V. MEZIŘÍČÍ – VRCHOVINA 2:0

Ráz zápasu udala obrovská chyba brankáře Vítka, který se rozhodl s míčem u nohy k nesmyslnému výletu mimo vápno, atakující Simr ho obral a nahrál Demeterovi, který už měl snadnou úlohu. O tři minuty později si oba nejlepší střelci divize role prohodili. Demeterův roh na bližší tyč našel trestuhodně neobsazeného Simra, který prudkou rybičkou zvýšil domácí vedení.

„Z Vrchoviny jsme měli respekt, ale z ničeho se nám podařilo dát dva góly, což nám pak ve způsobu hry pomohlo a vyhovovalo,“ řekl hrající asistent dovolenkujícího se trenéra Libora Smejkala Jan Šimáček.

Autor druhé branky Simr si mohl připsat i další asistenci, když nakopnutý míč sklepl prsy na Pokorného, jehož dělovka jen těsně minula cíl. Jedinou a ještě k tomu ne vyloženou šanci nervózně působící Vrchoviny měl po Smetanově přihrávce střílející Michal Skalník, ovšem Simandl jeho projektil vytáhl na roh. „V zápase jsme bohužel ulítávali v emocích a neplnili taktické pokyny,“ pokrčil rameny vrchovinský trenér Marek Štukhejl.

Velké Meziříčí ve druhém dějství kontrolovalo hru a vyráželo do nebezpečných brejků. V poslední půlhodině se v pěti šancích objevil Simr. Tou největší byl samostatný únik po Berkově vysunutí, jenomže Vítek změnu skóre nepřipustil. Při dalších příležitostech netrefil velkomeziříčský ostrostřelec zařízení.

„Dalo se čekat, že domácí ve druhé půli budou využívat své rychlostní typy a bude se hrát nahoru dolů. Vzhledem k tomu, že nás několikrát mohli potrestat a my si prakticky nevytvořili brankovou příležitost, je pro nás výsledek ještě milosrdný,“ dodal Štukhejl.

Góly: 2. Demeter, 5. Simr. Rozhodčí: Možíš. ŽK: 1:3. Diváci: 310. Poločas: 2:0. V. Meziříčí: Simandl – Z. Mucha, P. Mucha, Šimáček, Krejčí – Berka (79. Havlíček) – Pokorný (61. Bouček), Smejkal (74. Souček), Durajka, Demeter – Simr. Vrchovina: Vítek – Komínek, Košík, Drdla, K. Skalník – Kolařík, R. Sodomka, Pavel Sodomka (87. Bača) – Michal – P. Smetana, M. Skalník (73. M. Šmída). Nejlepší hráči: Krejčí, Demeter, Simr.

ŽĎÁR N. S. – TASOVICE 0:0

V prvním poločase byl Žďár aktivnější, pod novým trenérem toužil po třech bodech, ale znovu doplácel na zakončení. Velkou šanci spálil hlavičkující Kunstmüller, gólové parametry mělo i zakončení Turka. Tasovice na opačné straně vychytal Hajný, který vyrazil stoprocentní příležitost z hranice penalty.

Po přestávce už se ani jeden tým do zakončení uvnitř vápna nedostával. Během marného dobývání hostujícího vápna se domácí dopouštěli několika kiksů v rozehrávce, po kterých Tasovice vyrážely do brejků, jež pravidelně končily střelou z dálky. V 83. minutě měl Hajný co dělat, aby skóre zůstalo při pokusu do pravé šibenice nezměněno. Ze závěrečné křeče přeci jen málem udeřilo. Po ojedinělé kloudné akci Žďáru nacentroval zleva Ločárek, míč se po podklouznutí spoluhráče snesl na zadní tyč k volnému Burešovi, ale ten z halfvoleje trefil jen hlavu vybíhajícího obránce. V závěru nervózní duel tak skončil spravedlivou remízou.

