ŽIROVNICE – OKŘÍŠKY 2:2

Žirovnice jednoznačně ztratila dva body. V zápase byla o poznání aktivnějším týmem, jenže nedokázala proměňovat šance, kterých si vytvořila doslova na dva zápasy. Nejlepším hráčem na hřišti byl gólman hostů Fiala. Slavoj dostal do vedení ve 14. minutě Pokorný, když u zrodu gólové akce byl střílený centr Holce. Po půlhodině hry se dočkali i hosté. Pravý obránce Bastl postupoval nikým neatakován z poloviny hřiště a střelou z dvaceti metrů vymetl šibenici. Po přestávce domácí dál pálili vyložené šance, přesto se podruhé dostali do vedení. Po úniku z poloviny hřiště obstřelil Fialu Pokorný. Hosté vyrovnali prakticky vzápětí, hlavou se prosadil Kotrba.

Góly: 14. a 76. Pokorný – 30. Bastl, 80. Kotrba. Rozhodčí: Stehlík. ŽK: 3:4. Diváci: 100. Poločas: 1:1. Žirovnice: Basík – Časta, Kuš, P. Houška, Veith – Holec (84. T. Dýnek), L. Dýnek, Charousek, Staněk – Pokorný, Dvořák (85. Makovička). Okříšky: Fiala – Bastl (59. Kos), Netolička, Voda, Jeřábek – Tůma (90. Dubský), Jančok, Jůza, Malý – Kotrba, Řezáč. Nejlepší hráči: Pokorný, P. Houška – Fiala.

JEMNICKO – TŘEBÍČ B 1:0

Okresní derby nabídlo fotbal podprůměrné úrovně. Domácí hráči evidentně podcenili soupeře, který se krčí s velkou ztrátou na chvostu tabulky, a to bylo na hře Jemnicka znát. Třebíčská juniorka přijela do Jemnice bojovat o jednu z posledních šancí na záchranu a bojovala. Diváci se v prvním poločase branky nedočkali.

Mezi vápny se hrálo i po změně stran. Jemnicko však postupně přebíralo iniciativu na své kopačky. O výsledku rozhodla 77. minuta, kdy se po rohu domácího Tomáše Krejči k míči dostal jeho bratr Michal, který s tečí propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:0.
Ve zbytku utkání hosté vyrovnali hru, ale přesto pokračoval fotbal slabší úrovně, a tak domácí dokráčeli k povinnému vítězství, i když by utkání spíše slušela remíza.

Góly: 77. M. Krejča. Rozhodčí: Beneš. ŽK: 1:2. Diváci: 300. Poločas: 0:0. Jemnicko: Kopeček – J. Kincl, F. Kříž, T. Krejča, Tobolka (42. Štumfol) – Koutný, M. Krejča, Anděl – Grün (82. J. Kříž), Tesař, Habr (90. Křivánek). Třebíč B: Rousek – Brabenec, Václavek, O. Venhoda, Malý – Sedláček, Dvořák, Chalupa, L. Venhoda – Flekal, Cejpek. Nejlepší hráči: M. Krejča, Kopeček – L. Venhoda.

M. BUDĚJOVICE – PACOV 3:0

Utkání sousedů v tabulce začali lépe domácí. Již v 10. minutě ideálně našel Veselý na velkém vápně volného Michala, který střelou k tyči otevřel skóre. Poté se osmělili i hosté a Klouda s námahou likvidoval Kostrounovu střelu k tyči. Další šanci měl po chybné rozehrávce soupeře na půli hřiště Pacov, ale Přibyl únik zakončil zbrkle, střelou nad branku. To bylo ze strany týmu z Pelhřimovska vše. Ve 41. minutě se k odraženému míči na velkém vápně dostal Michal a střelu z voleje otřel o tyč – 2:0. O dvě minuty později se po další chybě pacovské obrany trefil z otočky Pacas.

Ve druhém poločase hřmělo spíše na obloze než před brankami a diváci se další branky nedočkali. Šance na to měli hlavně domácí. Dvě hlavičky Pacase po rozích šly těsně mimo tyče, Svoboda v záklonu z malého vápna přestřelil. Gólem neskončila ani Veselého střela z voleje.

Góly: 10. a 41. Michal, 43. Pacas. Rozhodčí: Fabeš. ŽK: 3:4. Diváci: 50. Poločas: 3:0. M. Budějovice: Klouda - Buďa, Šplíchal, Toman, Michal Černý - Nevařil (53. Karel Svoboda), Michal, Škoda (51. Pařízek), Veselý – Marek Černý, Pacas. Pacov: Plachý - Stejskal, Šlechta, Kerouš, Kokeš - Váňa, Maršík (46. Gavrecký), Zíka, Vlach - Kostroun (66. Miskai), Přibyl. Nejlepší hráči: Michal, Šplíchal, Toman.

V. BÍTEŠ – HUMPOLEC 2:0

Zápas začal hned třemi gólovkami Bíteše. Jenomže Nekuda, Ivančík, ani Dvořák proti výtečnému Křížovi neuspěli. Na druhé straně zahrozil dvakrát Pikl. V prvním případě netrefil branku, ve druhém ho vychytal Pelán. Domácí se dočkali minutu před pauzou. Po rohu se míč odrazil k Ivančíkovi, který prostřelil vše, co stálo v cestě. Hned na začátku druhé půle mohl pojistit vedení Antoš, ale trefil tyč. Pojistka přišla až po hodině hry. Nekuda ve vyložené šanci nejprve trefil na brankové čáře obránce, ovšem míč se odrazil opět k němu – 2:0. Poté už byly k vidění jen pološance.

