V. MEZIŘÍČÍ – ŽĎÁR N. S. 2:1

V záloze oslabené Meziříčí v úvodu přihlíželo, jak Burešovu výzvu napálil Kunstmüller mimo. Téměř šest set diváků si poprvé zakřičelo gól už v 9. minutě, Simr vyslal za obranu Demetera, jenž po kličce brankáři zasunul balon do prázdné brány. Derby nabízelo spoustu šancí, Simr jen těsně minul Hanusovu bránu. Mladík mezi třemi tyčemi následně vytěsnil na roh pokus Pokorného, a po něm jen přihlížel, jak Šimáček hlavou orazítkoval břevno, ze závaru vyplul Simr, ale jeho ránu hosté zblokovali na další roh.

Žďár se z infarktových okamžiků oklepal nejlepším možným způsobem. Roh Vomely vyrazil Invald ze skrumáže k Veselému a ten mu ho pohotovou střelou poslal do sítě – 1:1. Z vyrovnání se Žďár radoval jen desítky vteřin. Simr se protlačil středem vápna, přihrál nabíhajícímu Vyskočilovi a jeden z náhradníků v sestavě vstřelil vítězný gól, protože z mnoha příležitostí obou mužstev už se branka neurodila.

Po přestávce Meziříčí polevilo v aktivitě, za což ho mohl potrestat Doležal, jehož střelu Invald vytáhl konečky prstů na roh. Obrana s Invaldem
v čele si krátce nato nerozuměla při rozehrávce, k míči se dostal Bureš, který z 25 metrů prázdnou branku o centimetry minul. Rozhodnout mohl hráč utkání Simr, Hanus se vyznamenal a do branky směřující dorážku Demetera vykopl Šindelka.

V 74. minutě střílel z blízkosti Šandera, jeho bombu srazil Invald zpět k Šanderovi, jenž už ho napodruhé překonal, jenže míč směřující za jeho záda dokopl do branky Bojda a sudí tak správně odmával ofsajd. „Prohra mě mrzí, k zisku bodu bylo blízko. Naše hra však oproti minulému týdnu snesla měřítko a byli jsme domácím důstojným soupeřem. O vyrovnání jsme se připravili sami, první gól Turek Demeterovi daroval, poté netrefíme prázdnou bránu a gól si pak kvůli ofsajdu sebereme sami. Simr potvrdil, že je v této soutěži rozdílový hráč, druhý gól vypracoval skvěle,“ popsal utkání kouč Pavel Kubiš.

„Vzhledem k vynuceným změnám v sestavě jsme k zápasu nastupovali s obavami, jak se náhradníci zapojí do týmové spolupráce. Jsem rád, že jsme před pěknou diváckou návštěvou díky bojovnosti a nasazení všech hráčů dokázali toto těžké utkání zvládnout, i když vím, že tam z naší strany bylo více nepřesností,“ řekl domácí trenér Libor Smejkal.

Góly: 9. Demeter, 28. Vyskočil – 25. Veselý. Rozhodčí: Mayer. ŽK: 3:2. Diváci: 548. Poločas: 2:1. V. Meziříčí: Invald – Z. Mucha, P. Mucha, Šimáček, Krejčí – Vyskočil (72. Bouček), Pokorný, Souček, Durajka, Demeter (90. Havlíček) – Simr. Žďár n. S.: Hanus – Veselý, Turek, Šindelka, Vomela – Kuntsmüller, Doležal, Bureš (85. Toufar), Šandera (76. Mašek) – Russ (70. Jurnečka), Bojda. Nejlepší hráči: Simr, Durajka – Veselý.

BYSTŘICE – TASOVICE 3:0

V ofenzivně laděném utkání si oba týmy vypracovaly řadu šancí, v zakončení však doplácely na nízkou efektivitu a postřehy brankářů. Právě hostující Šebela nejdříve robinsonádou vytěsnil Zbytovského pokus na roh. Podruhé měl štěstí, když Zich nastřelil tyč a poté vychytal i Radka Sklenáře. Udeřit mohlo na druhé straně, Trávníček chyboval v rozehrávce a měl co dělat, aby svůj omyl napravil. Chvíli nato se podobný kiks podařil i bystřické záloze, ale defenziva ho skluzem v posledním okamžiku uhasila. Ve 43. minutě pláchl Radek Sklenář, dloubákem z velkého vápna přehodil gólmana, míč se odrazil od tyče a zaplul do sítě.

