BYSTŘICE B – KŘOVÍ 3:0

Bystřice vstoupila do zápasu na výbornou. V 7. minutě zachytil špatnou rozehrávku Křoví Čech a vybídl ke skórování Karáska. Za chvíli si oba své role vyměnili, po dobré kombinaci a Karáskově střele dorážel Čech.

Do druhé půle Křoví poslalo dva čerstvé hráče a obraz hry se změnil. „Hosté hrozili, měli náznaky šancí, v 80. minutě snížili, ale gól nebyl pro ofsajd uznán,“ popsal domácí kouč Jiří Dejnožka. Bystřice vsázela na brejky, ty však s železnou pravidelností trestuhodně zahazovala. V 90. minutě hosté špatně odkopli míč na Marka Svobodu, který jim ho z 25 metrů efektně poslal pod víko.

Góly: 7. Karásek, 11. Čech, 90. Marek Svoboda. Rozhodčí: Stratený. ŽK: 2:3. Diváci: 70. Poločas: 2:0. Bystřice B: Mrňous – R. Horák, Michal Svoboda, Korbička, Špatka – Hájek, Z. Sklenář, Marek Svoboda, Karásek (55. Urbánek) – Zítka (81. König), Čech (85. Haluška). Křoví: Sára – Chlup (46. Beránek), Tichý, Kalvoda, Kašpar (46. Pollák) – Kalina, Roštinský, Šustáček, Karas (73. Křístel) – M. Němec, L. Němec.

ŠTĚPÁNOV – RAD. SVRATKA 2:1

Okresní šlágr dvou sestupem ohrožených celků měl ve Štěpánově atraktivní gólový průběh jen v první půli. Diváci se ale nenudili, protože viděli festival zahozených šancí. V prvním poločase hlavně těch Štěpánovských. Po dvacetiminutovém čekání dvakrát udeřil jako přes kopírák domácí Ludvík a slepenými zásahy zmrazil soupeře. Oba góly padly po nákopech a prodloužených hlavičkách, po nichž šel Ludvík sám na brankáře. Štěpánov už pomalu slavil třetí gól, ale Ludvík trefil z penalty jen břevno a následně zahodil ještě dva úniky. „Penalta a ta další sóla to mohla rozhodnout, ale pořádně jsme si to zkomplikovali, v závěru totiž mohla Svratka vyrovnat. Pro nás jde o hrozně důležité body,“ oddychl si kouč Ivo Jílek, jenž opět naskočil mezi třemi tyčemi.

„Štěpánov měl v první půli hodně šancí, stejně jako minule nás ale podržel gólman. Od té neproměněné penalty na domácí padla deka, snížili jsme a po přestávce jsme se snažili o vyrovnání. Byli jsme lepší, mohli jsme vyrovnat, ale i prohrát mnohem vyšším rozdílem, protože domácí hrozili z brejků,“ uvedl lodivod Radešínské Svratky Michal Strachoň.

Góly: 21. a 24. Ludvík – 44. A. Jinek (PK). Rozhodčí: Bílek. ŽK: 4:2. ČK: 1:0 (90. Kovalchuk). Diváci: 80. Poločas: 2:1. Štěpánov: I. Jílek – O. Hrubeš, Brázda, Novák, Sedláček – Samek (87. R. Jílek), Kovalchuk, Kutnyk, Fiala (73. Buček) – Ludvík, Jan Veselský (89. Šibor). Rad. Svratka: Petr – Kachlík (86. Veselý), Janů, Novák, M. Šacl (75. Jandourek) – Havránek, A. Jinek, Mužátko, Starý (37. Dvořák) – Pekárek, Plhal.

MORAVEC – NOVÉ SYROVICE 3:4

Domácí se mohli vrátit na první místo, to by ale nesměli zpackat první poločas. V 17. minutě vyrazil brankář Pokorný střelu k protihráči, ten byl u balonu dříve, přepadl přes brankáře a sudí okamžitě ukázal na značku pokutového kopu, který Lang proměnil. Po dalším faulu na hranici šestnáctky si postavil míč Dubský a z trestného kopu rozvlnil síť, 0:2.

Po přestávce se domácí probrali, Martin Černý po centru zprava snížil, jenže špatná komunikace mezi obránci a brankářem darovala Syrovicím třetí gól. A když Miroslav Sosnar zužitkoval další zaváhání Moravce, zdálo se být v 72. minutě rozhodnuto. Jenže už za tři minuty byli domácí opět gól od remízy. Martin Černý nejdříve vypíchl rozehrávku a střelou na zadní tyč skóroval a krátce po rozehrání svým důrazem ve vápně získal míč a snížil na 3:4. Vyrovnání měl na hlavě Tomáš Toufar, jenže čtvrtý gól už domácím nebyl souzen. „Za první poločas jsme si prohrát zasloužili. To, co jsme předváděli, nemělo hlavu ani patu. Po přestávce jsme se zvedli, snížili, ale po školáckých chybách jsme si nechali dát góly na 1:3 a 1:4. Opět jsme to stáhli na kontakt, měli dvě tutovky, ale gól už jsme nedali. Syrovice tady předvedly kvalitní výkon,“ uznal trenér Moravce Luboš Tulis.

