Oslabené béčko Vrchoviny vyhrálo gólem z půlky

Žďársko – Čtyři kola, čtyři porážky. Hodně špatný vstup mají za sebou fotbalisté Měřína, kteří přišli o první remízu „groteskním“ gólem z půlky. Překvapil Křižanov, který na vlastním hřišti porazil rozjetou Želetavu.

29.8.2011

Ilustrační fotoFoto: Foto: DENÍK/Vladimír Malinovský

MĚŘÍN – VRCHOVINA B 0:1

Měřínští nastoupili do zápasu s velkým elánem a v průběhu dvaceti minut soupeře několikrát zatlačili a přehrávali. Poté Vrchovina vyrovnala hru a po hrubé chybě gólmana Sysla mohla skórovat, ale nedala. V 34. minutě šel Kuřátko sám na brankáře, ale ten jeho nájezd vytěsnil na roh a ještě před odchodem do kabin neproměnil Körber z malého vápna tutovku.

Ve druhém poločase převzali iniciativu hosté, a z prázdné branky musel hasit první gól Bublan. O deset minut později se ve stejné situaci naskytl i Kolda. Rozhodnutí přišlo až v závěru, kdy oslabená Vrchovina odkopla na půlce míč a nešťastný gólman Sysel si ho srazil do branky. V nastavení šli všichni měřínští hlavičkovat na rohový kop a po rychlém brejku uzavřel Sysel nepovedený zápas, když musel po faulu předčasně pod sprchy.

„Asi to mělo skončit remízou, ale hosté měli nakonec víc štěstí, které k fotbalu zkrátka patří,“ krčil rameny měřínský kouč Petr Munduch.

Gól: 85. vlastní. Rozhodčí: Čech. ŽK: 2:2. ČK: 1:1 (90. Sysel – 64. Bureš). Diváci: 150. Poločas: 0:0. Měřín: Sysel – Matoušek (84. Letmajer), Chaloupka, Doležal, Bublan – Šoukal, Kolda (71. Sýkora), Robotka (74. Panáček), Kružík – Körber, Kuřátko. Vrchovina B: Skryja – Blažíček, Králíček, Burian, Poul – Němeček (46. Sklenář), Šustáček, Josífek, Šandera – Mužátko (60. Chrást), P. Follprecht (74. O. Follprecht).

ROZSOCHY – HROTOVICE 1:3

První dějství přineslo vyrovnaný fotbal bez vážnějších příležitostí na obou stranách. Góly začaly padat až po přestávce. Svoje sólo na Juračku proměnil s přehledem Pavel Růžička. Hrotovice hrály výborný fotbal, ale domácí je mohli zaskočit, když se před Slatinským nejprve ocitl Bureš, kterého hrotovický brankář vychytal. Poté byl v šanci i střídající Kučera, ovšem jeho zakončení skončilo vedle branky. Hosté pak svoje vedení pojistili – ze skrumáže se trefil Marcel Růžička. To už měly Rozsochy třikrát vystřídáno a kromě inkasovaného gólu se jim zranili dva hráči. I přes početní oslabení se jim ovšem podařilo snížit, když se po standardce trefil Kučera. Domácí se poté vrhli do útoku, ale riziko jim nevyšlo. Početní výhody v defenzivě využil k brejku Salák a zpečetil zasloužené vítězství Hrotovic.

Góly: 81. Kučera – 49. P. Růžička, 74. M. Růžička, 86. Salák. Rozhodčí: Kamenský. ŽK: 1:1. Diváci: 80. Poločas: 0:0. Rozsochy: Juračka – Gál, Zítka, Šibor, Klimeš – Ambrož (70. Holý), Prosecký (62. Kučera), Kalvoda, Padrtka (73. Zich), Slavíček – P. Bureš.

KŘIŽANOV – ŽELETAVA 3:2

Domácí začali ve svižném tempu a hned v 5. minutě skóroval po individuální akci přes půl hřiště Nobicht. V 10. minutě šel sám na brankaře Kubiš, ale nedal, a tak udeřilo na druhé straně Stehlíkem. Do kabin šli přesto spokojenější domácí, protože poločasový výsledek 2:1 zařídil Studený.

Po přestávce Želetava Křižanov drtila, ale ne a ne se prosadit. Až po hodině hry vyrovnal svým druhým gólem Stehlík. Fotbal se poté vyrovnal a hrálo se nahoru dolu. Definitivní tečku za utkáním udělal v 89. minutě Horníček z pokutového kopu.

Góly: 5. Nobicht, 18. Studený, 89. T. Horníček (PK) – 11. a 64. Stehlík. Rozhodčí: Příkazský. ŽK: 2:1. Diváci: 120. Poločas: 2:1. Křižanov: Bajer – Sedláček, Invald, Střecha, P. Buriam – Němec (65. M. Petr), L. Burian (53. T. Horníček), Kubiš, Trnka – Nobicht, Studený (90. Milota).

PŘIBYSLAVICE – BYSTŘICE B 3:3

Vše v podstatné z první půle se odehrálo v úvodní desetiminutovce. Hosté se z první šance ujali vedení, kdy z dorážky otevřel skóre Horákem. Domácí odpověděli v 10. minutě únikem Petze.

Druhý poločas začal stejně jako ten první. Hned po třech minutách opět z prvního útoku vrátil Bystřici vedení střídající Karásek. Přibyslavice podruhé srovnaly v 70. minutě překvapivou střelou Masopusta z trestného kopu. Nováček I. B třídy se potřetí v zápase ujal vedení v 78. minutě, kdys se podruhé trefil znovu po odrazu míče od tyče Horák. Výhru hostí odmítl v 81. minutě Man, který hlavou vyrovnal na konečných a zasloužených 3:3.

Góly: 10. Petz, 77. Masopust, 81. Man – 3. a 78. Horák, 48. Karásek. Rozhodčí: Hrůza. ŽK: 2:2. Diváci: 80. Poločas: 1:1. Bystřice B: Zbraněk – Hrubeš, Lukš, Andrejs, Tomášek (85. Svoboda) – Cacek, Fulneček, Padrtka, König (46. Karásek) – Horák, Špatka.