Na umělém povrchu se hrál i zápas I. B třídy – skupiny B. Nováček ze Štěpánova porazil v azylu ve Žďáře Herálec.

I. A TŘÍDA

SKUPINA B

PŘIBYSLAVICE – NOVÁ VES 1:2

Utkání hrané na umělém trávníku v Třebíči bylo zpočátku opatrné. Jako první se ujali vedení po krásné hlavičce Masopusta z 22. minuty Přibyslavičtí. Poté úřadovali hosté.

Ti dvěma navlas stejnými góly dispečera Radka Novotného, který se trefil zpozašestnáctky ve 37. a 43. minutě, otočili výsledek.
Po změně stran se domácí snažili o vyrovnání, ale soupeř jim s výjimkou jedné šance nic nedovolil a nepustil je ani do závěrečného tlaku.

„Vedli jsme a soupeře jsme do ničeho nepustili, i když měl více ze hry. Pak jsme dvakrát nechali soupeře vystřelit z dvaceti a pětadvaceti metrů, a to potrestal. Po změně stran Nová Ves hrála pozorně v obraně a my jsme se dostali do jedné šance, kterou jsme nedali,“ hodnotí přibyslavický kouč Milan Kolman.

„Utkání bylo napínavé až do konce. Začátek nám nevyšel, ale v první půlce jsme byli lepší. Druhý poločas byl nervóznější, míče se nám nedařilo držet a jen jsme je nakopávali. Přesto si myslím, že ten výsledek je zasloužený,“ řekl po utkání trenér Nové Vsi Miloš Myslivec.

Góly: 22. Masopust – 37. a 43. R. Novotný. Rozhdočí: Fabeš. ŽK: 2:2. Diváci: 50. Poločas: 1:2. Nová Ves: P. Novotný – Kubík (81. J. Ondřejka), Pohanka, Krejčí, T. Novotný – Starý, Nečas, R. Novotný, Šandera - F. Ondřejka, Čech (90. Nejedlý).

I. B TŘÍDA

SKUPINA B

ŠTĚPÁNOV – HERÁLEC ZR 3:2

Ze začátku to na nějaký pohledný fotbal nevypadalo. Obě strany začaly opatrně a hrálo se v podstatě bez šancí. Skóre se měnilo až po půlhodině. Po rohovém kopu se míč odrazil k Sedláčkovi a ten poslal Štěpánov do vedení. Nováček soutěže měl i další převahu a šance, jenomže Haraptso se v první půli jen zastřeloval. Nádherný moment přišel deset minut po pauze. K míči se dostal Špatka, oklamal obránce a nádhernou střelou vymetl heráleckou šibenici.

Jenomže o pár chvil později se na druhé straně prosadil Čejka a snížil na rozdíl jediné branky. Teprve pak přišla chvíle ukrajinského útočníka Haraptsa, který z levé strany obstřelil gólmana. V klidu Štěpánovští ovšem zápas tradičně nedohráli. Devět minut před koncem totiž z ojedinělé akce zamířil přesně k tyči Bednářovy branky Skála a zápas zdramatizoval. Závěrečný nápor už se ovšem nekonal.

Góly: 32. Sedláček, 55. Špatka, 68. Haraptso – 61. Pavel Čejka, 81. Skála. Rozhodčí: Sochor. ŽK: 3:3. Diváci: 120. Poločas: 1:0. Štěpánov: Bednář – V. Císař (65. Šikula), Sedláček, Trojanovič, J. Veselský – O. Hrubeš (42. Buček), Vrzal, Kroupa, Špatka (81. Jílek) – Haraptso, Kutnyk. Herálec: Petr Čejka – Pavliš, M. Ptaszek, Hořínek, Havlík – Ceral (81. Gregor), Skála, Boguaj (70. Opluštil), Pavel Čejka – Okurka, J. Ptaszek.