JEMNICKO ČÁSLAVICE-SÁDEK 4:0

Domácí měli na těžkém terénu více ze hry. Už v 5. minutě otevřel skóre střelou k tyči z trestného kopu Krejča. Čáslavice mající kvalitu v útoku se snažily kombinovat, ale Kopeček v první půli zasahovat nemusel. Pokusy Czucze a Urbana mířily vedle. Jemnicko bylo lepší a vytvářelo si šance, ale Grün, Tesař ani Krejča nezvýšili. To se povedlo až gólem do šatny po brejku v podání Krejči, kterému přihrál před prázdnou bránu Grün. Po změně stran začali hosté náporem, ale Čermákův průnik zlikvidoval Kopeček. Domácím se otevíraly možnosti k protiútokům. Po jednom z nich dovršil hattrick Krejča. Hosté ještě měli šanci po závaru, ale Pacandu vychytal Kopeček. Na druhé straně trefil Koutný tyč. V 79. minutě si po Krejčově rohu naskočil na přední tyč Tesař 4:0. Pak ještě nastřelil tyč Grün, ale to už Jemnicko, které se odpoutalo ze dna tabulky, mrzet nemuselo, zatímco mizérie Čáslavic pokračuje.

Góly: 5., 45. a 57. Krejča, 78. Tesař. Rozhodčí: Tesař. ŽK: 2:2. Diváci: 100. Poločas: 2:0. Jemnicko: Kopeček Kelbler, Štancl, Mašát, J. Kincl Tobolka (81. Štumfol), Koutný, Tesař, Navara (46. Sevelda) Krejča, Grün. Čáslavice-Sádek: Dítě Bělák (31. Lampíř), Heres, Šustr, Pokorný Urban, Čermák, Šimek, Vacek Czucz, Pacanda. Nejlepší hráči: Krejča, Tobolka Šimek.

M. BUDĚJOVICE SAPELI POLNÁ 1:3

Silně podmáčenému trávníku se lépe přizpůsobili hosté. V úvodu nevyužil dvě šance Rychtecký. V 19. minutě po přísné penaltě, které předcházel neodmávaný ofsajd, si míč na značku postavil Rychtecký 0:1. Po půlhodině měli šanci i domácí, ale Stehlík z hranice pokutového území netrefil. Další možnosti první půle patřily hostům. Padrnos po rohu hlavičkoval do náruče Kloudy, Špendlíček ve skluzu přestřelil Zamazalův centr. Ve 36. minutě nahrával Stehlík malou domů, ale míč se zastavil na velkém vápně v kaluži a nejblíže k němu měl Rychtecký, který ho poslal okolo Kloudy do sítě.

Druhý poločas začali aktivněji domácí. Průnik Stehlíka po levé straně ještě s námahou kryl Koubek. Budějovice se dočkaly v 66. minutě, kdy centr Formana do vápna zužitkoval hlavou Černý. O minutu později, tentokrát po centru Kopečka, mířila Černého hlavička těsně nad. Pak tvrdá střela Busty minula tyč. Terén sehrál svou roli i deset minut před koncem. Tomanův odkop zbrzdila voda a důrazný Padrnos si poradil jak s Tomanem, tak se zakončením.

Góly: 66. Černý 19. a 36. Rychtecký (první z PK), 80. Padrnos. Rozhodčí: Straka. ŽK: 2:2. Diváci: 30. Poločas: 0:2. M. Budějovice: Klouda Buďa, Toman, Busta, Kopeček Dušek, Veselý, Pařízek (27. Forman), Stehlík Černý, Pacas (84. Šindelář). Sapeli Polná: Koubek Zamazal, Tržil (52. Morkus), Reiterman, Barák Padrnos, Špendlíček, Vacek (81. Fišer), Slezák Szabó (89. Matějíček), Rychtecký. Nejlepší hráči: Černý Padrnos, Špendlíček.

