VELKÉ MEZIŘÍČÍ – DUKLA PRAHA 1:2

První poločas přinesl velmi pohledný fotbal, favorizovaná Dukla třetiligový domácí tým rozhodně výrazně nepřehrávala. Ba naopak. V první půlhodině si Velké Meziříčí vytvořilo výraznější brankové příležitosti. Utkání otevřel ve druhé minutě přízemním pokusem Nestor, ale Kruba byl na zemi včas. Ve 12. minutě unikl Dolejš, přihrávkou pod sebe našel Mezlíka, ale ten pálil vedle. Ke gólu nevedla ani krásná kombinační akce po čtvrthodině hry, na druhé straně hned vzápětí Krubu obhazoval Nestor, ale ten se nenechal překvapit.

Právě v první půlhodině hry levá strana Dukly hořela jako kus papíru, Dolejš se Šutou bez obtíží přecházeli přes Preislera i exreprezentanta Kušníra. Největší šance se zrodila ve 22. minutě. Důrazný Simr obral o míč Kušníra, jenže Demeter přestřelil prázdnou branku. O tři minuty později pak Miloševič si hlavou dal málem vlastní gól, Hroššo jen sledoval, jak míč míjí těsně jeho levou tyčku.

„Do třicáté místy jsme byli na hřišti možná i lepší, měli jsme i více šancí. Škoda jen, že jsme žádnou nevyužili,“ posteskl si po zápase trenér Velkého Meziříčí Libor Smejkal.

Potom Dukla převzala otěže hry, ale Kruba vychytal samostatně postupujícího Manziu i trestný kop Nestora. Velké Meziříčí pak přestálo i tlak v závěrečné pětiminutovce.

Také po změně stran se bylo na co dívat. V 57. minutě prošel přes celé hřiště Dolejš, na hranici šestnáctky nabil Demeterovi, ale jeho střela minula šibenici. V 62. minutě přišla série chyb v obraně domácího týmu a Miloševič prostřelil Krubu – 0:1. Tím tak odstartoval velmi plodnou pasáž zápasu. Už za dvě minuty se obranou Dukly šikovně prosmýkl Simr, byl sražen k zemi a Demeter byl z penalty suverénní. Jenže pokutový kop byl odpískán i na druhé straně. Trojlístek Krejčí, Puža, Kruba si tak dlouho dával přednost, až mezi vletěl Koval a Kruba ho musel faulovat. Penaltu pak s přehledem do šibenice proměnil kapitán Dukly Hanousek.

Pak spálil superšanci Olayinka, tři minuty před koncem se po ruce druhé penalty dožadovali domácí. Marně. Dukla pak hrozila brejky (většinou špatně řešenými), a tak se strachovala o výhru až do konce. Blízko ke srovnání měl Simr, ale chyběl mu krok.

„Ostudu jsme rozhodně neudělali. Kluci si sáhli na dno svých sil. Druhé poločasy máme většinou špatné, ale dnes nás diváci vyburcovali. Pro nás by bylo ale prodloužení asi velmi obtížné, zvláště když hrajeme už v sobotu,“ dodal Smejkal.

Góly: 65. Demeter (PK) – 62. Miloševič, 68. Hanousek (PK). Rozhodčí: Marek – Antoníček, Šimáček. ŽK: Kruba – Mantis, Juroška. Diváci: 1 620. Poločas: 0:0. Velké Meziříčí: Kruba – Kriegsmann, Šimáček, Krejčí (89. Bouček) – Puža (77. Souček) – Dolejš, Šuta, Smejkal (67. Berka), Demeter – Mezlík – Simr. Dukla Praha: Hroššo – Miloševič, Bezpalec, Kušnír, Preisler – Nestor (61. Nestor), Hanousek, Čajič, Manzia (56. Juroška) – Koval (74. Vopat), Olayinka.