Rezerva Bystřice si zahrává s osudem

Vysočina – Poprvé zaváhali. Fotbalisté Velké Bíteše B našli na jaře svého přemožitele. Ve 23. kole I. B třídy – skupiny B podlehli Moravci, s nímž se perou o postup. Sestup bude muset naopak začít odvracet Bystřice B, která opět rozdávala body. Křoví si vyšláplo na vedoucí Šebkovice.

23.5.2016

Bystřický Radek Špatka (č. 5) přihlíží souboji svého spoluhráče Adama Korbičky (č. 12). Bystřice B ztrácí na jedenáctou Radešínskou Svratku už 4 body. Foto: David Mahel

BYSTŘICE B – RAPOTICE 2:3

Bystřické akcie začínají po čtvrté porážce v řadě rapidně klesat ke dnu. Svěřenci Jiřího Dejnožky přitom měli podruhé za sebou své soky v boji o záchranu doslova na lopatě, ale závěry jim zkrátka nevycházejí.

Přitom už po pěti vteřinách vedli! Zdeněk Sklenář nachytal gólmana Ješinu v nedbalkách hned z úvodního výkopu. „Brankář byl špatně postavený a míč se odrazil od břevna za brankovou čáru,“ popsal Dejnožka.

Za chvíli však bylo vyrovnáno. Sobotka si naběhl do vápna, zpracoval přihrávku a přehodil vyběhnuvšího gólmana. Ve 27. minutě nahrál Radek Horák Sklenářovi, ten vysunul Marka Svobodu, jenž své sólo proměnil. „První poločas patřil Rapoticím, ale my jsme po něm paradoxně vedli 2:1,“ těšilo Dejnožku.

Zraněného Čecha po půli vystřídal Martin Horák, který častěji udržel míč a domácí se zvedli. Dostávali se do vyložených šancí, ale Špatka pálil z malého vápna nad, podobně dopadl Zítka, a když zahodil tutovku i Urbánek, přišel trest. „Byly to milionové šance, nerozumím tomu, že jsme ani jednu nedali,“ kroutil Dejnožka hlavou.

V 80. minutě se snesl trestňák z půlky k Sobotkovi, který se na hranici šestnáctky nechytatelně opřel do míče, 2:2. A když po rohu udeřil do odraženého balonu Petr Matoušek, prakticky zajistil Rapoticím záchranu. „Utkání by asi víc slušela remíza. Porážku jsem ještě nerozdýchal. Do 75. minuty jsme měli zvýšit minimálně na 3:1, jenže od té doby to byla z naší strany hrůza a děs. Podobně rozehraný zápas nemůžeme podruhé za sebou ztratit, takhle se o záchranu nehraje,“ uvědomoval si Jiří Dejnožka.

Góly: 1. Z. Sklenář, 27. Marek Svoboda – 6. a 80. Sobotka, 86. P. Matoušek. Rozhodčí: Terber. ŽK: 2:3. Diváci: 60. Poločas: 2:1. Bystřice B: Mrňous – R. Horák, Korbička, Špatka, Marek Svoboda – Urbánek (86. Prüger), Z. Sklenář, Hájek, V. Svoboda – Zítka, Čech (46. M. Horák).

ŠTĚPÁNOV – RADOSTÍN N. O. 2:0

Domácí byli od začátku lepší, dostávali se do šancí, ale ty buď spalovali, nebo naráželi na vynikajícího brankáře Dupala. Ten držel nejhorší tým soutěže nad vodou téměř hodinu hry. „Byl jejich nejlepším hráčem na hřišti, chytil čtyři gólovky,“ uznal kouč Štěpánova Ivo Jílek.

Zlom nastal v 57. minutě, kdy si Sedláček naskočil na dobře zahraný rohový kop a hlavou trkl přesně. Radostín, který hrozil jen z brejků a i po nich se dostával jen k ojedinělým střelám z dálky, na vyrovnání neměl sílu. „Vyloženou šanci si nevypracoval,“ dodal Jílek.

Definitivní klid do domácích řad vneslo přečíslení dvou na jednoho, na jehož konci stál Kutnyk. „Šlo o klasický zápas s posledním týmem tabulky. Byli jsme lepší, ale trápili jsme se v koncovce. Výhrou jsme vykročili k záchraně,“ konstatoval Jílek.

Góly: 57. Sedláček, 89. Kutnyk. Rozhodčí: Havlín. ŽK: 0:1. Diváci: 80. Poločas: 0:0. Štěpánov: Dudák – Brázda, Novák, Sedláček, Fiala – O. Hrubeš, Kovalchuk, Samek (58. Buček), Kutnyk – Ludvík (84. Richter), Jan Veselský (90. Šibor). Radostín n. O.: Dupal – J. Večeřa, P. Dvořák, P. Inwald (57. Novotný), R. Večeřa – Oulehla, Kovář, Kohout, J. Kozel – L. Dvořák, Toman.

MORAVEC – V. BÍTEŠ B 1:0

Vítězná série Velké Bíteše je u konce, souboj o přední příčky v tabulce vyšel domácím. Hosté přijeli s jarní bilancí sedmi výher v řadě a jedné remízy jako favorité, nebezpečnější však byl Moravec. Jediný gól padl po kombinační akci, Kovář potáhl míč, předložil ho Juračkovi a ten zavěsil do šibenice. V dalších pěti příležitostech domácí selhali, jen Kovář zahodil tři, a tak se domácí báli o výhru až do konce. „Bíteš přijela v jiné sestavě než obvykle. Šlo o vyrovnaný zápas, kterému by možná více slušela remíza. Za počet vytvořených šancí jsme si vítězství asi zasloužili. Měli jsme pět tutovek, Bíteš se dostávala jen do náznaků šancí,“ uvedl domácí kouč Luboš Tulis.