Góly: 44. Ivančík, 64. Nekuda. Rozhodčí: Pojezný. ŽK: 2:2. Diváci: 130. Poločas: 1:0. V. Bíteš: M. Pelán – Kopáček, T. Pelán, Kerber, O. Loup – Ivančík (78. Rozum), Klusák (87. Lukášek), Pohl, Nekuda – Antoš, Dvořák (68. Pokorný). Humpolec: Kříž – Hes, Černík, Pecha, Kopic – Nepovím, Jeřábek, Nermut (70. Štecher), Honzárek (75. Machala) – Pikl, Pícha (73. Kubíček). Nejlepší hráči: T. Pelán, Nekuda – Nermut.

HERÁLEC HB – JAROMĚŘICE N. R. 3:1

Herálec začal skvěle a hned v 8. minutě ho poslal do vedení L. Stojan, který nadvakrát dopravil míč do hostující branky. Hned o tři minuty později zvýšil nechytatelnou střelou Filipský a pro Herálec parádní první půlku zakončil po individuální akci Fukan.

Ve druhé půli hosté nesložili zbraně, a tak se pokračovalo v oboustranně kvalitní hře. Domácím hodně šancí zmařil výborný Chalupa. Jaroměřice se nakonec dočkaly alespoň čestného úspěchu, když se těsně před koncem trefil střelou z dálky Míča.

Góly: 5. L. Stojan, 8. Filipský, 40. Fukan – 86. Míča. Rozhodčí: Dlouhý. ŽK: 1:0. Diváci: 140. Poločas: 3:0. Herálec: Březina – O. Ganobjak, Hrala (14. Klement), Paclík, J. Stojan – V. Ganobjak, L. Stojan, Mašek, Filipský – Fukan (89. Kuchta), Pátek (89. Prchal). Jaroměřice n. R.: Chalupa – D. Karásek, Z. Karásek, Ošmera, Čermák – Hambálek, Novotný, Macháček (72. Musil), Rygl (61. M. Karásek) – Neumann, Míča. Nejlepší hráči: L. Stojan, Březina – Chalupa.

POLNÁ – ŽDÍREC N. D. 4:1

Hostující tým vstoupil do utkání bez bázně, prezentoval se sympatickým výkonem, za nějž byl odměněn vedením v utkání – ve 12. minutě se prosadil Kolouch. Domácí zahrozili po šanci Kováře, branky se však dočkali až ve 22. minutě, kdy se prosadil Kaplan – 1:1. Otěže zápasu přebírali do svých rukou Polenští, tlak korunovali v nastaveném čase první půle, kdy se střelecky prosadil Adamec. Do druhé poloviny nastoupil lídr soutěže ve velkém tempu.

Soupeře zatlačil, navíc v 61. minutě sudí odpískal penaltu pro domácí, jejíž exekuce se ujal Adamec a nemýlil se – 3:1. Hosté se herně zvedli, vypracovali si několik slibných šancí, kopali sedm rohových kopů. Kýženého gólu se však nedočkali. Poslední úpravu výsledku provedl v 86. minutě hlavou domácí Černý.

Góly: 22. Kaplan, 45. Adamec, 61. Adamec (PK), 86. Černý - 12. Kolouch. Rozhodčí: Šula. ŽK: 0:2. Diváci: 200. Poločas: 2:1. Polná: Lengál - Urbánek, Mezera (17. Tomas), Kučera (48. Kratochvíl), Černý - Adamec (83. Holub), Holas, Pražák, Klíma - Kaplan, Kovář. Ždírec n. D.: Rezničenko – Pleva (68. Pátek), Klupka, Sysel, Kysilko - Blažek (80. Váša), Klimeš, Kučera, Smejkal - P. Novotný, Kolouch. Nejlepší hráči: Adamec, Černý – Klimeš.

NOVÁ VES – H. BROD 2:1

Novovesští po několika zápasech konečně zlomili domácí prokletí a připsali si tříbodový zisk. K němu mohl napomoci už v 5. minutě Havlík, který zahrával pokutový kop po faulu na Petra Bureše. Jenže Adamec jeho úmysl vystihl a střelu lapil.

První gól tak padl až po hodině hry, kdy se po centru Ondřejky nekompromisně prosadil Havlík a napravil tak své úvodní zaváhání. Zápas zdramatizoval hostující Šimoníček, jenž zužitkoval zaváhání a nedůrazu Jiřího Bureše se stoperem Zdražilem a skóroval. Domácí ale nesložili zbraně a po centru Radka Novotného rozhodl Ondřejka.

Góly: 63. Havlík, 85. M. Ondřejka – 75. Šimoníček. Rozhodčí: Pfeifer. ŽK: 2:4. Diváci: 100. Poločas: 0:0. Nová Ves: P. Novotný (22. T. Čížek) – Kubík, Zdražil, P. Starý, J. Bureš – M. Ondřejka, R. Novotný, P. Bureš, J. Starý – J. Ondřejka (67. L. Čech), Havlík. H. Brod: Adamec – Halamka, Hübner, Bláha (42. Polívka), Novotný - Šimoníček (87. Berky), Havel, Slanař, Hejkal - Körber (60. Adam), Kunc. Nejlepší hráči: Havlík, M. Ondřejka – Körber.
Příští kolo: Žirovnice – Jemnicko, Okříšky - Herálec HB, Jaroměřice n. R. - Nová Ves, H. Brod – V. Bíteš, Humpolec – Bystřice, St. Říše – Polná, Ždírec n. D. - M. Budějovice, Pacov - Třebíč B.

Pozn. redakce: Utkání vloženého 30. kola Polná – Žirovnice se hraje už tuto středu od 17.30.