V. BÍTEŠ ŽIROVNICE 2:2

Na velmi špatném terénu k vidění mnoho fotbalovosti nebylo. V první půli ukázala více bojovnosti Žirovnice, a po zásluze skórovala. Po narážečce se vrátil míč k Martinovi Pokornému a ten podél Pelána otevřel střelecký účet zápasu. Stejný hráč mohl utkání téměř rozhodnout, ale ve 38. minutě mířil jen do tyče. To na druhé straně byla Velká Bíteš přesnější. Trestný kop ze čtyřiceti metrů si elegantně zpracoval Jirgl a zavěsil.

Ve druhé půli byli trochu aktivnější domácí. Klusák nejdříve trefil břevno, odražený míč se dostal k Nekudovi, ale toho zázračně vychytal Tomíšek. Gól opět padl na druhé straně. V oslabení hrající Žirovnici poslal Knotek z dorážky podruhé do vedení. V závěru se Bíteš hnala za vyrovnáním, domácí terén jí k tomu ale vůbec nepomáhal. Vyrovnání proto logicky přišlo ze vzduchu. Po rohovém kopu si naskočil na balon Střecha a křižnou hlavičkou překonal Tomíška.

Góly: 39. Jirgl, 88. Střecha 24. Pokorný, 80. Knotek. Rozhodčí: Pfeifer. ŽK: 2:1. ČK: 0:1 (68. Kořínek). Diváci: 50. Poločas: 1:1. V. Bíteš: Pelán Kopáček, Pohl, Střecha, O. Loup (69. T. Loup) Ivančík, Nekuda, Klusák, Dvořák (46. Pokorný) Kratochvíl, Jirgl. Žirovnice: Tomíšek Kuš, Knotek, Kořínek, Staněk, Průša, Pokorný (81. Rozporka), Kocourek, Vodáček, Pahr (69. Dýnek), Vilímek. Nejlepší hráči: Pelán, Jirgl Pokorný.

JAROMĚŘICE H. BROD 5:2

Domácí proti běhavému soupeři vyrukovali se změnami v sestavě, když se Kopeček vysunul na střed pětičlenné zálohy, kde po stranách operovali Neumann s Míčou a na hrotu se pohyboval osamocený Rygl. Jaroměřicím se navíc podařilo dát brzký gól Míčou, což jim pomohlo, a ve 21. minutě zvýšil Novotný. Hosté sice brzy snížili Kučerou, ale ve 32. minutě zabránil brance rukou Hejkal a musel pod sprchy. Z nařízené penalty však Míča nechal vyniknout Kučírka. Domácí útočník, nově nastupující na levém okraji zálohy, svému týmu vše vynahradil po změně stran. Míča totiž v 51. minutě dal Destrukci uklidňující dvoubrankový náskok, který domácí proti oslabenému soupeři pohlídali. Zanedlouho zvýšil Neumann. Za hosty korigoval z pokutového kopu Průša, ale v závěru na konečných 5:2 upravil Rygl.

Góly: 5. a 51. Míča, 21. Novotný, 58. Neumann, 83. Rygl 23. Kučera, 62. Průša (PK). Rozhodčí: Stehlík. ŽK: 5:3. ČK: 0:1 (32. Hejkal). Diváci: 80. Poločas: 2:1. Jaroměřice: Chalupa Kunst, D. Karásek (87. M. Karásek), Ošmera, Z. Karásek) Neumann (85. Trnka), Kopeček, Novotný, Musil, Míča Rygl (84. Hambálek). H. Brod: Kučírek Nechvátal, Berky, Novotný, Průša, Sláma, Hejkal, Kučera, Provazník, Pazderka (46. Petřík), Lacina. Nejlepší hráči: Novotný, Míča, Rygl.

16. M. Budějovice 14 3 4 7 17:26 13

Příští kolo: Žirovnice Jemnicko, H. Brod V. Bíteš, Sapeli Polná Jaroměřice, St. Říše M. Budějovice, Okříšky Ždírec n. D., Náměšť-Vícenice Chotěboř, Humpolec Pacov, Čáslavice-Sádek Nová Ves.