VELKÉ MEZIŘÍČÍ – BYSTŘICE N. P. 1:0
Prakticky celé utkání se oba celky prezentovaly pozornou defenzivou, proto moc gólových šancí k vidění nebylo. Po úvodní desetiminutovce, kdy byli malinko aktivnější domácí, zahrozili hosté. Střelu Prášila ale velkomeziříčská obrana zblokovala. V 17. minutě si Bystřice vypracovala svou největší šanci. Zbytovského centr po rohovém kopu patrně hlavou tečoval Prášil a P. Mucha musel míč vyhlavičkovat z brankové čáry. Ve 22. minutě pak po rohovém kopu otřel střelu o boční síť Bouček a o tři minuty později ukázal své kvality Simr. Jeho krásný lob skončil na břevně, dorážku pak nezvládl Vyskočil a jeho slabou střelu Mrňous bez problémů kryl. Další náznaky šancí na obou stranách zůstaly nevyužity, výrazněji nedokázali zahrozit ze solidních pozic z trestných kopů Durajka ani Zbytovský.

Po změně stran nebezpečných situací ještě ubylo. V 53. minutě srazila obrana Bystřice Simrův pokus na roh, střela Prášila po hodině hry šla doprostřed branky. Čtvrt hodiny před koncem Simr vyslal do úniku střídajícího Pokorného, ten však pálil z úhlu a v tísni nad branku Mrňouse. Zdálo se, že utkání dospěje k zasloužené bezbrankové remíze, ale proti byla trojice zkušených hráčů lídra tabulky. Na půli hřiště vyhrál klíčový souboj Krejčí, nádherným pasem vyslal do brejku Z. Muchu a jeho přihrávku neměl Simr problém uklidit do sítě.

„Je to jako po zápase s Napajedly, všichni diváci viděli, že to pro nás bylo těžké utkání. Herně se nám nedařilo, kazili jsme spoustu přihrávek. Zápasu by spíš asi slušela remíza, ale jsem obrovsky šťastný za vítězství," ulevilo se po zápase trenérovi domácích Liboru Smejkalovi.

„Pro nás je to obrovské zklamání, minimálně bod jsme si zasloužili. Oproti zápasu v Rosicích jsme podali i lepší výkon směrem dopředu, měli jsme i šance," posteskl si jeho protějšek Karel Fencl.

Gól: 84. Simr. Rozhodčí: Gasnárek, ŽK: 1:3 (Berka – Chocholáč, Holý, Špona). Diváci: 220. Poločas: 0:0. Velké Meziříčí: Invald – Z. Mucha, P. Mucha, Šimáček, Krejčí – Bouček, Smejkal, Berka (71. Pokorný), Durajka (83. Polanský), Vyskočil (86. Havlíček) – Simr. Bystřice: Mrňous – Vícha, Chocholáč, Špona, Mitáš – Sklenář (84. Zich), Padrtka, Zbytovský, Malý – Holý, Prášil (78. Čech). Nejlepší hráči: Krejčí, Z. Mucha – Zbytovský.

POLNÁ – VRCHOVINA 0:4
Domácí začali bojovně, ale hra v prvních patnácti minutách probíhala převážně ve středu hřiště. První šance Polné přišla v 15. minutě, kdy po rohu Šuty střílel Hron, ale z dobré pozice nedal. Hosté o sobě dali vědět až ve 20. minutě, kdy se dostal k míči Michal, ale stejně jako Hron na druhé straně minul. V 28. minutě se dostával do slibné šance Lančarič, ale míč nedokázal zpracovat, a tak se připravil o možnost skórovat. Hosté v prvním poločase čekali především na brejky a jeden takový jim vyšel ve 36. minutě, kdy Skalník překonal Skočdopoleho. Druhou půli začali lépe hosté. Hned v úvodu poločasu vyhlavičkoval Klíma střelu Trojánka. V 57. minutě zvýšil na rozdíl dvou branek opět Skalník, který se prosadil po přesné přihrávce Trojánka.