Po přestávce domácí zvýšili po dlouhém autu Víchy, kdy Tasovice zapomněly na Zbytovského, ten převzal míč a z hranice penalty skóroval. Po dobře kopnuté standardce se hosté už už radovali ze snížení, Trávníček však ránu vyboxoval nad.

V 67. minutě naopak Šebela reflexivně vychytal na zadní tyči osamoceného Chocholáče. „Této šance byla škoda, protože posledních dvacet minut jsme vypadli z tempa, Tasovice nás začaly přehrávat a kdyby byly efektivnější v koncovce a netrefovaly jen Trávníčka, mohly vyrovnat,“ oddychl si kouč Karel Fencl.

V závěru ještě utekl do brejku Radek Sklenář, předložil balon střídajícímu Holému, který ho zadovkou efektně poslal do brány.

Góly: 43. R. Sklenář, 55. Zbytovský, 89. Holý. Rozhodčí: Stehlík. ŽK: 1:5. Diváci: 190. Poločas: 1:0. Bystřice: Trávníček – Vícha, Chocholáč, Šponar, Mitáš (67. Marek Svoboda) – R. Sklenář, Zbytovský, Padrtka, Malý – Zich (43. O. Hájek), Čech (81. Holý). Tasovice: Šebela – Helebrant, Mička, Krátký, Horáček – Hověz, Blahoudek, Veselý, Švarc – Juhaňák (66. Svatoš), Paul (80. Czucz). Nejlepší hráči: Zbytovský, R. Sklenář, Šponar.

VRCHOVINA – PELHŘIMOV 3:4

Krajské derby přineslo zápas dvou rozdílných poločasů. Vrchovina nastoupila bez Vítka s Dvořáčkem a její defenziva zažila v rozmezí devíti minut pořádný průvan. Ve 22. minutě Benda přehodil Michálka a svým gólem na vzdálenější tyč odstartoval šok pro diváky na domácí tribuně. Druhý zásah přidal po rohu hlavičkující Čížek a třetí Krtek po vyšachování obrany.

Po přestávce dostal ideální přihrávku mezi obránce Krtek a svým úspěšně zakončeným sólem přidal čtvrtý hřebík do novoměstské rakve. Domácí však potvrdili, že jsou týmem bojovníků. Zmařenou hodinu hodili za hlavu a duel ještě pořádně zdramatizovali. Lví podíl na tom měl Kolařík, který nejdříve po nepovedené střele Michala Skalníka propálil Matiáška a v 72. minutě se prosadil hlavou po milimetrovém centru Pavla Sodomky. Ten v závěru nabudil publikum krásnou bombou z hranice šestnáctky. Víc už domácí nestihli.

Góly: 63. a 72. Kolařík, 90. Pavel Sodomka – 22. Benda, 27. Čížek, 31. a 55. Krtek. Rozhodčí: Soukal. ŽK: 1:2. Diváci: 320. Poločas: 0:3. Vrchovina: Michálek – Komínek, L. Smetana, Košík (46. Drdla), K. Skalník – Kolařík, R. Sodomka, Pavel Sodomka, M. Skalník (34. Michal) – P. Smetana, Trojánek (62. Petr Sodomka). Pelhřimov: Matiášek – Poul, Čížek, Bartoň (81. Obranec), Naniáš – Benda, Duchan, Sládok (75. Kmoch), Homolka – Niederle, Krtek. Nejlepší hráči: Kolařík – Benda, Krtek.

SLAVOJ POLNÁ – MUTĚNICE 1:2

Úvod utkání se hrál ve znamení velkého počtu nepřesných přihrávek domácích, čehož hosté využívali k rychlým brejkům. Koštuřík ani Koplík však čisté šance neproměnili. Slavoj se dostal do šance až v 25. minudě. Fadrného přímý kop vytáhl na roh brankář, a Kavka z brejku Horeckého neprostřelil.

