Bez bodu naopak zůstává Humpolec. Ten po prohře ve Staré Říši tentokrát ve Vratěníně nestačil na Jemnicko.

JEMNICKO – HUMPOLEC 2:1

Humpolec zaskočil soupeře vedoucím gólem, o který se zasloužil ve 4. minutě Paťha. Jemnicku trvalo dvacet minut než se s tím vyrovnalo. Hosté byli do té doby lepší. Pak se hra vyrovnala, ale ze strany domácích byl herní projev neurovnaný. Stav se tak do první přestávky nezměnil. Ovšem Jemnicku vyšel vstup do druhého dějství, když hned zkraje vyrovnal Jan Kříž. Humpolečtí od tohoto okamžiku znervózněli, o čemž svědčí i počet žlutých karet. Rozhodnutí nakonec přinesla 58. minuta, kdy domácí poslal do vedení Grün. Hosté pak sice sahali po vyrovnání, ale dvě slibné šance nedokázali využít, a tak Jemnicko porušilo tradici, když ve vzájemných zápasech vyhrávali pouze hosté.

Góly: 46. J. Kříž, 58. Grün – 4. Paťha. Rozhodčí: Fabeš. ŽK:_ 2:4. Diváci: 150. Poločas: 0:1. Jemnicko: Růžička - Sevelda, Kelbler, F. Kříž, Štancl (90. Komenda)- Grün, Krejča, Koutný, Tesař - Gardoň (61. Morkus), J. Kříž (88. Tobolka). Humpolec: Kříž - Kopic, Krejčí (80. Honzárek), Černík, Nermut - Paťha, Kříženecký, Jeřábek, Machala - Kubíček (57. Štěpán), Farka (57. Holoubek). Nejlepší hráči: Koutný, F. Kříž – Černík.

OKŘÍŠKY – PACOV 4:2

Utkání začalo ve vysokém tempu. Jako první skóroval v 17. minutě hostující Kerouš po rohovém kopu. Za domácí však vzápětí srovnal nekompromisní Valenta. Ve 21. minutě se krásně z hranice vápna trefil Voda. A když se Okříšky dostaly do dalších příležitostí, vypadalo to, že se utkání stane jasnou záležitostí. Jenže těsně před koncem poločasu v pokutovém území fauloval Tůma a z penalty vyrovnal Koller. Do druhé půle vstoupili hostitelé o něco aktivněji, kdežto Pacovští se spoléhali na brejky. Po několika slibných příležitostech domácích se v 68. minutě prosadil důrazný David Malý, když vrátil brankářem vyražený míč do sítě. Vítězství Okříšek za dalších deset minut pojistil střelou k tyči Rampír.

Góly: 19. Valenta, 21. Voda, 68. Malý, 78. Rampír – 17. Kerouš, 40. Koller (PK). Rozhodčí: Klement. ŽK: 3:3. Diváci: 200. Poločas: 2:2. Okříšky: Fiala – Večeřa, Zeman, Jančok, Dočkal – Jůza (80. Široký), Malý, Voda (40. Rampír), Tůma (46. Řezáč) – Valenta, Kotrba. Pacov: Jíša – Praveček, Koller, M. Kerouš, Váňa – J. Kerouš (76. Přibyl), Gavrecký, Bártů (81. Pavelec), Vlach (55. Rybčák) – Kokeš, Šlechta. Nejlepší hráči: Zeman, Kotrba – Jíša.

ŽIROVNICE – TŘEBÍČ B 4:0

Trenér nováčka Leoš Mitas se před zápasem netajil úmyslem naplno bodovat, ale s tak snadným úkolem nepočítal. Třebíč strávila drtivou část utkání v defenzivě, působila až odevzdaným dojmem. Skóre otevřel už v 8. minutě Staněk, po půlhodině hry si hosté po rohu Moravce vstřelili vlastence. Po přestávce se obraz hry nezměnil. Velké šance sice zahodili Dvořák a stoper Charousek, ale Slavoj pálil i ostrými. V 59. minutě se dostal do brejku T. Houška a kličkou si vychutnal brankáře. Nejkrásnější fotbalový moment přišel o dvě minuty později. Dýnek poslal lob za obranu, tam zpracoval míč T. Houška a předložil ho jako na zlatém podnose Dvořákovi, který lahůdku neodmítl. V závěru ještě nedokázal Moravec potrestat faul na T. Houšku, jeho střelu z penalty Němec chytil.

Góly: 8. Staněk, 32. vlastní, 59. T. Houška, 61. Dvořák. Rozhodčí Pfeifer. ŽK: 0:1. Diváci: 100. Poločas: 2:0. Žirovnice: Basík – Blažek, Kuš, Charousek, Kořínek (70. Veith) – Staněk, Dýnek, Moravec, Časta (65. Secký) – Dvořák (62. Kněžínek), T. Houška. Třebíč B: Němec – Sedláček (46. Kučera), Brabenec, O. Venhoda, Kresa – Dvořák, Chalupa, Novotný, Malý (84. Parkan) – Svoboda, L. Venhoda (68. Brůzl). Nejlepší hráči: Dýnek, T. Houška – Němec.

NOVÁ VES – POLNÁ 2:0

Nová Ves se favorita nezalekla a vlétla do utkání aktivně. Navíc měla i štěstí. První tutovku totiž osamocený Kaplan namířil vedle Fuksovy branky. To domácí byli produktivnější. Čech si povodil hostující obránce, přihrál před branku a Ondřejkovi už jen zbývalo doklepnout míč. Na začátku druhého dějství si Polná vytvořila územní převahu, ovšem byla to Nová Ves, která opět skórovala. Po rychlém brejku Bureše se míč dostal k Čechovi a ten propálil vše, co mu stálo v cestě. Polná poté ještě přidala na obrátkách, ale Novou Ves několikrát skvěle podržel Fuksa.

