před odchodem do kabin vedení navýšit. Z rohu vápna se trefil přesně k zadní tyči Konvalinovy branky.

Domácí neskládali zbraně a po změně stran trefil břevno Komínek. Ideální scénář k dohnání ztráty se začal rýsovat těsně před uplynutím hodiny hry. Nejprve po Bagnonově úniku a následné přihrávce snížil z voleje Chalupa a hned minutu poté viděl druhou žlutou a následně červenou kartu hostující Elšík. Největší šance do konce zápasu se však urodila pro Otrokovice. Po souboji Komínka s jedním z atakujících hráčů nařídil rozhodčí překvapivě pokutový kop, ale Jasenského exekuci zneškodnil Konvalina a udržel tak naděje na vyrovnání. To však nepřišlo.

„Rozhodl první poločas a nepohlídané standardky. Druhý poločas jsme se dokázali zvednout, ale k bodům to nakonec nevedlo,“ pokrčil rameny domácí kouč Richard Zeman.

Góly: 13. Duba, 59. Chalupa – 24. Ponížil, 40. a 45. (+2) Elšík. Rozhodčí: Slabý. ŽK: 3:5. ČK: 0:1 (60. Elšík). Diváci: 154. Poločas: 1:3. Třebíč: Konvalina – Benda, Komínek, Rychetník, Chalupa – Šmíd (46. Houser), Dočekal, Bagnon, Hermánek – Duba (32. Novotný), Bogner. Otrokovice: Juřík – Němec (74. Zach), Dekleva, Juráň, Jasenský – Foltýn, Ponížil (90. Juhás), Bahounek (64. Hradil) – Elšík, Šuranský – Vavruša. Nejlepší hráči: Chalupa – Elšík, Ponížil.

HLUČÍN – V. MEZIŘÍČÍ 1:0

Zápas mezi Hlučínem a Velkým Meziříčím pomalu spěl do bezbrankového konce. Dvě minuty před koncem se ale balon dostal ke Kristiánu Hudeczkovi, všichni čekali, že domácí záložník bude hledat volného spoluhráče. On se ale rozhodl jinak, opřel se balonu a za pomocí teče jednoho z hostujících obránců nasměroval parádně balon za záda brankáře Kruby a rozhodl, že tři body zůstaly pod silem.

„Kdybych netrefil soupeřovo stehno, gólman by asi balon měl. Stálo při mě štěstí, jsem rád, že z mé střely byly tři body. Vyhráli jsme podruhé v řadě a věřím, že brzy se posuneme v tabulce do horních pater, kam patříme,“ usmíval se po utkání střelec vítězného gólu Kristián Hudeczek.

Už v prvním poločase nebylo o zajímavé momenty nouze. V 9. minutě hlavičkoval po Dostálově centru nad Foltýn. O 4. minuty později měli domácí další šanci, Badalayan ale ztroskotal na brankáři Krubovi, odražený balón se dostal k Foltýnovi, který ale opuštěnou bránu netrefil. Hostující výběr, jenž se pyšní nejlepší ofenzivou v soutěži dal osobě vědět ve 23. minutě, kdy nebezpečně hlavičkoval Kriegsmann. Za osm minut dal osobě vědět kanonýr Simr, který si vyskočil na centr od Demetra a Hampel s vypětím všech sil vytlačil balon na tyč. Chvíli na to si dobrou palebnou pozici chystal Mezlík, do jeho střely šel obětavě Štefek. Slezané se snažili o odpověď. V nastaveném čase prvního dějství kopal trestný kop Foltýn a brankář Kruba měl s jeho pokusem velké problémy.

Druhý poločas patřil domácím. Byli aktivnější, častěji na míči. Během dvou minut nejdříve Badalyan trefil břevno a Foltýn tyč. Dvě minuty před koncem se domácí dočkali. Hudeczek vypálil a balon za pomocí teče skončil za zády gólmana. Těsně vedení si již Hlučín udržel a z posledních dvou duelů vytěžil šest bodů.

Gól: 88. Hudeczek. Rozhodčí: Vostejž. ŽK: 1:2. Diváci: 145. Poločas: 0:0. Hlučín – Hampel – Štefek (33. Galvas), Heinik, Masaniec – Hudeczek – Žižka, Dostál (81. Fišer), Foltýn, Lukáš – Badalyan (65. Sasín), Szotkowski. V. Meziříčí:

Kruba – Půža (64. Souček), Kriegsmann, Šimáček, Čermák – Dolejš, Šuta, Smejkal, Demeter – Mezlík (81. Bouček) – Simr. Nejlepší hráči: Hampel, Hudeczcek – Kruba.

Ostatní výsledky 15. kola: Mohelnice – Líšeň 2:1 (0:0), Kroměříž – Hulín 1:1 (1:1), Sigma Olomouc B – Uničov 1:1 (0:0), HFK Olomouc – Vyškov 2:0 (0:0), Blansko – Zlín B 4:0 (3:0), Petřkovice – Slovácko B 3:1 (2:0).

16. Kroměříž 6 0 3 3 6:15 3

Příští kolo: Petřkovice – V. MEZIŘÍČÍ, Vyškov – Sigma Olomouc B, Kroměříž – Mohelnice, TŘEBÍČ – Hlučín, HFK Olomouc – Blansko, Slovácko B – Líšeň, Otrokovice – Hulín, Zlín B – Uničov.

Autor: Roman Brhel, Jiří Oborný

8.9.2016 VSTUP DO DISKUSE

Lubomír Lampíř
9

OBRAZEM: Úroda na Sádku je nejlepší za pět let. Suchu navzdory

Ve žďárském zámku zavedli speciální prohlídky uzpůsobené pro nevidomé návštěvníky. Prohlídky jsou na objednání a stojí 50 korun na osobu (pro nevidomého i jeho průvodce). Do celého areálu smějí také vodicí (i ostatní) psi.
7

Nevidomí zažijí ve žďárském zámku speciální prohlídky

Do participativního rozpočtu lidé přihlásili jedenáct návrhů

Žďár nad Sázavou – Při veřejném setkání budou představeny návrhy, které obyvatelé Žďáru poslali do participativního rozpočtu na příští rok. Do něj bylo stejně jako v letošním pilotním ročníku akce vyčleněno 600 tisíc korun.

OBRAZEM: Horácký džbánek zahájil Jaroslav Samson Lenk

Žďár nad Sázavou – Půlkulaté jubileum slaví festival folkové a country hudby Horácký džbánek. Letos se ve Žďáře nad Sázavou koná již po pětatřicáté. Dvoudenní festival začal v pátek krátce po 17 hodině koncertem Jaroslava Samsona Lenka s jeho doprovodem. Lenk se také po oba dva dny ujal role moderátora.

Patronkou Běhu pro hospic je Veronika Čamková

Velké Meziříčí – Několikanásobná juniorská mistryně České republiky v alpském lyžování a zároveň rodačka z Velkého Meziříčí Veronika Čamková se stala patronkou druhého ročníku Běhu pro hospic.