„Když nedáte gól, jinak to skončit nemůže. Po přestávce už byl soupeř hodně zalezlý a dlouhé centry sbíral gólman,“ řekl po utkání Petr Nedvěd.

Rozhodčí: Fridrichovský. ŽK: 2:3. Diváci: 120. Žďár n. S.: Hajný – Veselý, Turek, Šindelka, Vomela – Kunstmüller (60. Němec), Doležal, Bureš – L. Filippi (46. Mašek), Toufar, Nedvěd (75. Ločárek). Tasovice: Sabela – Svatoš (75. Juhaňák), Krátký, Mička, Šrámek – Veselý, Horáček, Paul (89. Kučera), Ostrý (66. Hověz) – Helebrant, Švarc. Nejlepší hráči: Doležal, Vomela – Krátký.

UH. BROD – BYSTŘICE 0:2

Začátek patřil Uherskému Brodu. Hned v první minutě si zaběhl za obránce domácí útočník, ale jeho lob skončil nad. Chvíli nato se dostal ke gólové hlavičce po standardce Kroča, skvělým reflexem se ale blýskl gólman Mrňous. Po úvodním náporu už hřiště patřilo jen Bystřici. „Byl to náš nejlepší výkon na podzim. Hráli jsme dobře, agresivně, domácí jsme nenechali hrát,“ zářil spokojeností bystřický kouč Karel Fencl. Z narůstající převahy hosté do přestávky vytěžili gól Prášila, když Padrtka na vápně našel Holého, který narážečkou uvolnil bystřického kanonýra. Před odchodem do kabin postupovali hosté do přečíslení dva na jednoho, s „taktickým“ faulem na Zbytovského přispěchal Richard David a uviděl druhou žlutou kartu.

Po přestávce oslabení domácí vsadili vše na standardky. „Chtěl bych pochválit Mrňouse, který nás při nich podržel,“ vyzdvihl Fencl mladého brankáře.

Uklidňující gól přišel až v 76. minutě, Holý zatáhl míč do vápna, Vrága balon na těžkém terénu minul a Prášil potvrdil, že se mu na Uherský Brod dlouhodobě daří. V posledních třech vzájemných zápasech od začátku roku 2014 vstřelil totiž tomuto soupeři vždy po dvou brankách. V závěru mohl přidat gólovou tečku po brejku Zbytovský, mířil těsně nad.

Góly: 37. a 76. Prášil. Rozhodčí: Adamec. ŽK: 2:2. ČK: 1:0 (45. R. David). Diváci: 150. Poločas: 0:1. Uh. Brod: Ondrůšek – M. David, Vrága, Kroča, Zemánek (57. Michalec) – Dvořák (60. Pochylý), Šálek, R. David, Kúdela – Josefík (81. Holub), Hruboš. Bystřice: Mrňous – Vícha, Chocholáč, Šponar, Mitáš – R. Sklenář, Zbytovský, Padrtka (80. Zich), Malý – Holý (75. O. Hájek), Prášil. Nejlepší hráči: Holý, Malý, Prášil.

ROSICE – SLAVOJ POLNÁ 1:1

Domácí měli v úvodních oťukávacích minutách jednu dobrou příležitost, ale Živného hlavičku lapil Skočdopole. Až ve 21. minutě překvapil všechny na hřišti, v hledišti, a možná i sám sebe, rosický Selinger, jehož centr skončil za zády Skočdopoleho. Ten měl pak plné ruce práce s dělovkou Michny. Slavoj se v závěru poločasu probral, zpřesnil přihrávky a nutil domácí k faulům. Bohužel pro Polnou žádná z mnoha standardek k vyrovnání nevedla.

