Měřín veze tři body z Bohdalova, Křižanov popravily vlastní hrubky

Žďársko - Derby domácím nevyšlo. Ve sledovaném záchranářském zápase mezi Bohdalovem a Měřínem se trefil jen hostující Šoukal. Na 18. kolo I. B třídy nebudou rádi vzpomínat v Křižanově. Tamní fotbalisté se dopustili dvou chyb za něž hořce zaplakali.

22.4.2013

Ilustrační foto.Foto: Josef Tůma

V. BÍTEŠ B ŠEBKOVICE 2:0

Průběh utkání ovlivnil silný vítr, který v první půli pomáhal hostům. Ti tak byli v úvodních dvaceti minutách lepším týmem. Gól však padl na druhé straně. Hlavou se po rohovém kopu trefil Martin Švanda. Branka domácí uklidnila a po změně stran už s větrem v zádech drželi opratě pevně ve svých rukou. Z několika bítešských šancí se ujala ta po hodině hry. Střela Plechatého orazítkovala tyč, balon se odrazil k Vařílkovi a ten už neměl problém zvýšit náskok svého týmu. Šebkovice se přesto nevzdávaly, vypracovaly si dvě nadějné šance, obě však ztroskotaly na pozorném brankáři Šulovi. „Bylo vidět, že příprava v nestandardních podmínkách byla dlouhá, což se podepsalo na předvedené hře. Teprve se na travnatém hřišti sehráváme, ale těší mě, že jsme doma získali tři body a udrželi čisté konto," pravil kouč krajské rezervy Milan Dufek.

Góly: 31. M. Švanda, 58. Vařílek. Rozhodčí: Toman. ŽK: 1:1. Diváci: 83. Poločas: 1:0. V. Bíteš B: Šula Paprskář, Šeba, M. Švanda, Macholán Láznička (83. O. Švanda), Plechatý, Klusák, Kadlec (46. Škorpík) Hemala (80. Rozum), Vařílek.

KŘIŽANOV STUDENEC 1:2

Křižanov začal špatně. Už v 10. minutě chyboval gólman Bajer a Karel Mrňa poslal svůj tým do vedení.

Slušný fotbal z obou stran poznamenala další křižanovská chyba, které se tentokráte dopustila domácí obrana a Karel Mrňa znovu trestal. Desátá minuta v každé půli zkrátka nebyla ke Křižanovským nakloněna.

Rozhodnutý duel v závěru zdramatizoval Burian, když si naběhl na centrovaný míč a hlavou snížil. Koncovka nabídla ještě další šance domácích, ale Studenec už tři body se štěstím udržel.

Góly: 86. Burian 10. a 55. K. Mrňa. Rozhodčí: Bártová. ŽK: 1:1. Diváci: 120. Poločas: 0:1. Křižanov: Bajer Kaštan (77. Král), Milota, Navrátil (38. Stupka), Pálka Němec, Burian, Lukášek (68. Uhlíř), Malinský Nobicht, Kubiš.

JAKUBOV BYSTŘICE 2:2

V první půli se hrál fotbal nevalné úrovně od obou mužstev. Do druhého poločasu vstoupili lépe domácí, ale několik velmi slibných příležitostí neproměnili. Naopak z brejku udeřili zásluhou Karáska hosté.

Jakubovu se podařilo bojovným výkonem srovnat z pokutového kopu Tržilem. Nakonec padly ještě dvě branky, po jedné na obou stranách po jedné a tak to taky skončilo dělbou bodů.

Góly: 71. Tržil (PK), 86. Zika 61. Karásek, 79. Horák. Rozhodčí: Nechvátal. ŽK: 0:1. Diváci: 75. Poločas: 0:0. Bystřice B: Zbraněk Zítka, Nepejchal, Kadlec, Karácek, Čech, Sklenář, Fulneček, König, Horák, Svoboda (55. Buchta).

BOHDALOV MĚŘÍN 0:1

V Bohdalově byla k vidění vyrovnaná první půle bez výraznějších šancí. Výjimkou byly dvě střely Otoupalíka, který nejdříve z otočky pálil vedle a ve 20. minutě mířil po nepřímém kopu nad.

Vstup do druhého poločasu vyšel lépe hostům, kteří se dočkali i prvních příležitostí. Domácí kontrovali dlouhými balony za obranu, efekt však nepřinášely. V 70. minutě měl Bohdalov po odpískané malé domů výhodu nepřímého kopu, ale Novotný svou ránu nedokázal umístit mezi tři tyče. Zlom nastal v 77. minutě, kdy Měřín zahrával roh. K neodkopnutému míči se dostal Šoukal a střelou k tyči nedal Velínovi šanci. Bohdalov musel otevřít hru, čehož Měřínští využili ke dvěma sólům, které zlikvidoval dobře postavený Velín.

Závěrečný nápor se nekonal, protože Měřín zkušeně rozkouskoval hru.

Gól: 77. Šoukal. Rozhodčí: Sliž. ŽK: 1:0. Diváci: 200. Poločas: 0:0. Bohdalov: Velín Chalupa, Sysel, Novotný, Neuman Klimeš, Otoupalík (42. Švoma), Šimek (73. Pokorný), Musil Henzl, Mikeš (85. Wasserbauer). Měřín: Sysel Matoušek, Kružík, Doležal, Bublan, Letmajer, Šoukal, Kučera, Řezníček, Robotka (90. Chaloupka), Körber (86. Sýkora).

22.4.2013 VSTUP DO DISKUSE

Chtěl vytrhnout tankovací automat, chytili ho za pár hodin

Při srážce dvou aut se zranilo devět lidí

AUTOMIX.CZ

Toužíte po klasické škodovce? Na prodej jich je řada. Tyhle jsou nejzajímavější

Aut mladoboleslavské značky se na české inzerci povalují přímo hordy, v drtivé většině případů jde ale o běžné modely moderní éry. Co když ale sháníte škodováckou klasiku? I v tomhle případě je bohatý výběr.