Domácí hráli nepřesně, bez zakončení a hosté získávali čím dál větší převahu. V 62. minutě nastřelil hostující Trojánek tyč, o pět minut později Lančarič ve slibné šanci mířil hlavou vedle. V 69. minutě zvýšil po brejku hostí Kolařík na 0:3. Domácím se nedařilo, a hosté dokázali využít dvě minuty před koncem, když třetím gólem v zápase potrestal chybu domácí obrany Skalník.

Góly: 36., 57., 88. M. Skalník, 69. Kolařík. Rozhodčí: Mayer. ŽK: Pražák. Diváci: 185. Poločas: 0:1. Polná: Skočdopole – Holub, Bambula (64. Šimek), Kriegsmann, Šuta, Pražák, Hron, Kavka, Lančarič, Klíma (77. Holub), Fadrný. Vrchovina: Vítek – Dvořáček, Sodomka, Komínek, Michal, Mazel (31. M. Skalník), K. Skalník (83. Žák), Kolařík, Trojánek (77. Smetana), Šandera, Košík. Nejlepší hráči: M. Skalník, Trojánek, Kolařík.

PELHŘIMOV – ŽĎÁR N. S. 1:0
Utkání začalo zostra, už ve 2. minutě se kopala penalta. Naniáš si výborně obhodil obránce hostí, který ho ve vápně srazil k zemi. K míči se postavil Čížek a chladnokrevně poslal domácí do vedení. V 9. minutě se mohlo skóre měnit podruhé, ale přihrávku Bendy stihl Liška tečovat pouze do tyče. Po úvodní čtvrthodině následovala přibližně hodina tuhého boje, kdy se hrálo pouze mezi šestnáctkami bez větších šancí a za převahy hostů. V 73. minutě byl v tutovce Liška, kterého přesně našel Krtek, ale svou šanci trestuhodně zahodil. V 88. minutě mohl domácí uklidnit Krtek, jenže jeho hlavička po rohovém kopu skončila na břevně hostující branky.

„V poli byl soupeř krom úvodní čtvrthodiny lepší než my, ale nedokázal si vytvořit vyložené šance. Pro diváky to asi kdovíjak atraktivní utkání nebylo, ale pro nás jsou to velice důležité body," ohodnotil utkání asistent trenéra Pelhřimova Martin Moravec.

Gól: 2. Čížek (PK). Rozhodčí: Kolář. ŽK: 2:3 (Naniáš, Niederle – Mašek, Filippi, Vomela). Diváci: 250. Poločas: 1:0. Pelhřimov: Matiášek – Duchan, Čížek, Vacek, Naniáš – Bartoň (58. Kmoch), Krtek (88. Poul), Niederle, Homolka – Benda (74. Obranec), Liška. Žďár n. S.: Hajný – P. Ločárek, Doležal, Machala, Vomela – Bureš, Mašek, Nedvěd, T. Ločárek (64. Filippi) – Kunstmuller (75. Jurečka), Chmelíček. Nejlepší hráči: Čížek, Naniáš – Hajný.

ST. ŘÍŠE – OTROKOVICE 0:5
Velmi špatným výkonem se prezentovali fotbalisté Staré Říše v domácím utkání proti Otrokovicím. V první půli ještě se soupeřem drželi krok, mohla za to především hra hostí, kteří si také nevypracovali žádnou větší příležitost. V úvodu druhé půle však Silný překonal z přímého kopu Břinka, a odstartoval demolici Staré Říše, na které se sám podílel třemi góly v rozmezí dvaadvaceti minut. Hosté se nespokojili ani s tříbrankovým vedením. Stále hráli naplno a vytvářeli si další gólové příležitosti. Dvě z nich v závěrečné desetiminutovce využili Šuranský a Juhás, a uzavřeli tak skóre zápasu. „Do příštího kola na to zkusíme zapomenout. Pokud to tedy půjde," řekl po utkání kouč Staré Říše Kovačík.