Mrzet to hosty ale nemuselo, neboť hned po obrátce skóroval Kavka. Pěknou kombinaci zakončil přesnou střelou mimo dosah gólmana Balčiráka. Slavoj vyrovnání pobídlo k větší aktivitě a Rosice se musely bránit. Ale protože to hostům skřípalo v zakončení, a pěkné akce v žádnou branku už nepřetavili, body si oba týmy rozdělily. A to mohli být Polenští ještě rádi, že v samotném závěru, po ojedinělém ohrožení Skočdopoleho branky, orazítkoval domácí Živný spojnici břevna a tyče.

„Podle mě jsme druhou půlku byli jednoznačně lepší, hráli jsme dobře po stranách, ostřelovali jsme to tam, bohužel tam nic nespadlo. Ale i tak obrovská pochvala pro kulky, kteří to chtěli zvrátit, chybělo nám málo, trochu štěstí,“ komentuje kouč Slavoje Tomáš Kaplan.

Góly: 21. Selinger – 47. Kavka. Rozhodčí: Líkař. ŽK: 4:1. Diváci: 150. Poločas 1:0. Rosice: Balčirák – Vítámvás, Huška, Polák, Chlup (46. Oprchal) – Havlásek, Lang (67. Foral), Selinger (82. Těžký), Michna, Pšikal – Živný. Slavoj Polná: Skočdopole – Fadrný (86. Hron), Kučera, Pražák, Caha – Bambula, Krčál, Šuta, Kavka, Flekal – Lančarič (73. Škacha). Nejlepší hráči: Pšikal – Krčál, Kavka.

PELHŘIMOV – MUTĚNICE 1:0

V úvodu se na ofenzivní výlet vydal Duchan, jeho sólo utnul až skluzující obránce a odražený míč doskákal kolem padajícího Horeckého až na tyč. Skóre neotevřel ani Dýnek, jeho střela z přímého kopu jen těsně minula svůj cíl. Pelhřimovský středopolař si ale spravil chuť po půl hodině, kdy vysunul do úniku Bartoně, který střelou na zadní tyč otevřel skóre. Zvýšit vedení mohl po Homolkově příhře střílející Naniáš, vzduchem plachtící Horecký však nakonec zasahovat nemusel. Ani ve druhém dějství nepředstavovaly Mutěnice žádnou ofenzivní hrozbu, naopak i nadále byli nebezpečnější domácí. Tutovku měl po Bendově úniku na kopačce dobíhající Neiderle, který netrefil odkrytou branku. Posledním zajímavým momentem byla 69. minuta, po akci Bartoně a centru Bendy pálil bez přípravy Krtek, ovšem Horecký jeho bombu vyrazil. I tak Pelhřimov těsné vedení udržel a před zimní přestávkou opustil nejenom poslední, ale i další sestupovou příčku.

„Šlo o vydřené vítězství, i když jsme šance měli my, tak soupeř ve druhé půlce převzal iniciativu a po kombinační stránce nás přehrával. Nám tentokrát výborně zahrála obrana,“ řekl spokojený domácí kouč Vladimír Kocourek.

Gól: 31. Bartoň. Rozhodčí: Buček. ŽK: 0:2. Diváci: 210. Poločas: 1:0. Pelhřimov: Mariášek – Duchan, Čížek, Sládok, Naniáš – Bartoň (90. Poul), Niederle, Dýnek (73. Kmoch), Homolka – Benda, Krtek (83. Obranec). Mutěnice: Horecký – Chromeček, Benešovský, Varmuža, Lamáček (46. Vydařilý) – Holešínský, Hromek (75. Kupčík), Koplík, Koštuřík (23. Závorka) – Bábíček, Čepil. Nejlepší hráči: Duchan, Bartoň – Varmuža.

