NOVÁ VES HERÁLEC HB 1:1

Herálec se před zápasem v Nové Vsi nenacházel v ideálním rozpoložení. Po třech porážkách v řadě začal utkání velmi opatrně a spíš vyčkával, co předposlední tým přeboru předvede. Krátce po úvodním hvizdu se po pravé straně probíjel Čech, ale míč si v poslední fázi dal příliš před sebe a brankář Koubek celou situaci jistil.

Herálec vystrčil růžky po čtvrthodině hry, kdy se do odraženého míče opřel z pětadvaceti metrů Filipský, jeho rána ale postrádala přesnost. První nebezpečné situaci Herálce předcházela standardka domácího Zdražila, jenž se vrátil do sestavy a jeho přítomnost byla v zadní řadě znát. Jeho rána skončila jen ve zdi a do protiútoku se řítili tři hostující hráči na samotného exekutora přímého kopu. Zdražil se ale vytasil s efektním skluzem a bylo po brejku.

Zajímavé momenty přišly na začátku 24. minuty. Havlík z půlky krásně vysunul Petra Šanderu, ten se ve vápně tělem natlačil před stopera, který musel faulovat. K pokutovému kopu se postavil Lukáš Čech a s přehledem poslal domácí do vedení. O to mohli hned po rozehrání přijít, protože při centru z levé strany zahrál Josef Šandera v šestnáctce nešťastně rukou, kterou rozhodčí Šula vyhodnotil po gestikulaci pomezního Krejčího jako nedovolenou. K penaltě se postavil Filipský, ale jeho prudká rána do pravého horního růžku šla mimo spojnici břevna a tyče.

Po půlhodině se domácím divákům poprvé představil obávaný kanonýr Fukan, ale jeho střelu z otočky zlikvidoval obránce Havlík. Těsně před odchodem do kabin vypustil jedovku z dvaceti metrů Josef Šandera, pozorný Koubek ji však vyboxoval na roh. K zakončení se z otočky znovu dostal i hostující Fukan, jeho střela mířila nad.

V 50. minutě mohl pojistit vedení Čech, pohlednou akci po pravé straně ale zazdil nadbytečnou kličkou. Naopak z rychlého kontru vypálil vedle levé tyče Paclík.

Herálec postupem času přebíral iniciativu, ale paradoxně hrozili domácí. Nejdříve jejich postup tří na jednoho zastavil praporek pomezního. Posléze se několikrát dostali k centrům a rohům, ale hlavičkáři na vysoké přetažené balony nemohli dosáhnout. V 65. minutě se v čisté gólovce zjevil Fukan, ale jeho hlavička po nahrávce aktivního Luboše Stojana mířila z malého vápna těsně nad. Vyrovnání přišlo o minutu později, Hrala poslal přímý kop z půlky do vápna, Fukan míč přiťukl ke Ganobjakovi a ten ho z hranice šestnáctky uklidil k pravé tyči. V nastavení pak mohli putovat další dva body do Herálce, ale gól pro ofsajd neplatil. Na hřišti se okamžitě zvedla vlna nevole a rozhodčí remízové utkání hned po výkopu ukončil.

„V úvodu jsme přižili menší nápor domácích. Bohužel jsme pak pohrdli penaltou a vyrovnat nás stálo hodně sil. Neuznaný gól v nastavení byl hodně sporný, ale s tím už se nedá nic dělat,“ litoval hostující vedoucí mužstva Miroslav Bárta.

I domácí kouč Vítězslav Machatka byl po zápase hodně rozmrzelý: „Zápas se nám nepovedl. Hodnotím ho velmi negativně. Absolutně jsme se přizpůsobili jejich hře. Nehrajeme dobře a v koncovce propadáme. Hrozně nám chybí režisér Radek Novotný. Bod je zasloužený, i když nakonec jsme ještě mohli prohrát.“

Góly: 24. Čech (PK) 66. Ganobjak. Rozhodčí: Šula. ŽK: 1:1. Diváci: 100. Poločas: 1:0. Nová Ves: Fuksa Kubík, Zdražil (81. Nečas), Havlík, Petr Šandera (67. J. Bureš) T. Novotný, M. Ondřejka, J. Starý, J. Šandera Čech, P. Bureš (89. Juda). Herálec: Koubek Klement, Hrala, Ganobjak, Vácha - Paclík (82. Vašák), L. Stojan, Pátek, Filipský - J. Stojan, Fukan. Nejlepší hráči: Zdražil, P. Bureš - Koubek.