ŠTĚPÁNOV – MĚŘÍN 4:3

Malé okresní derby začalo pěkně zostra, v úvodní desetiminutovce viděli diváci hned tři branky. Vše načal už ve 30. vteřině Šikula, který z 25 metrů krásně vymetl šibenici hostující branky. Ve 4. minutě proměnil Kovalchuk pokutový kop nařízený za ruku jednoho z hráčů Měřína a bylo to už 2:0. „Začali jsme vlažně, vůbec jsme úvod zápasu nezachytili. Než jsme se rozkoukali, už to bylo o dva góly. Poté jsme Štěpánov zatlačili, ale z mnoha vyložených gólových šancí jsme proměnili pouze dvě,“ kroutil hlavou hrající trenér Měřína Karel Kružík, který po rychlém snížení Bublána ve 28. minutě vyrovnal na 2:2.

Po změně stran opět začal lépe Štěpánov. Hostující obrana totiž dvakrát zaspala a Sedláček vrátil svému týmu dvougólové vedení. První gól přišel po centru z levé strany, který na zadní tyči osamocený domácí hráč uklidil hlavou do sítě. V 68. minutě přišel rychlý brejk a po pěkné kombinaci Sedláček z prostoru penalty zakončil k tyči. „Štěpánov se pak úplně zatáhl, opět jsme si vytvořili spoustu šancí, jenže co my dokážeme nedat,“ povzdychl si Kružík. Dvanáct minut před koncem snížil Šoukal na rozdíl jediné branky, v závěru mohl ten samý hráč vyrovnat, jenže podobně jako Doležal, Crkal a Řezníček neuspěl. Štěpánov se tak dočkal prvních mistrovských bodů od konce září loňského roku.

Góly: 1. Šikula, 4. Kovalchuk (PK), 52. a 68. Sedláček – 10. Bublán, 28. Kružík, 78. Šoukal. Rozhodčí: Fryč. ŽK: 2:2. Diváci: 50. Poločas: 2:2. Štěpánov: Dinga – Hrubeš, Richter, Macháček, Sedláček, Kovalchuk, Samek, Kutnyk, Buček, Fiala, Šikula (89. Šikula). Měřín: Sysel – Jonáš (72. Hrůza), Matoušek, Doležal, Láznička – Řezníček, Kružík, Hladík (62. Kožený), Bublán – Crkal, Šoukal.

HARTVÍKOVICE – NEDVĚDICE 1:4

Začátek vypadal pro domácí slibně, ale neproměnili několik šancí. Zejména J. Sýkora dvakrát postupoval na brankáře a neskóroval. Hosté udeřili z prvního náznaku šance, kdy nepřipravená střela Šikuly z hranice pokutového území skončila v síti. Hartvíkovice vyrovnaly J. Sýkorou a měly ještě další příležitosti, které ovšem gólem neskončily. Tak udeřilo znovu na opačné straně a Nedvědice zásluhou Jana Veselského opět vedla. Ještě do přestávky utekl obraně hostující hráč a z nařízené penalty zvýšil Havlíček.
Ve druhé půli se šance přelévaly na obou stranách, ale prosadili se už jen hosté a to Hartvíkovice ještě několikrát podržel brankář Kazatel. Nedvědice si tak odvezla všechny tři body.

Góly: 31. J. Sýkora – 13. Šikula, 34. Jan Veselský, 39. Havlíček (PK), 59. Škutchan. Rozhodčí: Krymová. ŽK: 3:1. Diváci: 38. Poločas: 1:3. Nedvědice: Tužinský – Mareš, Jirásek, Jakub Veselský, Štefka, Bracek, Doušek, Havlíček, Škutchan, Šikula, Jan Veselský.

MORAVEC – V. BÍTEŠ B 1:0

O osudu utkání rozhodla 3. minuta, kdy po ose Slavíček, Juračka vstřelil Kovář vedoucí branku. K vidění byla dále vyrovnaná hra, ale Moravec měl více šancí. Zvýšit mohl opět Kovář, ale sám před gólmanem zakončil ve 30. minutě těsně vedle, Černý pak z úrovně penalty přestřelil. Za hosty měl největší příležitost Mucha, ale také mířil nad branku.

Druhá půle byla slabším odvarem té první. K vidění byl spíše boj než kvalitní podívaná. Moravec si ale v klidu hlídal nejtěsnější vedení a zápas dovedl do vítězného konce. „Spokojenost se ziskem tří bodů, splnili jsme cíl. Doma je potřeba bodovat naplno,“ těšilo kouče Moravce Lukáše Brožu.

Gól: 3. Kovář. Rozhodčí: Nenadál. ŽK: 3:2. Diváci: 87. Poločas: 1:0. Moravec: Z. Pokorný – F. Kudiovský, T. Toufar, Smolík, Červinka – P. Kudiovský, Kachlík (70. Urbánek), Juračka, Slavíček (90. Hanák) – M. Černý, Kovář. V. Bíteš B: M. Pelán – Mucha, Paprskář, T. Pelán, M. Švanda – Horký, Bartošek, Hemala (61. Ondrák), Malý (81. Hřebíček) – Jelínek, Loup.

R. SVRATKA – RAPOTICE 1:1

Fantastický vstup do utkání měla Radešínská Svratka. Už v první minutě totiž Plhal vysunul Jinka a ten podél gólmana Laše otevřel skóre. Ve 14. minutě však vyrovnal Petr Matoušek, který využil chyby v domácí rozehrávce. Do konce první půlky dvakrát zahrozili domácí, ale bez efektu.

Začátek druhé půle byl vyrovnaný, od 70. minuty převzala iniciativu Radešínka, ale nevytvořila si pořádnou šanci, z níž by ohrozila branku soupeře. Utkání tak skončilo dělbou bodů.

Góly: 1. Jinek – 14. P. Matoušek. Rozhodčí: Kůrka. ŽK: 4:4. Diváci: 150. Poločas: 1:1 Rad. Svratka: Petr – Smejkal, Chrást (67. Kachlík), Drdla, Janů – Havránek, Starý, Mužátko, Pekárek – Plhal (82. Dostál), Jinek.

V. BERANOV – KŘOVÍ 6:2

Domácí se před svými fanoušky chtěli ukázat a navázat na úvodní jarní výhru s Kněžicemi, ale v 8. minutě neuhlídali Škorpíka, který otevřel skóre. To ale Beranovské nakoplo, takže do poločasu stihli strhnout vedení na svou stranu. Vyrovnal Ganzwohl, po půlhodině hry udeřil Eliáš a v samotném závěru zvýšil na 3:1 Rostislav Kittler.

Ve druhé půlce si svěřenci kouče Eliáše počínali zkušeně a výhru pojistili. Čtvrtou pojistku přidal Hladílek, po něm se podruhé v utkání prosadil Kittler. Až pak snížil Lukáš Němec, ale poslední slovo si vzal Smejkal.

Góly: 20. Ganzwohl, 31. Eiláš ml., 43. a 66. R. Kittler, 57. Hladílek, 89. Smejkal – 8. Škorpík, 79. L. Němec. Rozhodčí: Rygl. ŽK: 1:2. Diváci: 130. Poločas 3:1. Křoví: Roštinský – Pollák, M. Němec, L. Němec, Sára (28. Mencler) – Kalina, Domes, Škorpík, Beránek – Hradílek, Tichý.