OTROKOVICE – H. BROD 2:2

Brodský Slovan odjel k předehrávce jarního kola do Otrokovic bez futsalistů Mareše, Koudelky, Slováčka a bez zraněných Tuhého, Horáka a Vopršala. Příležitost v zápase dostali dorostenci z kategorie U19. Na začátku prvního poločasu byl nebezpečnější Slovan, ale ve 23. minutě si vítr pohrál s dlouhým nákopem Otrokovic, míč se dostal k Silnému, a ten prostřelil Soukala – 1:0. O dvě minuty později se Míča po přihrávce Kavky ještě zastřeloval. Až ve 36. minutě se brodští hráči mohli radovat. To Kubát našel dlouhým pasem Míču, který se tentokrát nemýlil. Jenže hned po dvou minutách hostující obrana chybovala, čehož využil Němec – 2:1. Tříminutovou přestřelku ukončil Míča, ten dokončil pěknou akci Hejkala a následný centr Štědrého. Po přestávce zahrozil Jurák, ale hlavou mířil vedle Soukalovy branky. V 61. minutě se vyznamenal Soukal, který zmařil tutovku domácích. Potom střídající Sklenář přihrál Hejkalovi, jeho střílený centr Míča netrefil přesně. V samém závěru ještě Soukal zneškodnil trestný kop a hosté se mohli radovat z bodového zisku.

Góly: 23. Silný, 38. Němec – 36. a 39. Míča. Rozhodčí: Nejezchleb. ŽK: 0:1. Diváci: 80. Poločas: 2:2. Otrokovice: Balážik – Malík, Zábojník, Juráň, Kovařík – Foltýn, Šuranský, Silný, Zach (52. Mlýnek) – Vavruša, Němec. H. Brod: Soukal – Pohnětal, Kavka, Kubát, Franc (70. Berky) – Štědrý (66. Sklenář), Henek, A. Polívka, Hejkal (85. Vařejka) – Míča, Prchal. Nejlepší hráči: Vavruša – Kavka, Míča.

ST. ŘÍŠE – HODONÍN 2:1

První poločas byl hodně vyrovnaný. Starou Říši poslal do vedení kapitán Tichánek, který se prosadil hlavou po centru z pravé strany. Hosté odpověděli téměř okamžitě. Trefil se Sviták.

Další zajímavé momenty přišly až po přestávce. Nejprve uháněl sám na domácího gólmana Neumana Jiří Maršálek, následně se za domácí obranu dostal i střídající Adamec. Zkušený gólman však své spoluhráče bravurními zákroky podržel a tutovky hostí zneškodnil. Rozhodnutí nakonec padlo v 74. minutě. Gólman Petráš udělal obrovskou chybu, když po neúmyslné malé domů nechytil balon do ruky, ale místo toho ho zbrkle odkopl do rohu. Po něm domácí podruhé v zápase udeřili díky Kratochvílovi.

Góly: 23. Tichánek, 75. Kratochvíl – 26. Sviták. Rozhodčí: Sedláček. ŽK: 1:3. Diváci: 85. Poločas: 1:1. St. Říše: Neuman – Dohnal, Kadlec, Dvořák, Príborský – Kratochvíl, Tichánek,, Lacina (90. J. Florian), Rygl – Vácha(73. R. Pokorný), Brnický(88. F. Florian). Hodonín: Petráš – Polák, Kyselka, H. Maršálek, Novotný – J. Maršálek (80. Petrucha), Pochylý, Šturma, Reška (66. Adamec) – Sviták, Ondryáš (87. Navrátil). Nejlepší hráči: Príborský, Kratochvíl – H. Maršálek.

Zbylý výsledek 16. kola: Blansko – Napajedla 0:2 (0:1), 27. Kaštánek, 58. Večeřa.

1. V. MEZIŘÍČÍ 16 11 4 1 41:10 37

2. H. BROD 16 9 3 4 31:26 30

3. Otrokovice 16 8 5 3 28:19 29

4. BYSTŘICE 16 8 4 4 30:22 28

5. ST. ŘÍŠE 16 8 2 6 17:19 26

6. VRCHOVINA 16 8 1 7 22:19 25

7. Hodonín 16 7 2 7 26:20 23

8. Rosice 16 5 7 4 23:17 22