Ve 13. kole krajského přeboru bylo na programu i sousedské derby v Jaroměřicích, které domácí proti Moravským Budějovicím zvládli rozdílem třídy.

I když podzimní část skončila, na programu je tento týden předehrávka prvního jarního kola.

V. MEZIŘÍČÍ B – JEMNICKO 1:1

Zápas celků ze spodku tabulky nabídl dva naprosto rozdílné poločasy. V tom prvním byli jasně lepší domácí, ale z několika šancí využili pouze jedinou. Posila z áčka Eduard Smejkal se ve vápně soupeře ideálně zorientovala, a poslala Velké Meziříčí do vedení.
Po změně stran se Jemnicko zvedlo a dostalo domácí pod tlak. Vyrovnání přišlo deset minut před koncem, kdy se krásnou střelou snad ze třiceti metrů prosadil Kříž. V hektickém závěru oba týmy ještě nevyužily další šance, body se tak po zásluze dělily.
Góly: 17. Smejkal – 80. Kříž. Rozhodčí: Pojezný. ŽK: 2:2. Diváci: 85. Poločas: 1:0. V. Meziříčí B: Zavadil – Souček, J. Kafka, Bouček, Čermák, Malec, P. Svoboda, Smejkal (46. Pokorný), Puža, Bradáč (79. Nevoral), Liška. Jemnicko: Kopeček – Rejthar, Máca, Bastl (46. Smetana), Koutný – Netrda, Nevrkla (84. Pacas), Tesař, Křivánek – Kříž, Morkus (46. Axman). Nejlepší hráči: Kafka, Smejkal – Kříž.

ŽIROVNICE – H. BROD 1:4

Favorit diktoval tempo hry od samého začátku. Už ve 3. minutě mohl skórovat Háněl, ale trefil jen brankáře Švece. Skóre se tak měnilo až ve 21. minutě, kdy si po závaru vstřelil vlastence Cajz. Havlíčkův Brod se tlačil dál do útoku, Háněl ve velké šanci mířil nad, na 2:0 zvýšil po rohu nikým nekrytý Veselský. Hosté pak polevili na tempu a domácí se nadechli k desetiminutovému náporu. Při něm hlavičkoval Mádl nad, Krtek pálil vedle a ve 31. minutě přišlo snížení. Střelu Cajze ještě Kubát vyrazil na roh, po něm se prosadil hlavičkující Krtek. Zápas se následně vrátil do kolejí z úvodních minut. Henek po rychlé kombinaci s Veselským upravil na 1:3, čtvrtý gól hostů obstaral Háněl. Po přestávce už se jen dohrávalo, hosté náskok bez větších potíží kontrolovali.
Góly: 31. Krtek – 21. vlastní, 24. Veselský, 34. J. Henek, 38. Háněl. Rozhodčí: Jílek. ŽK: 0:2. Diváci: 55. Poločas: 1:4. Žirovnice: Švec – Drechsler, Mádl, P. Kořínek, P. Houška – Staněk (46. Hadrava), T. Houška (76. Péč), Dařílek, Cajz – Krtek (46. Pokorný), Hřebecký. H. Brod: Kubát – J. Henek, Berky, Svoboda, Novotný – Hejkal (65. D. Henek), Polívka, Prchal, Štědrý (76. Peřina) – Háněl (82. Sůva), Veselský. Nejlepší hráči: T. Houška – Veselský, Prchal.

JAROMĚŘICE – M. BUDĚJOVICE 3:0

V prvním poločase měli iniciativu domácí, kteří si vypracovali několik gólových příležitostí. Jenže hořeli v efektivitě. Úvodní šanci měl Barák, ale jeho přímý kop orazítkoval břevno. Za další dvě minuty našel Hutař z volného kopu Baráka, který poslal míč křížem přes pokutové území až k Hovězovi, a ten jej uklidil do odkryté branky. Tentýž hráč pak postupoval sám na Jelínka, ale budějovický gólman jeho lob vystihl. Hosté měli několik náznaků, ale do přestávky si velkou možnost ke skórování nevytvořili.

Jaroměřicím vyšel vstup do druhé půle. Na levém křídle se uvolnil Hošek, přízemní přihrávkou oslovil Paláta a ten se z první trefil k tyči. Definitivu přidal Hošek, ke kterému se dostal odražený balon na velkém vápně a zamířil přesně k tyči. Derby se poté dohrávalo bez výraznějších šancí. Budějovice se už do hry nedostaly.
Góly: 14. Hověz, 49. Palát, 60. Hošek. Rozhodčí: Porupka. ŽK: 3:2. Diváci: 200. Poločas: 1:0. Jaroměřice: Klubal – Hambálek, Stejskal (68. Z. Karásek), Frühauf, Palát, Šimek, Barák, Bednář, Hutař, Hověz (78. Kopečný), Hošek (82. F. Svoboda). M. Budějovice: Jelínek – Veselý, Busta (54. Puchnar), Švanda, Kopeček, Dušek, Kosmák, Svoboda, Procházka, Stehlík, Benda (73. Kratochvíl). Nejlepší hráči: Frühauf, Bednář, Hošek.

