POLNÁ – VRCHOVINA 4:3

Od začátku měli mírně navrch domácí. První šance se zrodila hned ve třetí minutě. Adamec podběhl centr, střelu Kučery vykopli obránci z brankové čáry. Hosté zahrozili ve 12. minutě. Michal dal míč do běhu Zedníčkovi, ten ve vápně udělal kličku obránci, ale balon poslal vedle. V 17. minutě se poprvé měnilo skóre. Po centru Dobrovolného nastal zmatek před brankou Polné a Zedníček míč uklidil do sítě – 0:1.

„Dneska nás nepodržel brankář,“ povzdechl si domácí kouč Heřman Karsten. „Některé věci tam byly vyřešené špatně. Centrované míče, které šly do malého vápna, neměl.“

Takřka vzápětí se na druhé straně vehnal do pokutového území Matula, byl podražen Lukášem Smetanou a nařízenou penaltu bezpečně proměnil Kučera.

Tempo potom trošku opadlo, poločasové vedení domácím zajistil Kaplan. „Asi potřetí za sebou jsme prohrávali,“ povzdechl si Tomáš Kaplan. „Ale chtěli jsme zachovat domácí neporazitelnost a Vrchovinu porazit.“

Po změně stran útočili převážně hosté. Během osmi minut zahrávali šest rohů, branku Zedníčka neuznali sudí pro ofsajd, na malém vápně Buchta nedosáhl na centrovaný míč… Všechno marno.

Po čtvrt hodině udeřilo na druhé straně. Kaplan pro sebe „zabalil“ míč a došel s ním až do branky soupeře – 3:1. „Neporazila nás Polná jako spíš Tomáš Kaplan. Předvedl vynikající výkon,“ uznal hostující kouč Richard Zeman. „Rozum mi ale zůstával stát nad některými zákroky našich obránců i gólmana. Měli jsme tam velká okna.“

Hostům pak pomohla nedůslednost domácích, kteří nechali propadnout centr Zedníčka z přímého kopu od pomezní čáry až do sítě…

Další nápor Vrchoviny k vyrovnání nevedl, Polná dovedla utkání k vítěznému konci. Na něm nic nezměnily ani další dvě branky (znovu Kaplan a Zedníček), které jen vyšperkovali skóre a odměnili prokřehlé diváky. „Jsem rád, že to máme za sebou,“ oddechl si po dramatickém průběhu Karsten. „Hra byla vyrovnaná, myslím, že o ten gól jsme byli lepší.“

Góly: 38., 60. a 75. Kaplan, 21. Kučera (pen.) – 17., 66. a 90. Zedníček. Rozhodčí: Hytych. ŽK: 2:3. ČK: 1:0. Diváci: 500. Poločas: 2:1. Polná: Mundok – Takacs, Kučera, Urbánek, Gondek – Tomas (69. Krčál), Holas, Tlačbaba, Matula (46. Adamec) – Kovář, Kaplan (89. Kratochvíl). Vrchovina: Adamec – Škorpík (42. Wolker), P. Smetana, L. Smetana, Polnický (80. Kalich) – Dobrovolný, Skalník, Michal, Šustáček – Buchta (72. Mužátko), Zedníček. Nejlepší hráči: Kaplan, Kučera - Zedníček.
Příští kolo: Třebíč B – Pacov, Vrchovina - Bystřice n. P., Jemnicko – Polná, Humpolec - Ždírec n. D., Hartvíkovice - Velká Bíteš, Okříšky - Havl. Brod, Mor. Budějovice – Herálec, Stará Říše - Jaroměřice n. R.