Ani druhou půlku nezačali domácí dobře a v 58. minutě za to zaplatili. Centr Trávníka dorazil do branky Čepil a hosté vedli. Po hodině hry zahrál obránce hostí rukou a z nařízeného pokutového kopu vyrovnal Šuta. Tlak Mutěnic to však neochromilo. Čtvrt hodiny před koncem neproměnil brejk Koštuřík a v 82. minutě nastřelil Babíček tyč. Z protiútoku mohli skórovat domácí, ale Lančarič si zblízka na brankáře nepřišel. V 89. minutě vyslal Fadrný do čisté gólovky Šutu, který pálil mimo. A protože domácí obrana nestačila v úplném závěru odkopnout míč do bezpečí a pokrýt Koštuříka, braly všechny body Mutěnice.

Góly: 60. Šuta (PK) – 58. Čepil, 90. Koštuřík. Rozhodčí: Kůrka. ŽK: 3:5. Diváci: 215. Poločas 0:0. Slavoj Polná: Skočdopole – Bambula, Pražák, Fadrný, Caha – Škacha, Šuta, Kučera, Hron (66. Vokoun) – Kavka (78. Černý), Lančarič. Mutěnice: Horecký – Trávník, Čepil (90. Varmuža), Kupčík, Lamáček – Chromeček, Koštuřík, Holešinský (77. Babíček), Benešovský – Koplík, Hromek (15. Závorka). Nejlepší hráči: Pražák – Horecký, Koštuřík.

H. BROD – STARÁ ŘÍŠE 2:1

Do první vážnější šance se dostala Stará Říše ve třetí minutě, kdy se vyznamenal gólman Soukal proti trestnému kopu Tichánka. Stejnou výhodu dostali domácí o pět minut později, ale ani Kubát úspěšný nebyl. V 18. minutě průnik Váchy včas vyřešil Berky. Následně do šance dostával Koudelka, ale míč skončil u Neumana. Ve 24. minutě uhodilo. Hosté rychlou rozehrávkou a centrem zaskočili domácí obranu, osamocený Tichánek neměl problém otevřít skóre zápasu. Po půl hodině hry mohl vyrovnat Sklenář, jeho střela šla těsně nad břevno Neumanovy branky. Ve 37. minutě zahrozili hosté, Vácha na míč nedosáhl. Na druhé straně se do úniku dostal Míča, ovšem zakončil doprostřed branky.

Po přestávce diváci viděli rozkouskovanou hru a hrál se nepohledný fotbal. Domácí vše potřebné nechali až na konec zápasu. V 84. minutě vyslal Henek do brejku Pohnětala, a ten vyrovnal na 1:1. O dokonalý obrat se v poslední minutě postaral Koudelka, který zužitkoval přihrávku od Sklenáře. V poslední šanci zápasu selhal hostující Vácha, duel skončil 2:1.

Góly: 84. Pohnětal, 89. Koudelka – 24. Tichánek. Rozhodčí: Hlubinka. ŽK: 5:1. Diváci: 390. Poločas: 0:1. H. Brod: Soukal – Pohnětal, Berky, Kubát, Kavka – Henek, Koudelka – Slováček (90. Hejkal), Sklenář, Tuhý (46. Štědrý) – Míča. Stará Říše: Neuman – Dohnal, Kadlec, Príborský, Kittler – Lacina, Tichánek, Pokorný (46. Kratochvíl), Rygl – Vácha, Brnický. Nejlepší hráči: Pohnětal, Koudelka – Kadlec.

Ostatní výsledky 10. kola: Napajedla – Hodonín 1:0 (0:0), Otrokovice – Blansko 2:1 (1:0), Rosice – Uherský Brod 1:1 (1:1).

16. Napajedla 11 1 1 9 7:27 4

Příští kolo: Tasovice – Otrokovice, Hodonín – BYSTŘICE, Mutěnice – Napajedla, PELHŘIMOV – SLAVOJ POLNÁ, STARÁ ŘÍŠE – VRCHOVINA, ŽĎÁR N. S. – HAVL. BROD, Uh. Brod – VEL. MEZIŘÍČÍ, Blansko – Rosice.