V. MEZIŘÍČÍ – TŘEBÍČ 4:2

Úvod utkání nenasvědčoval tomu, že se v prvním poločase zrodí debakl. Jenže potom nechala třebíčská defenziva dvakrát rozběhnout Dolejše, a to byla velká chyba. Ten dostal favorita do dvoubrankového vedení.

„První půle byla z naší strany katastrofální. Upozorňoval jsem hráče, že Dolejš nemůže mít tolik prostoru, že ho musíme bránit od prvního okamžiku. S takovým hráčem se musíme hned chytit, aby neměl čas se dostat do hry. Místo toho se ho hráči snažili vystavovat do ofsajdu, a tak rychle padly dva góly," nevěřícně kroutil hlavou třebíčský trenér Michal Sobota.

Také třetí branka padla po ztrátě míče a rychlé akci. Dolejš se tentokrát změnil v nahrávače, zakončoval Simr. Staněk si sice na míč sáhl, ale zabránit mu v cestě do sítě nedokázal. Kalich hořkosti si pak Třebíč vypila až do dna v poslední minutě. To znovu centroval Dolejš a zakončoval krásně Smejkal.

Trenér Sobota sestavu v poločase okysličil o dva hráče a přeházel takřka celou sestavu. V první šanci se ještě sice ocitl Simr, ale potom už hru začala ovládat Třebíč. Výsledkem byly dvě branky důrazného Dočekala, na drama to ale nestačilo, druhý zásah přišel pár sekund před koncem.

„První poločas jsme byli lepší od patnácté minuty, podařilo se nám vstřelit branky, což nás nakoplo. Z druhého poločasu jsem ale otrávený. To je hanba, kluci hráli sami na sebe, nevraceli se, a zaslouženě jsme dvakrát inkasovali," zhodnotil zápas kouč Velkého Meziříčí Libor Smejkal.

Góly: 20. a 23. Dolejš, 36. Simr, 45. Smejkal – 74. a 90. Dočekal. Rozhodčí: Ogrodník, ŽK: 0:1. Diváci: 610. Poločas: 4:0. Velké Meziříčí: Kruba – Krejčí, Šimáček, Bouček – Berka (79. Kriegsmann), Šuta – Dolejš, Smejkal (71. Pokorný), Demeter – Mezlík, Simr. Třebíč: Staněk – Houser, Komínek, Lukomirak (46. Novotný), Abayomi – Dočekal, Bagnon, Igbinoba, Karásek (73. Bence) – Bogner (46. Tsuchiya), Heřmánek. Nejlepší hráči: Dolejš, Smejkal – Dočekal.

Ostatní výsledky 19. kola: Sigma Olomouc B – Petřkovice 3:0 (2:0), 6., 42. a 75. Yunis. Otrokovice – Vyškov 0:1 (0:0), 73. Studený (PK). Hulín – Slovácko B 0:0. Mohelnice – Zlín B 1:1 (0:0), 47. Hapal – 57. M. Mlýnek. Hlučín – Uničov 0:2 (0:2), 14. Komenda, 42. Juřátek (PK). Blansko – Kroměříž 1:2 (1:1), 6. Stehlík – 20. Matoušek, 82. Silný. Líšeň – HFK Olomouc 2:1 (1:1), 1. Krška, 62. T. Machálek – 26. Horka.

16. Líšeň 19 3 4 12 20:39 13

Příští kolo: TŘEBÍČ – Blansko, Petřkovice – Líšeň, HFK Olomouc – VELKÉ MEZIŘÍČÍ, Vyškov – Hulín, Kroměříž – Hlučín, Uničov – Mohelnice, Slovácko B – Sigma Olomouc B, Zlín B – Otrokovice.