Góly: 50., 59., 72. (PK) Silný, 81. Šuranský, 88. Juhás. Rozhodčí – Buček. ŽK: Pokorný – Šuranský. Diváci: 110. Poločas: 0:0. Stará Říše: Břinek – Kratochvíl, M. Pokorný, Kadlec, Príborský – Zata, Ticháček, Vácha, Rygl – Brnický, R. Pokorný. Otrokovice: Balážik – Zach, Juráň, Juhás, Kryšpín (67. Kovařík) – Mlýnek (81. Soška), Šuranský, Foltýn, Němec (75.Hlava) – Silný, Vavruška. Nejlepší hráči: Silný, Šuranský, Juhás.

NAPAJEDLA – H. BROD 3:3
Na hřišti posledního týmu tabulky předvedli fotbalisté Havlíčkova Brodu techničtější hru, byli lepší v práci s míčem. Soupeř byl naopak silovější a fyzicky zdatnější a spoléhal hlavně na nakopávané balony. První tutovku si vytvořili hosté, ale Míčovu zblokovanou střelu lapil Zavadil. Poté se ukázala i Napajedla, ale velkou šanci si nevytvořila. S jejich centry si poradil Soukal. Domácí byli hlavně bojovníci a bylo na nich vidět, že chtějí a potřebují bodovat.

Po změně stran se v první čtvrthodince nic nedělo. Poprvé bylo živo až v 59. minutě, kdy utekl brodské obraně Postava, ale Soukalovu branku netrefil. Svěřenci trenéra Richarda Zemana se gólu dočkali až v 60. minutě, kdy se nádhernou střelou z 25 metrů do šibenice blýskl Prchal. Paradoxně to ale více nabudilo Napajedla. Domácí z toho vytěžili branky Kaštánka a Postavy. Jenže za chvilku bylo zase srovnáno. Hlavou se nemýlil Berky. Pak však přišla zbytečná penalta a domácí opět vedli. Havlíčkův Brod ale ještě stihl srovnat, zaslouženě.

„Zápas, který jsme měli vyhrát, jsme málem prohráli. Projevila se naše určitá nezkušenost a nekompaktnost v zadních řadách. Oni toho využili a přeci jen mají zkušenější mužstvo," uznal brodský kouč. „Beru to jako ztrátu, na druhou stranu mužstvo je ve fázi výstavby, nechci ho omlouvat, ale byl to pro nás poučný zápas," dodal.

Góly: 63. Kaštánek, 75. Postava, 85. Žáček (PK) – 60. Prchal, 78. a 90. Berky. Rozhodčí: Adamec. ŽK: 4:3. Diváci: 130. Poločas: 0:0. Napajedla: Zavadil – Ouroda, Žáček, Huťka, Ratiborský – Havránek (86. Janovský), Skyba, Večeřa, Kovář – Postava, Kaštánek. H. Brod: Soukal – Polívka, Berky, Kubát, Vařejka – Vopršal (74. Kavka), Sklenář, Henek, Hejkal (71. Štědrý) – Prchal, Míča. Nejlepší hráči: Prchal, Berky, Míča.

Další výsledky 19. kola: Hodonín – Blansko 3:0 (2:0), Mutěnice – Uherský Brod 2:2 (1:0), Tasovice – Rosice 1:1 (1:0).

16. Napajedla       18 4 4 10 21:34 16

Příští kolo: Otrokovice – SLAVOJ POLNÁ, VRCHOVINA – Napajedla, H. BROD – BYSTŘICE, V. MEZIŘÍČÍ – Tasovice, Rosice – Hodonín, Blansko – Mutěnice, Uh. Brod – PELHŘIMOV, ŽĎÁR N. S. – ST. ŘÍŠE.