Křižanov se s lídrem nepáral

Žďársko - Hodně divoké výsledky přineslo 23. kolo I. B třídy – skupiny B. Týmy ze Žďárska si zastřílely a v případě Měřína a Křižanova to mělo tříbodový efekt. Křižanov si dokonce vyšlápl na dosavadního lídra soutěže a uštědři mu čtyřgólový příděl. To rezerva Vrchoviny, která ještě stále nemá jistotu záchrany, v divoké přestřelce pouze remizovala čekají ji ještě tuhý boj o přežití.

2.6.2008

Vrchovina B (ve žlutém) remizovala s Hrotovicemi. Ilustrační fotoFoto: archiv

KŘIŽANOV – RAPOTICE 4:2

Domácí šli do vedení hned na začátku. Za faul ve vápně proměnil bezpečně penaltu Novotný. Poté si s rapotickými zadáky pohrál Burian a Křižanov vedl už o dvě branky. To ale nebylo vše. Ještě do poločasu totiž napřáhl Pálka a byl to rozdíl třídy.

Ve druhém dějství se podařilo hlavou snížit Matouškovi, ale hostující naděje alespoň na bod utnul po samostatné akci Navrátil. Rapotice už se zmohly pouze na snížení – Matouškovu střelu přes zeď Bajer zřejmě neviděl a skončila za jeho zády.

Góly: 3. T. Novotný (PK), 21. A. Burian, 28. Pálka, 75. Navrátil – 62. a 90. Matoušek. Rozhodčí: Janko. ŽK: 3:3. Diváci: 150. Poločas: 3:0. Křižanov: Bajer – Milota, Střecha, Novotný, Boček – Pálka, Klimeš (88. Šoukal), Nobicht, P. Burian (73. Navrátil) – Veselý, A. Burian (83. Malinský).

VRCHOVINA B – HROTOVICE 3:3

Divoká podívaná byla k vidění už od začátku. Po Mužátkově akci prostřelil Slatinského bombou Michal. Jenomže hned po rozehrávce vyrovnal po rychlé kombinaci Salák.

Stejný hráč po změně stran poslal hosty po hrubce Dudáše do vedení. Hattrick dovršil po hodině hry, kdy zužitkoval parádní vysunutí a chladnokrevně obstřelil gólmana.

Vrchovina vstala z mrtvých v poslední desetiminutovce. Nápor gradovaly dvě proměněné penalty Mužátka – první po ruce, druhá po faulu. Rezerva Vrchoviny mohla dokonce vedení strhnout na svou stranu, ale Slatinský hosty podržel.

Góly: 12. Michal, 79. a 83. Mužátko (obě z PK) – 13., 54., a 61. Salák. Rozhodčí: Holub. ŽK: 4:2. Diváci: 100. Poločas: 1:1. Vrchovina B: Dudáš – Regent (68. P. Šustáček), Daniel, P. Poul, J. Skryja (46. M. Fagula) – Michal, Oros, Josífek, Chrást – Plhal (80. Němec), Mužátko.

MĚŘÍN – BEDŘICHOV 5:3

V Měříně se děly věci. Po brankář Sýkory a Heřmánka vedli domácí už dvoubrankovým rozdílem, jenomže do poločasu ještě stačil snížit Bláha a hned po změně stran vyrovnal Kocmánek. Poté se opět prosadil Bláha a Bedřichov najednou vedl.

To ovšem domácí nepoložilo a rozpoutali střelecký koncert. Nejprve vyrovnal hlavou Kolda, poté vrátil Měřínu nekompromisním bombou vedení Šoukal a Vokoun šest minut před koncem jen kosmeticky upravil výsledek.

Góly: 2. Sýkora, 11. Heřmánek, 78. Kolda, 81. Šoukal, 84. Vokoun – 15. a 53. J. Báha, 45. Kocmánek. Rozhodčí: Čech. ŽK: 1:1. ČK: 0:1 (88. V. Kocmánek). Diváci: 250. Poločas: 2:2. Měřín: Sysel – Letmajer, Vrzáček, Hlaváč (68. T. Uchytil), Doležal – Šoukal (82. Žák), Sýkora, Kolda, Heřmánek – Vokoun (88. Řezníček), Robotka.