Šlágr v Rozsochách se kvůli dešti nehrál

Žďársko - Jednoznačný záchranářský šlágr 23. kola I. A třídy – skupiny B se nehrál. V Rozsochách bylo utkání kvůli husté průtrži odloženo na pátek v 17.30. Podmáčený terén byl i v Nové Vsi, ale domácím to vadilo pramálo a svého soupeře z Třeště přehráli. Velká sláva je ve skupině A. Herálec totiž potvrdil, že má formu a gólem Chyby z 84. minuty zvítězil na horké půdě Věžnice.

2.6.2008

Fotbalisté Nové Vsi (v tmavém) si na domácím hřišti poradili i přes nepříznivý terén s nevyzpytatelnou Třeští a zvítězili rozdílem třídy. Foto: Deník/Libor Plíhal

skupina A

VĚŽNICE – HERÁLEC (ZR) 1:2

První poločas patřil zcela domácím hráčům, kteří se již v páté minutě ujali po průniku Baráka vedení. I poté si šance vypracovávali Věžničtí, avšak především Barák několikrát selhal. Navíc v 35. minutě nastřelil Procházka břevno. Hosté ke srovnání využili hned první příležitosti. Sláma utekl domácí obraně a sólový nájezd proměnil – 1:1.

Po přestávce se na domácích projevilo páteční utkání s Chotěboří, neboť jim začaly docházet síly. Hosté přidali, dvakrát se vyznamenal věžnický brankář Šrámek, když zlikvidoval samostatné nájezdy. Tři body pro Herálec trefil Chyba, jehož trestný kop propadl Šrámkovi mezi rukavicemi. „Byl to zápas dvou poločasů, v prvním jsme hráli velmi dobře, bohužel ve druhém nám docházely síly,“ podotkl k zápasu šéf Věžnice Bohuslav Chalupník.

Góly: 5. Barák – 40. Sláma, 84. Chyba. Rozhodčí: Kopřiva. ŽK: 1:2. ČK: 1:0 (Šimoníček). Diváci: 100. Poločas: 1:1. Herálec (ZR): Pavlík – Chyba, Pavliš, Opluštil, Havlík – Kučka (83. Vašek), J. Ptaczek (87. Kubiš), Ptáček, M. Ptaczek – Sláma, Teplý (55. Hořínek).

skupina B

NOVÁ VES – TŘEŠŤ 3:0

Nadprůměrný fotbal gradoval před pauzou po ukázkovém rozebrání obrany domácí Pohanka. Ve druhé půli se sice Třešť zlepšila, ovšem to jí gólovou tečku nepřineslo.

Čtvrt hodiny před koncem byla k vidění paráda. Tomáš Novotný napřáhl z 25 metrů a vymetl Jindřichovu šibenici. Gólovou tečku zápasu plném šancí dal šest minut před koncem Radek Novotný.

Góly: 42. Pohanka, 77. T. Novotný, 84. R. Novotný. Rozhodčí: Krejčí. ŽK: 1:0. Diváci: 100. Poločas: 1:0. Nová Ves: Fuksa – J. Bureš, Havlík, P. Nečas (46. Krejčí, 66. J. Ondřejka), T. Novotný I – R. Novotný, M. Ondřejka, P. Starý, J. Starý – Pohanka (46. Čech), T. Novotný II.

ROZSOCHY – BOHDALOV

Odloženo, pátek 17.30.

I.A. třída

I.B. třída

2.6.2008 VSTUP DO DISKUSE

Několik vzrostlých stromů bouřka vyvrátila také v aleji u žďárského zámku. S odstraněním kmene, který přepadl přes zámeckou zeď do zahrady Kinských, museli přijet pomoci žďárští profesionální hasiči.
18

Bouřky na Žďársku lámaly stromy, hasiči nevěděli, kam vyjet dříve

Po bouřkách se silnými nárazy větru zůstala denní maxima pod třicítkou

Studentky žďárské zdravotní školy jsou nejlepší v republice

Žďár nad Sázavou 23. června – Studentky ze Žďáru jsou nejlepší v poskytování první pomoci. Rozhodla o tom porota složená z lékařů, záchranářů, zdravotních sester a odborných učitelek zdravotnických škol, která hodnotila celostátní soutěž s mezinárodní účastí, jež se uskutečnila v Brně.

AUTOMIX.CZ

Policie v nesnázích: kuriózní nehody strážců zákona

/FOTOGALERIE/ Na vozech mají heslo Pomáhat a chránit, nicméně i oni potřebují občas pomoc. Vidět policejní auto - ať státní či obecní policie - v nesnázích je sice trochu nezvyklé, ale občas k tomu dojde.

Venkovní bazén slouží dětem

Žďár nad Sázavou – Návštěvníci Relaxačního centra ve Žďáře mají možnost využít jeho venkovní část s opalovací loučkou.

Na VeDaFestu budou hrát i Kavijerock a Bára

Vojnův Městec – Návštěvníky festivalu VeDaFest, který v sobotu 24. června ve Světnově pořádají vesnice z okolí Velkého Dářka, budou bavit i místní kapely. Vystoupí třeba Kavijerock a Bára, skupina z Vojnova Městce, který také patří k pořadatelům festivalu.