Křižanovu se podařilo obrat i Novou Ves

Žďársko – Fotbalisté Křižanova na jaře ještě nemají přemožitele. V 17. kole I. A třídy – skupiny B remizovali s favoritem z Nové Vsi. V dalších utkáních si Bohdalov poradil s Rapoticemi a béčko Velkého Meziříčí podlehlo první Náměšti.

12.4.2010

Ilustrační fotoFoto: Foto: DENÍK/Vladimír Malinovský

BOHDALOV – RAPOTICE 1:0

Rapotice vstoupily do utkání aktivněji a z rychlých kombinací si vytvářely šance, ty ale využít nedokázaly. Domácí se osmělili až v 15. minutě, série rohů ale branku nepřinesla. Agilní Martin Laš se v průběhu střetnutí prodral do několika zakončení, a domácí gólman Bílek se jen několikrát ohlédl za jeho střelou.

Své tyče si však postavil na jedničku, protože ho v průběhu utkání zachránily hned třikrát. Bohdalov hrozil hlavně ze standardních situací. V 83. minutě se po rohovém kopu za přispění hostující obrany trefil Koukal a zařídil domácím tři body.

Góly: 83. Koukal. Rozhodčí: Sýkora. ŽK: 2:3. ČK: 0:1, 80. J. Prokeš st. Diváci: 100. Poločas: 0:0. Bohdalov: Bílek – Jaroš, P. Neuman, Novotný, A. Neuman – Musil, Doležal, Schneider, Zvolánek – Křesťan (89. Pokorný), Romančák (60. Koukal).

V. MEZIŘÍČÍ B – NÁMĚŠT-VÍCENICE 0:2

Ve vyrovnaném zápase se na branky dlouho čekalo. Žádný z meziříčských střelců neměl svůj den, a tak se z prvního gólu radovali hosté. Na přímý volný kop si v 75. minutě nejvýše naskočil Hošťálek. Pojistku si Náměšť schovala až na úplný závěr, kdy se k míči po úniku ze strany dostal osamocený Eliáš, pro něhož uklidit míč do odkryté svatyně bylo už jenom příjemnou povinností.

Góly: 75. Hošťálek, 89. Eliáš. Rozhodčí: Beseda. ŽK: 1:2. Diváci: 50. Poločas: 0:0. V. Meziříčí B: R. Invald – Halámek, Souček, Kružík, Kafka – L. Smejkal (65. Dufek), Pól, Jedlička, Němec (80. O. Mucha) – Jaša (70. E. Smejkal), Trnka.

KŘIŽANOV – NOVÁ VES 1:1

Úvod vyšel lépe domácím, kteří určovali tempo hry, šance si ale vytvářela Nová Ves. Lukáš Čech se dvakrát chystal v jasné příležitosti zakončit, ale proti byli obránci Křižanova, kteří skluzem na poslední chvíli zachránili brankáře Homolu. Čech si spravil chuť ve 33. minutě, dostal se k odraženému míči a poslal hosty do vedení. Po změně stran se více dařilo Nové Vsi, která svého soupeře zatlačila.

Z gólu se však paradoxně radoval domácí Ilenčík, jenž využil zaváhání obrany. Tím ale aktivita Křižanovských zcela opadla. Z následného náporu hostů už ale žádná branka nepadla.

Góly: 58. Ilenčík – 33. Čech. Rozhodčí: Hrůza. ŽK: 1:1. Diváci: 100. Poločas: 0:1. Křižanov: Homola – Navrátil (51. Vítek), Studený, Novotný, Burian – Kubiš, Nobicht, Hladík, Petr – Veselý (75. Šoukal), Ilenčík. Nová Ves: P. Novotný – Kubík, Bureš, Starý, Nečas (70. Fuksa) – R. Novotný, T. Novotný, Šandera, Krejčí – Čech, Pohanka.

I. A třída

12.4.2010 VSTUP DO DISKUSE

Vítězné snímky soutěže Letní a barokní Vysočina. Pobočenský rybník - Veronika Pilařová (Letní Vysočina, 2. místo)
7

Fotosoutěž Letní barokní Vysočina má sedm vítězů

Petr Weiss
1 5

Sexuolog Weiss půjde k soudu v říjnu. Hrozí mu trest až šest let vězení

V Medlově se už mohou výletníci koupat

Žďársko – Nadšenci pro koupání v přírodních nádržích si už mohou bez obav zaplavat i v rybníku Medlov. Voda tam před dvěma týdny dostala „čtyřku“ – kvůli velkému množství sinic nebyla vhodná ke koupání, i když jeho předchozí striktní zákaz (stupeň 5) už tam hygienici zrušili.

Ze dvora rodinného domu zmizelo jízdní kolo

Radňoves – Policisté z Velkého Meziříčí řeší případ krádeže, ke kterému došlo v úterý 15. srpna v Radňovsi. Dosud neznámému nenechavci se tam v jednom rodinném domě zalíbilo jízdní kolo Kellys červené barvy.

Obnova Bouchalek bude nakonec skromnější

Žďár nad Sázavou – Skromnější obnova sportovního areálu na Bouchalkách ve Žďáře nad Sázavou. Takový je aktuální plán města na to, jak se vypořádat s dosluhujícím zázemím pro fotbalisty i tenisty.

Pálenice se teprve rozjíždí, slabší začátek zavinily třešně

Vysočina – Padesát. Tolik pěstitelských pálenic funguje na Vysočině podle statistiky Celního úřadu pro Kraj Vysočina. Většina z nich však sezonu teprve startuje. Může za to nedostatek třešní. Palírník Roman Koudela z Polné na Jihlavsku začne až v září.