Křižanov si v Mohelně pořádně zastřílel

Žďársko - Zápasy venku se vcelku povedly. Fotbalisté Měřína a Křižanova dokázali ve 20. kole I. B třídy skupiny B bodovat na hřištích soupeřů. Jediným týmem, který odjel ze zápasu s prázdnou, byla rezerva Vrchoviny.

12.5.2008

Body z venku veze také Měřín (v modrooranžovém).Foto: archiv

NOVÝ RYCHNOV – MĚŘÍN 2:3

Nový Rychnov po výhře nad Telčí další záchranářské body nezískal, ačkoliv s Měřínem odehrál v poli vyrovnané utkání. Hosté šli do vedení ve 35. minutě, když se na gólu podepsal chybou gólman Startu Holan. Za dvě minuty Měřín slavil podruhé a zákonitě se dostal na koně.

Když po přestávce přidal třetí gól hostů Matoušek, vypadalo to, že už se bude jen dohrávat. Domácí se však vzchopili. Nejprve dorazil míč do sítě O. Loskok a vzápětí se po akci Římana prosadil střídající Nepraš. Nový Rychnov si sice následně vytvořil převahu, ale Měřín už vítězství uhájil.

Góly: 66. O. Loskot, 67. Nepraš – 35. Robotka, 37. Šoukal, 51. Matoušek. Rozhodčí: Janko. ŽK: 1:3. Diváci: 40. Poločas: 0:2. Měřín: Sysel – Matoušek, Chaloupka, Hlaváč, Doležal, T. Uchytil st., Šoukal (54. Žák), Kolda, Heřmánek (69. T. Uchytil ml.), Vokoun, Robotka.

MOHELNO – KŘIŽANOV 2:6

Hosté zaslouženě zvítězili. První tři branky padly po chybách obrany a brankáře. Hosté na začátku druhé půle zvýšili na 4:1 a bylo rozhodnuto. Potom ještě několik dobrých zákroků gólman Štěpán a zachránil tak domácí ještě od většího debaklu. Střelecky se blýskl autor čtyř branek Aleěš Burian.

Góly: 26. Němec a 79. Němec – 10., 13., 30 (PK). a 74. A. Burian, 47. Nobicht, 52. Střecha. Rozhodčí: Šetek, ŽK: 1:0. ČK: 1:0 (28. Luboš Mužík). Diváci: 110. Poločas: 1:3. Křižanov: Bajer – Střecha (63. Navrátil), Novotný, Studený, Pálka – Endlicher, A. Burian (75. Král), Milota (48. P. Burian), Boček – Nobicht, Veselý.

JAKUBOV – VRCHOVINA B 2:0

Na začátku zápasu domácí hosty zatlačili a vytvořili si několik šancí, které nevyužili. Poté začali hrozit hosté z brejků. Ve druhém poločase měli domácí převahu, kterou však dokázali využít až v samotném závěru zápasu.

Góly: 84. Večeřa, 92. Pacas. Rozhodčí: Šebesta, ŽK: 2:1. Diváci: 80. Poločas: 0:0. Vrchovina B: Skryja – Regent, Kozel, Poul, Daniel – Michal, Kolařík, Hiesböck, Šustáček – Plhal, Josífek.

I. B. třída

12.5.2008 VSTUP DO DISKUSE

Studánka, ilustrační foto.

Boj mezi studánkami trval až do půlnoci, rozdíl byl jen 25 hlasů

Britská velvyslankyně Jan Thompson navštívila Muzeum nové generace ve Žďáře nad Sázavou.
19

Výbuch v Manchesteru je nešťastná událost, řekla britská velvyslankyně

Je to tady! Kajínek opustil vězení. "Vítej na svobodě," zaznělo na uvítanou

/VIDEO, FOTOGALERIE/- Doživotně odsouzený vrah Jiří Kajínek se dočkal. Dnes o půl dvanácté byla odeslána podepsaná milost prezidentem Milošem Zemanem na Ministerstvo spravedlnosti k dalšímu vyřízení. Krátce po půl druhé pak vyšel branou na svobodu. "Vítej na svobodě," křičeli přítomní na evidentně dojatého muže.

Vysočina mohla být ve třídění nejlepší, chybělo jí deset deka

Vysočina – V třídění odpadu za loňský rok je Vysočina druhá nejlepší z celé republiky. Na prvním místě se umístil Královehradecký kraj.

Ukážou, jak běhat s mapou

Žďár nad Sázavou – Členové oddílu orientačního běhu z Unitop Sportovního klubu policie Žďár nad Sázavou ukáží zájemcům, jak běhat s mapou.