Solidní jarní formu potvrdil Žďár, který na svém hřišti zvládl záchranářský souboj s posledními Rapoticemi.

ŠTĚPÁNOV – RANTÍŘOV 1:2

Jarní trápení pokračuje. Štěpánov prohrál třetí zápas v řadě, na jaře urval jen tři z osmnácti možných bodů a nadále se pohybuje ve spodních patrech tabulky.

Změnu mohl přinést domácí zápas s Rantířovem, v němž svěřenci Ivo Jílka odcházeli po brance Šikuly do kabin spokojenější.

Po přestávce ale přišel rychlý obrat. Ve 49. minutě zamířil do černého Kozák a o jedenáct minut později rozvlnil síť Vacek. Rantířov zdobí po výhře skvostná jarní bilance čtyř vítězství a jedné remízy.

Góly: 39. Šikula – 49. Kozák, 60. Vacek. Rozhodčí: Rygl. ŽK: 2:1. Diváci: 60. Poločas: Štěpánov: Kubíček – O. Hrubeš, Svoboda, Novák, Sedláček, Kovalchuk, Jan Veselský, Ludvík, Kutnyk, Šikula (81. Fiala), Karásek.

TŘEBÍČ B – VRCHOVINA B 0:0

V utkání dominovaly obrany nad útoky. Dvě vyložené příležitosti sice měl v úvodním dějství domácí Oladiti, ale ty zůstaly nevyužity. Stejně dopadla na druhé straně příležitost Šmídy. Hostující útočník se neprosadil ani po změně stran a když neskórovali ani Třebíčští, body se dělily.

„Vzadu jsme to odehráli bez chyby, ale je škoda nevyužitých šancí. V prvním poločase jsme měli dvě a ve druhé půlce také. Na druhou stranu je ta remíza podle vývoje spravedlivá. Mohlo tam být z naší strany víc pohybu, ale o výsledku rozhodovalo neproměňování šancí,“ hodnotí Michal Sobota, který zastupoval třebíčského kouče Pavla Němce.

„V první půli byli lepší domácí, kteří si vytvořili víc šancí a my jsme měli štěstí. Ve druhém poločase jsme zase byli lepší my, také jsme měli nějaké šance a utkání skončilo spravedlivou remízou,“ řekl po utkání hrající asistent trenéra Vít Fagula.

Rozhodčí: Denev. ŽK: 1:2. Diváci: 50. Vrchovina B: Pokorný – Bača, Drdla, Laštovička, J. Skryja – Petr Sodomka (86. Fagula), Polnický – Starý, Trojánek, Blažíček (63. Vašíček) – Šmída (90. Poul).

NÁMĚŠŤ-VÍC. – NOVÁ VES 0:2

Hostující hráči měli v první půli více ze hry, ale prosadili se až po změně stran. Po čtyřech minutách se dostal k dorážce po přímém kopu Ondřejka a střelou z první překonal Václava Bednáře v brance Náměště. Pak zabrali i domácí a vyrovnat mohl Tomek, ovšem trefil jen břevno. A když vyzněla veškera snaha hostitelů do ztracena, udeřilo opět na druhé straně. V 82. minutě vymetl Josef Šandera z přímého kopu z 18 metrů šibenici – 0:2.

Góly: 49. Ondřejka, 82. Josef Šandera. Rozhodčí: Křen. ŽK: 1:1. Diváci: 70. Poločas: 0:0. Nová Ves: P. Novotný – Jiří Bureš, Havlík, Nejedlý, P. Bureš (86. Tomáš Novotný II.), Tomáš Novotný I. (80. Nečas), Krejčí, Josef Šandera, Ondřejka, P. Šandera, Jan Šandera.

V. MEZIŘÍČÍ B – KOUTY 2:0

Duel prvního se třetím patřil na začátku domácím. Josef Kafka utekl po levé straně, centrem našel Boučka, jenže ten trefil tyč a dorážka Lišky skončila k domácí smůle opět na brankové konstrukci. V 17. minutě centroval Liška, obrana odrazila míč před vápno k Vítkovi, jehož technická rána levačkou skončila pod břevnem, 1:0. Posléze přešel Bouček přes Navrátila, oslovil ve vápně osamoceného Pokorného, ale ten netrefil balon a gólovku zazdil. Lídr tabulky se zvýšení dočkal ještě do přestávky. Maloušek nakopl míč na nabíhajícího Lišku, útočník Velkého Meziříčí obešel brankáře a přihrávkou pod sebe daroval branku Boučkovi.

V závěru půle mohlo být hotovo. Bouček zahodil samostatný nájezd, když trefil nohy brankáře a zbrkle zakončil i podobnou situaci o chvíli později. „Mohl zkompletovat hattrick a zápas měl být rozhodnut, trestuhodně však nedal,“ štvalo kouče Libora Smejkala mladšího.

Ve druhé půli už se na šance jen čekalo. „Kouty nás velmi dobře presovaly, s naším výkonem jsem nespokojený. Enormně jsme se zhoršili a začali jen nakopávat. Za tři body jsem ale v dané situaci nesmírně rád,“ uvědomoval si Smejkal, jehož tým už nyní bude reálně nahánět pouze Nová Ves.

Góly: 17. Vítek, 38. Bouček. Rozhodčí: Fotr. ŽK: 1:2. Diváci: 50. Poločas: 2:0. V. Meziříčí B: Invald – Malec, Halámek, Souček, Maloušek – Vítek, Bouček (57. Veselý), Ráček, Pokorný (85. Bradáč), J. Kafka – Liška (88. Nevoral).

ŽĎÁR B – RAPOTICE 2:1

Od úvodního hvizdu rozhodčího probíhalo utkání pod taktovkou domácích fotbalistů. Ti však byli na štíru s koncovkou, ve 42. minutě dokonce neproměnil Jurnečka ani pokutový kop. Hosté tak udrželi do přestávky bezbrankový stav. Tož jim zvedlo sebevědomí do druhé půle, vyrovnali hru a domácím občas i zahrozili. Branky začaly padat až v závěrečné desetiminutovce. To Mario Filippi utekl po levé straně a z těžkého úhlu prostřelil Laše. Vzápětí se nadvakrát prosadil Jurnečka a rozhodl utkání. Hosté už jenom snížili skóre z pokutového kopu v nastaveném čase.

Góly: 79. M. Filippi, 83. Jurnečka – 91. P. Matoušek (PK). Rozhodčí: Škorpík. ŽK: 2:2. Diváci: 100. Poločas: 0:0. Žďár B: Pinkava – Novotný (40. Gančev), Řeháček, Růžička, Ločárek – Jurnečka, Jun, P. Němec, Russ – M. Filippi, L. Filippi (85. Miklík).