Oslabené béčko Vrchoviny vyhrálo gólem z půlky

Žďársko – Čtyři kola, čtyři porážky. Hodně špatný vstup mají za sebou fotbalisté Měřína, kteří přišli o první remízu „groteskním“ gólem z půlky. Překvapil Křižanov, který na vlastním hřišti porazil rozjetou Želetavu.

29.8.2011

Ilustrační fotoFoto: Foto: DENÍK/Vladimír Malinovský

MĚŘÍN – VRCHOVINA B 0:1

Měřínští nastoupili do zápasu s velkým elánem a v průběhu dvaceti minut soupeře několikrát zatlačili a přehrávali. Poté Vrchovina vyrovnala hru a po hrubé chybě gólmana Sysla mohla skórovat, ale nedala. V 34. minutě šel Kuřátko sám na brankáře, ale ten jeho nájezd vytěsnil na roh a ještě před odchodem do kabin neproměnil Körber z malého vápna tutovku.

Ve druhém poločase převzali iniciativu hosté, a z prázdné branky musel hasit první gól Bublan. O deset minut později se ve stejné situaci naskytl i Kolda. Rozhodnutí přišlo až v závěru, kdy oslabená Vrchovina odkopla na půlce míč a nešťastný gólman Sysel si ho srazil do branky. V nastavení šli všichni měřínští hlavičkovat na rohový kop a po rychlém brejku uzavřel Sysel nepovedený zápas, když musel po faulu předčasně pod sprchy.

„Asi to mělo skončit remízou, ale hosté měli nakonec víc štěstí, které k fotbalu zkrátka patří,“ krčil rameny měřínský kouč Petr Munduch.

Gól: 85. vlastní. Rozhodčí: Čech. ŽK: 2:2. ČK: 1:1 (90. Sysel – 64. Bureš). Diváci: 150. Poločas: 0:0. Měřín: Sysel – Matoušek (84. Letmajer), Chaloupka, Doležal, Bublan – Šoukal, Kolda (71. Sýkora), Robotka (74. Panáček), Kružík – Körber, Kuřátko. Vrchovina B: Skryja – Blažíček, Králíček, Burian, Poul – Němeček (46. Sklenář), Šustáček, Josífek, Šandera – Mužátko (60. Chrást), P. Follprecht (74. O. Follprecht).

ROZSOCHY – HROTOVICE 1:3

První dějství přineslo vyrovnaný fotbal bez vážnějších příležitostí na obou stranách. Góly začaly padat až po přestávce. Svoje sólo na Juračku proměnil s přehledem Pavel Růžička. Hrotovice hrály výborný fotbal, ale domácí je mohli zaskočit, když se před Slatinským nejprve ocitl Bureš, kterého hrotovický brankář vychytal. Poté byl v šanci i střídající Kučera, ovšem jeho zakončení skončilo vedle branky. Hosté pak svoje vedení pojistili – ze skrumáže se trefil Marcel Růžička. To už měly Rozsochy třikrát vystřídáno a kromě inkasovaného gólu se jim zranili dva hráči. I přes početní oslabení se jim ovšem podařilo snížit, když se po standardce trefil Kučera. Domácí se poté vrhli do útoku, ale riziko jim nevyšlo. Početní výhody v defenzivě využil k brejku Salák a zpečetil zasloužené vítězství Hrotovic.

Góly: 81. Kučera – 49. P. Růžička, 74. M. Růžička, 86. Salák. Rozhodčí: Kamenský. ŽK: 1:1. Diváci: 80. Poločas: 0:0. Rozsochy: Juračka – Gál, Zítka, Šibor, Klimeš – Ambrož (70. Holý), Prosecký (62. Kučera), Kalvoda, Padrtka (73. Zich), Slavíček – P. Bureš.

KŘIŽANOV – ŽELETAVA 3:2

Domácí začali ve svižném tempu a hned v 5. minutě skóroval po individuální akci přes půl hřiště Nobicht. V 10. minutě šel sám na brankaře Kubiš, ale nedal, a tak udeřilo na druhé straně Stehlíkem. Do kabin šli přesto spokojenější domácí, protože poločasový výsledek 2:1 zařídil Studený.

Po přestávce Želetava Křižanov drtila, ale ne a ne se prosadit. Až po hodině hry vyrovnal svým druhým gólem Stehlík. Fotbal se poté vyrovnal a hrálo se nahoru dolu. Definitivní tečku za utkáním udělal v 89. minutě Horníček z pokutového kopu.

Góly: 5. Nobicht, 18. Studený, 89. T. Horníček (PK) – 11. a 64. Stehlík. Rozhodčí: Příkazský. ŽK: 2:1. Diváci: 120. Poločas: 2:1. Křižanov: Bajer – Sedláček, Invald, Střecha, P. Buriam – Němec (65. M. Petr), L. Burian (53. T. Horníček), Kubiš, Trnka – Nobicht, Studený (90. Milota).

PŘIBYSLAVICE – BYSTŘICE B 3:3

Vše v podstatné z první půle se odehrálo v úvodní desetiminutovce. Hosté se z první šance ujali vedení, kdy z dorážky otevřel skóre Horákem. Domácí odpověděli v 10. minutě únikem Petze.

Druhý poločas začal stejně jako ten první. Hned po třech minutách opět z prvního útoku vrátil Bystřici vedení střídající Karásek. Přibyslavice podruhé srovnaly v 70. minutě překvapivou střelou Masopusta z trestného kopu. Nováček I. B třídy se potřetí v zápase ujal vedení v 78. minutě, kdys se podruhé trefil znovu po odrazu míče od tyče Horák. Výhru hostí odmítl v 81. minutě Man, který hlavou vyrovnal na konečných a zasloužených 3:3.

Góly: 10. Petz, 77. Masopust, 81. Man – 3. a 78. Horák, 48. Karásek. Rozhodčí: Hrůza. ŽK: 2:2. Diváci: 80. Poločas: 1:1. Bystřice B: Zbraněk – Hrubeš, Lukš, Andrejs, Tomášek (85. Svoboda) – Cacek, Fulneček, Padrtka, König (46. Karásek) – Horák, Špatka.
29.8.2011 VSTUP DO DISKUSE

Havlíčkův Brod opět ovládly Bramborářské dny.
5

Bramborářské dny zhodnotily letošní sklizeň. Bude slabší

Eva Vojtová, Křižánky, 6.10. 2017, 2 640 g, 48 cm
10

OBRAZEM: V novoměstské nemocnici se narodilo dalších deset miminek

Novoveselské ženy už zvládly uplést 3346 metrů obchvatové šály

Nové Veselí – Celkem 3346,27 metru už má takzvaná obchvatová šála, kterou od srpna 2015 pletou novoveselské ženy.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Startuje soutěž Chance být hvězdou. Točte a posílejte videa

Parádičky, skvostné góly. Bláznivý maskot, hluční fanoušci (a sličné fanynky). To všechno přináší fotbal. A právě dnes startuje soutěž, jež určí, kde najdete ty nejzajímavější borce.