Gól: 39. Juračka. Rozhodčí: Nenadál. ŽK: 2:2. Diváci: 200. Poločas: 1:0. Moravec: Pokorný – F. Kudiovský, T. Hladík, T. Toufar, Juračka – Kovář, Slavíček, R. Toufar (84. Tulis) – Červinka, J. Hladík (87. Hanák), M. Černý. V. Bíteš B: M. Pelán – Paprskář (46. Gašpár), Suchý, O. Švanda, Horký (72. T. Mrňa) – Čech, Hemala, M. Švanda, Jelínek, T. Loup (67. Hřebíček) – Bartošek.

KNĚŽICE – RAD. SVRATKA 2:2

Domácí se brzy dostali do dvougólové ztráty. Po autovém vhazování a strkanici se před brankou prosadil Pekárek, kterého Kněžičtí nedokázali uhlídat ani o sedm minut později, kdy zakončoval velmi pěknou kombinační akci svých spoluhráčů. Ještě do poločasu ale domácí stačili snížit. Sobotka pláchl po pravé straně a jeho centr uklidil za záda Petra nekompromisní Svoboda. Hned po změně stran se zrodilo vyrovnání. Sobotka opět utekl po lajně a jeho přesný pas skončil na hlavě Krupici. Pak se zápas dohrával a rozhodčí Ryšánek dvakrát vylučoval.

Góly: 32. Svoboda, 49. Krupica – 11. a 18. Pekárek. Rozhodčí: Ryšánek. ŽK: 3:4. ČK: 1:1 (58. D. Salák – 85. Starý). Diváci: 76. Poločas 1:2. Rad. Svratka: Petr – Havránek, Janů, Novák, M. Šacl – Dostál, Mužátko, Starý, Pekárek – Plhal (87. Novotný), Jinek (69. Dvořák).

KŘOVÍ – ŠEBKOVICE 2:1

Prvních 30 minut nečekaně hladce ovládlo Křoví, které mohlo klidně vést 4:0, branka však nepadla. Lídr tabulky následně zvýšil tempo, trefil tyč a dvakrát napálil brankáře.

Po přestávce začaly padat góly. Tichý vyhrál souboj a na konci kombinace čtyř hráčů stál Lukáš Němec, jenž skóroval podél brankáře. V 66. minutě se kopal po faulu na Lukáše Němce přímý kop a Pollák ho z 22 metrů s pomocí tyče poslal do sítě. Šebkovice otevřely hru, Chytra rychle snížil ranou o zadní tyč, víc už ale hosté nestihli. Jejich územní tlak přišel vniveč. „Vítězství bylo podle mě zasloužené. Ačkoliv branky v první půli nepadaly, po přestávce jsme se dostali do pohody, měli více ze hry a urvali tři body,“ okomentoval duel domácí asistent trenéra Lukáš Midrla.

Góly: 47. L. Němec, 66. Pollák – 70. Chytra. Rozhodčí: Janovský. ŽK: 6:3. Diváci: 50. Poločas: 0:0. Křoví: Sára – Beránek, Šustáček (52. Křístel), Kalvoda, Karas – Pollák, Kalina, Tichý, Roštinský – M. Němec (72. Kováč), L. Němec (90. Knotek).

MĚŘÍN – DUKOVANY 0:0

Fotbalová podívaná se nekonala. Dukovany přijely pro bod, který si i odvezly. Ani jeden z týmu toho v utkání moc nepředvedl. Blíž k vítězství byli domácí. V první půli hlavičkoval po rohu Robotky Jakub Procházka k tyčce, brankář jeho pokus vyrazil k Lázničkovi, který v těžké pozici orazítkoval tyč. Po přestávce trefil Láznička ze 30 metrů břevno. Víc se nestalo. Hra Dukovan byla postavená na Konířovi, který se snažil rozdávat míče, ale vyloženou šanci svým spoluhráčům nepřipravil. „Byl to remízový zápas, ve kterém byla obě mužstva neškodná,“ uznal domácí hrající kouč Karel Kružík.

Rozhodčí: Stratený. ŽK: 2:4. Diváci: 80. Měřín: Sysel – Jonáš, Kolda, J. Procházka (88. Pešek), Matoušek – Láznička, Kružík, Doležal, Šoukal – Körber, Robotka (74. Kožený).

Autor: Jiří Oborný, Jiří Bubák

23.5.2016 VSTUP DO DISKUSE

V Jihlavě hoří hala společnosti na zpracování dřeva

Žďárské „íčko“ bojuje o titul

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Pojišťovací agentku poslal soud do vězení

Vysočina – Pojišťovací agentku Marii Vašíčkovou ze Ždírce nad Doubravou na Havlíčkobrodsku poslal ve středu 16. srpna Krajský soud v Hradci Králové na šest let do vězení. Osmačtyřicetiletá žena podle soudu připravila v letech 2009 až 2016 své klienty ve dvaasedmdesáti případech o více než pětatřicet milionů korun.

Matka na své děti neplatí výživné

Nové Město na Moravě – Téměř třicet tisíc korun dluží na výživném pro své děti třiačtyřicetiletá matka ze Žďárska. Policisté proto ženě sdělili podezření ze spáchání přečinu zanedbání povinné výživy.

Nositelem tradic jsou letos organizátoři Malého svrateckého maratonu

Vír – V pořadí už šestým Nositelem tradic Bystřicka se stal atletický oddíl spolku Jiskra Vír, a to na udržování tradice Malého svrateckého maratonu. Ten se v sobotu 26. srpna ve Víru uskuteční už po čtyřiašedesáté.