Góly: 52., 73. a 75. M. Černý – 18. Lang (PK), 36. Dubský, 53. a 72. M. Sosnar. Rozhodčí: Nechvátal. ŽK: 3:2. Diváci: 122. Poločas: 0:2. Moravec: Pokorný – F. Kudiovský, T. Toufar, P. Kudiovský, Slavíček – Hladík, Juračka, Kovář, Smolík – M. Černý, Červinka.

RADOSTÍN N. O. – RAPOTICE 0:1

Pro domácí, kteří už tři zápasy neskórovali, šlo při pohledu na tabulku o zápas naděje. Ten ale střelecky opět nezvládli. Bez gólové radosti totiž na výhru ani pomýšlet nemohli. Jejich manko na nesestupové příčky tak po hubené porážce narostlo už na propastných devět bodů. „Těžko se mi k tomu něco říká, protože hned na začátku jsme udělali hrubku, po nedorozumění Jirky Večeři s brankářem skóroval Martin Laš. Rychle jsme se oklepali, byli jasně lepší, ale spálili jsme asi osm tutovek. Za celou svou trenérskou kariéru jsem nezažil podobně jednoznačný zápas, hrálo se jen na bránu Rapotic, ale gól jsme prostě nedali. Je vidět, že na nás leží deka,“ uvedl zklamaný kouč domácích Vladimír Šíma.

Gól: 4. Martin Laš. Rozhodčí: Kůrka. ŽK: 1:4. Diváci: 50. Poločas: 0:1. Radostín n. O.: Dupal – Kohout, J. Večeřa, P. Dvořák, J. Kozel – Oulehla (68. Hrbek), Fabík, Kovář (70. R. Večeřa), Fňukal – L. Dvořák (75. Berka), Toman.

MĚŘÍN – ŠEBKOVICE 2:0

Domácí si vyšlápli na lídra tabulky. Do základu přitom hrající kouč Kružík poslal dva dorostence. „Chtěli jsme, aby se silný dorazový ročník, na který chceme v příští sezoně sázet, zapojil. Na nejproduktivnější tým soutěže jsme se připravili tak, že jsme mu to chtěli běhavým stylem znepříjemnit,“ poodhalil Kružík.

Jeho plán vyšel do puntíku. Ve 20. minutě si postavil míč dorostenec Vít Procházka, který svůj debut v základní sestavě přetavil v povedenou střelu ze standardky, 1:0. „Dali jsme mu šanci, aby naši ofenzivu režíroval, standardky trénuje, tohle byla odměna,“ těšilo Kružíka. Důležitý moment přišel ve 43. minutě, kdy hostující Štveráček napadl měřínského obránce a za svůj zkrat uviděl červenou kartu.

Šebkovice měly i v deseti dvě vyložené šance, ale proti byl brankář Sysel. V 63. minutě pojistil výhru Láznička, kterého po ubráněné standardce vysunul kolmicí do sóla Vít Procházka. „Z mé strany panuje spokojenost, za výkon bych vyzdvihl dorostence Koženého, Crkala a Víťu Procházku,“ uzavřel Kružík.

Góly: 20. V. Procházka, 63. Láznička. Rozhodčí: Ryšánek. ŽK: 3:3. ČK: 0:1 (43. Štveráček). Diváci: 138. Poločas: 1:0. Měřín: Sysel – Doležal, Kružík, Jonáš – M. Hladík, V. Procházka (73. Sýkora), Láznička (85. Hrůza), Kožený (53. Crkal), J. Procházka – Robotka, Körber.

DUKOVANY – V. BÍTEŠ B 2:3

Hostům vyšel vstup do zápasu, centr zleva propadl k Hemalovi, který z první otevřel skóre. Ve 12. minutě dostal míč za obranu Bíteše Černý a samostatný únik proměnil. Jenže vzápětí vrátil týmu ze Žďárska vedení placírkou z velkého vápna Pohl. Hostující hráči byli v první půli lepší a ještě do přestávky zvýšili z dorážky na 1:3 Čechem. Po změně stran měly více ze hry Dukovany. Brzy Pislcajt vybídl centrem ke skórování Prokeše. Jenže hostitelé i přes několik šancí, které měl i soupeř, vyrovnat nestihli.

Góly: 12. Černý, 49. Prokeš – 3. Hemala, 13. Pohl, 38. Čech. Rozhodčí: Kuchyňa. Bez karet. Diváci: 60. Poločas: 1:3. V. Bíteš B: M. Pelán – Kopáček, Suchý, Švanda, Mrňa, Bartošek (69. Loup), Švanda, Hemala (74. Hřebíček), Jelínek, Pohl, Čech (86. Gašpar).