VRCHOVINA B – ŽĎÁR B 0:0

Malé okresní derby nepoznalo vítěze. Častěji na balonu byli domácí, kteří se v prvním poločase prezentovali velmi aktivní hrou a byli více fotbaloví. Šance Kyselého, Čírtka a Polnického nebyly využity. Ve 33. minutě rozjel Petr Sodomka krásnou akci, jeho zpětná přihrávka našla Polnického, který rozvlnil síť, regulérní branku však zhatil pomezní Straka. „Odmával ze své pozice údajné útočníkovo postavení před gólmanem jako nedovolené,“ popsal novoměstský Roman Wolker.

Druhá půle už tolik vyložených šancí nenabídla, hosté se jen bránili a vyráželi do náznaků rychlých protiútoků. V 72. minutě uviděl hostující Patrik Němec druhou žlutou kartu. Vrchovina se tlačila do šestnáctky, ale neměla klid v zakončení. Střídání domácích sice hru oživila, ale stačilo to pouze k náznakům šancí.

Rozhodčí: Kubeš. ŽK: 1:5. ČK: 0:1 (72. Němec). Diváci: 110. Poločas: 0:0. Vrchovina B: P. Šmída – Bača, Drdla, Veselý, J. Skryja – Vašíček (82. Josífek), Žák, Bárta (55. P. Blažíček), Polnický – Petr Sodomka, Kyselý (73. O. Follprecht). Žďár B: Svoboda – Z. Peňáz, Štursa, Machatka, Gančev – Frieb, Jun, Němec, Jelínek – M. Filippi (92. Malicki), Franěk (79. Bulíček).

NOVÁ VES – RANTÍŘOV 2:0

Domácí začali proti Rantířovu náporem. Po deseti minutách se před brankářem zjevil Jan Starý, svou šancí pohrdl. Rantířov se následně osmělil, jeho snaha se promítla ve 20. minutě do střely Holuba, která letěla těsně vedle brány. S odpovědí přispěchal František Nečas, jehož ránu vytěsnil Krupica na roh. Po zbytek půle byla Ves aktivnější, ale koření fotbalu nepřicházelo.

Oživení nastalo po střídání Havlíka. Ten se po dvou minutách dostal do tutovky, kterou Krupica senzačně vytáhl. V 69. minutě už ale vyšel z jejich vzájemného souboje lépe Havlík, 1:0. Skóre mohl zvýšit další střídající hráč Michal Novotný, orazítkoval tyč. Klid do domácích řad vnesl až Ondřejka, který z úhlu prostřelil Krupicu a definitivně vrátil Novou Ves zpátky na čelo I. A třídy.

Góly: 69. Havlík, 85. Ondřejka. Rozhodčí: Nejedlý. ŽK: 0:3. Diváci: 100. Poločas: 0:0. Nová Ves: P. Novotný – T. Novotný II, T. Novotný I, Krejčí, P. Šandera – F. Nečas (86. O. Starý), Josef Šandera, Jan Nečas, Ondřejka – J. Starý (63. Havlík), Jan Šandera (46. M. Novotný).