LEDEČ N. S. – CHOTĚBOŘ 1:0

V prvním poločase se hrálo vyrovnané a bojovné utkání, ve kterém si oba týmy vypracovaly po dvou vyložených šancích. Úspěšný byl pouze v 19. minutě Jan Pešek, který překonal brankáře Dobrovolného a vsítil tak jediný gól utkání. Po přestávce se fotbal ze hřiště vytratil, oba týmy míče nakopávaly a hrálo se pouze po obě vápna. „Jsem rád, že jsme derby zvládli za první tři body, protože jsme měli s okresními týmy pouze tři remízy. Podali jsme poctivý výkon, hráčům patří pochvala," řekl spokojený ledečský trenér Zdeněk Jungvirt.
Gól: 19. Pešek. Rozhodčí: Voneš. ŽK: 2:2. Diváci: 185. Poločas: 1:0. Ledeč n. S.: Bezděk – F. Gramer, Nepovím, J. Gramer (77. Kuja), Bláha (68. Voplakal) – Turek, Toula, J. Pešek (85. Staníček), T. Pešek – Petřík, Machala. Chotěboř: Dobrovolný (27. Chalupa) – Čáp, Somerauer, Jan Hlaváček – Šimon (46. Dvořák), Moravec, Koutný, Bělovský (64. M. Odvářka), Jiří Hlaváček – Hanousek, Chlad. Nejlepší hráči: Jan Pešek, Nepovím, Jakub Gramer.

NOVÁ VES – HUMPOLEC 1:1

První poločas se odehrával za mírné převahy Humpolce, který se prosazoval především po své pravé straně. Z ní také přišel ve 28. minutě pěkný centr, Dalík však ve vyložené šanci hlavou míč netrefil ideálně. Nová Ves působila hodně ospalým dojmem a do tempa se dostala až po změně stran. Vyjádřením zvýšeného úsilí domácích byl vedoucí gól Františka Nečase ze 73. minuty. Když už se zdálo, že všechny tři body zůstanou doma, přišel nepřesný odkop domácí obrany a po něm faul těsně za hranicí velkého vápna. Prokop si s přímým kopem poradil na jedničku a zařídil konečnou dělbu bodů.
Góly: 73. Nečas – 89. Prokop. Rozhodčí: Müller. ŽK: 1:3. Diváci: 100. Poločas: 0:0. Nová Ves: Fuksa – Josef Šandera, Krejčí (72. O. Starý), Havlík, L. Komínek – J. Nečas, O. Šandera (65. P. Šandera), F. Nečas, Ondřejka – J. Starý (78. M. Novotný), Jan Šandera. Humpolec: Kříž – Alt, Procházka, Maršík, Kopic – Paťha, Prokop, Podoba, Šerý – Žatečka (70. Kubíček), Dalík. Nejlepší hráči: J. Starý, F. Nečas – Dalík.

OKŘÍŠKY – PŘIBYSLAV 0:3

Zápas sousedů v tabulce začal opatrně. Hosté zkoušeli pozornost obrany rychlými protiútoky, které ale končily před pokutovým územím. Na opačné straně se dostal po samostatném úniku ke střele Dočekal, ale jeho pokus Mokrý vyrazil na roh. Přibyslav zahrozila před poločasem, když se Žila dostal až do vápna, kde mu balon odkopl Tekal, a po následném rohu zazvonilo břevno. Do druhé půle vstoupili lépe hosté a hlavou po rohovém kopu otevřel skóre Prchal. Okříšky mohly inkasovat znovu, ale opět se mohly spolehnout na vynikajícího Fialu. Hostitelé se k zakončení dostali po hodině hry, kdy po rohu Široký pálil z malého vápna jen do připraveného gólmana. V 65. minutě se po nedorozumění obrany dostal k míči Adamec – 0:2. Snížit mohl Bastl, ale jeho přímý kop z 18 metrů Mokrý konečky prstů vytěsnil na horní tyč. Na konečných 0:3 pak upravil trefou ze 22 metrů Pochop.
Góly: 47. Prchal, 65. Adamec, 86. Pochop. Rozhodčí: Kůrka. Bez karet. Diváci: 150. Poločas: 0:0. Okříšky: Fiala – Tekal (86. F. Rampír), Brabenec, Dočekal, Dubský, Jůza (57. Molák), Bastl, R. Ryšavý, Z. Ryšavý, I. Večeřa, Tůma (24. Široký). Přibyslav: Mokrý – Eis, Vopršal, Pospíchal, Pochop, Prchal (90. Kárník), Adamec (88. Sibera), Vykoukal, Krčál, Škacha, Žil (70. Tvrdík). Nejlepší hráči: Dočekal – Adamec, Prchal.

14. Jemnicko 13  1 4 8 11:25  7

Příští kolo: Jaroměřice – Chotěboř, Okříšky – Ždírec n. D., Jemnicko – H. Brod, Nová Ves – V. Meziříčí B, Žirovnice – Přibyslav, Sapeli Polná – M. Budějovice, Ledeč n. S. – Humpolec.