Góly: 19. M. Ondřejka, 56. L. Čech. Rozhodčí: Švehla. ŽK: 1:4. ČK: 0:1 (74. Tlačbaba). Diváci: 150. Poločas: 1:0. Nová Ves: Fuksa – Kubík, Zdražil, Pohanka, P. Starý – Krejčí, R. Novotný, M. Ondřejka, J. Šandera – L. Čech (88. P. Šandera), P. Bureš (82. T. Novotný). Polná: Skočdopole – Černý, Kučera, Urbánek, Takács – Tlačbaba, Holas (73. Tomas), Pražák, Matula (7. Kovář) – Adamec (60. Oberreiter), Kaplan. Nejlepší hráči: Fuksa, M. Ondřejka, L. Čech.

V. BÍTEŠ – BYSTŘICE 1:6

Domácí chtěli začít aktivně, ovšem hned po čtyřech minutách se po rohovém kopu trefil Prášil a rozpoutal svoje střelecké představení. Do poločasu se totiž prosadil ještě třikrát. Před jeho poslední trefou si navíc ještě připsal úspěch Horák a do kabin se šlo za stavu 0:5. Ve druhém dějství se hrál už opatrný fotbal, protože Bíteš se obávala ještě většího debaklu. Přesto se podruhé v zápase prosadil Horák. Za domácí už jen v závěru po samostatné akci snižoval Ivančík.

Góly: 86. Ivančík – 4., 31., 34. a 40. Prášil, 39. a 58. Horák. Rozhodčí: Nejezchleb. ŽK: bez karet. Diváci: 150. Poločas. 0:5. V. Bíteš: M. Pelán – Šeba (60. Paprskář), Pohl, Kerber (35. M. Čech), Kopáček (46. Rozum) – Ivančík, Nekuda, T. Pelán, O. Loup – Dvořák, Pokorný. Bystřice: Trávníček – Chocholáč, Vícha, Veselý (58. Rejda), Mitáš (82. Hrubeš) – R. Sklenář (67. Fulneček), Zbytovský, Illek, Prášil – Buchta, Horák. Nejlepší hráči: Prášil, Horák, Trávníček.

HERÁLEC HB – M. BUDĚJOVICE 4:0

Zajímavý zápas plný brankových příležitostí vyřešil ke spokojenosti domácích hattrickem Fukan. První dva góly padly podobně, když úspěšný střelec proměnil samostatný nájezd na brankáře. Hosté nehráli špatně, ale jejich pokusy ztroskotávaly na domácím gólmanovi Březinovi. Po změně stran přinesla uklidnění pro Herálecké branka Maška, jemuž přihrál Fukan. V 61. minutě se diváci dočkali čtvrtého gólu. Rychlou akci na jeden dotek zakončoval přesným centrem Pátek a kanonýr Fukan se hlavou nemýlil. Budějovičtí se snažili skóre alespoň zkorigovat, avšak nadějný pokus z dálky zastavilo břevno. „Zápas se musel divákům líbit. Oba brankáři navíc chytili mnoho dalších šancí,“ uvedl předseda oddílu Josef Pátek.

Góly: 11., 32. a 61. Fukan, 49. Mašek. Rozhodčí: Holub. ŽK: 0:1. Diváci: 160. Poločas: 2:0. Herálec HB: Březina – Ganobjak, J. Stojan, Klement (70. Popela), Filipský – L. Stojan, J. Pátek, Král, Mašek - Fukan (82. Janoušek), V. Vašák (88. Dvořák). M. Budějovice: Šťastný – Novotný, Motal, Toman, Pařízek – Buďa, Forman, L. Šplíchal (64. Švanda), Černý – Škoda, J. Šplíchal. Nejlepší hráči: Fukan, Březina – Šťastný.

JAROMĚŘICE N. R. – ŽDÍREC N. D. 1:1

Hned v úvodu měl šanci domácí Karásek, který hlavou mířil do spojnice břevna a tyče. Poté šlo v prvním dějství pouze o boj ve středu hřiště. Gólově udeřilo až po změně stran. Kalay našel výstavní uličkou Neumanna a jaroměřický střelec se tváří v tvář Lengielovi nemýlil. Dočkal se ovšem i Ždírec. Na centr ze strany si vyskočil Kolouch, a i když se štěstím, zády, vyrovnal. V závěru mohl strhnout vedení na stranu hostů Mareš. Jeho přímý kop ale skončil těsně vedle růžku Piskovy branky.

Góly: 54. Neumann – 71. Kolouch. Rozhodčí: Dlouhý. ŽK: 4:0. Diváci: 200. Poločas: 0:0. Jaroměřice n. R.: Pisk – Brabenec (74. Z. Karásek), Čermák, Ošmera, Urbánek – M. Karásek (57. Dusík), Novotný, Chládek, Vybíral – Neumann (82. Hambálek), Kalay. Ždírec n. D.: Lengiel – Sobotka, Sysel, Kysilko, Pleva (73. Smejkal) – Šnobl (67. Novotný), R. Mareš, Čalkovský, Čarda – Kolouch, Máša (87. Blažek). Nejlepší hráči: Kalay, Chládek – R. Mareš.
Příští kolo: Bystřice – Jemnicko, Polná – V. Bíteš, M. Budějovice - Nová Ves, Třebíč B - Herálec HB, Pacov – Žirovnice, Ždírec n. D. – Okříšky, Stará Říše - Jaroměřice n. R., Humpolec - H. Brod.