Křižanov i Měřín jsou stále ve hře o postup

Žďársko - Hodně velké drama slibuje závěr I. B třídy – skupiny B. V 25. kole soutěže totiž Křižanov, ani Měřín nezaváhaly a jsou stále ve hře o postup. Opačné starosti měla před utkáním s vedoucím Budišovem rezerva Vrchoviny, které ještě teoreticky hrozil sestup. S ohledem na ostatní výsledky se ovšem i přes vysokou domácí prohru zachránila.

16.6.2008

V 25. kole Křižanov (kostičkovaném), ani Měřín nezaváhaly a jsou stále ve hře o postup.Foto: archiv

VRCHOVINA B – BUDIŠOV 1:4

Boj o záchranu a o postup nakonec vyzněl pro hosty, kteří si výhrou zajistili I. A třídu. Ti šli také do vedení, když se po závaru trefil Houzar. Rezerva Vrchoviny ale dokázala do poločasu odpovědět. Michalovu polostřelu polocentr z úhlu uklidil do branky Plhal.

Hned po změně stran nachytal Skryju na švestkách Tomáš Nováček a opět vrátil Budišov do vedení. Od té doby bylo na hřišti jen jedno mužstvo. Béčko Vrchoviny se pokusilo o závěrečný nápor, ale byly z toho jen výpady do jejich otevřené obrany, které skončily dalšími dvěma góly.

Góly: 43. Plhal – 38. Houzar, 48. T. Nováček, 73. Vašíček, 81. K. Nováček. Rozhodčí: Hájek. ŽK: 2:2. Diváci: 80. Poločas: 1:1. Vrchovina B: P. Skryja – Regent, Daniel, Střešňák, M. Fagula (86. Stehlík) – Michal (80. Němec), Josífek (65. Bukáček), K. Skalník, Wolker – Plhal, Mužátko.

KŘIŽANOV – TELČ 1:0

Favorit se sice tlačil před telčskou branku, ale bez efektu. Tři tutovky z první půle vychytal hostující Nedorost. Také ve druhém dějství se Křižanov dral do koncovky, jenomže střelecky se mu vůbec nedařilo. Kýžený úspěch přišel až pět minut před koncem. Po pohledné akci se dostal míč k Burianovi a ten zblízka propálil vše, co mu stálo v cestě.

Gól: 85. A. Burian. Rozhodčí: Obršlík. ŽK: 1:1. Diváci: 150. Poločas: 0:0. Křižanov: Bajer – Střecha, Novotný, P. Burian (85. Malinský), Pálka – Endlicher (68. Navrátil), A. Burian, Milota, Boček – Nobicht, Veselý (75. Studený).

MĚŘÍN – HROTOVICE 2:0

Od první minuty byl lepší Měřín. V úvodní šanci se ocitl Kolda, ovšem jeho střela skončila těsně vedle tyčky. Poté neproměnil dobrou příležitost ani Robotka. Pak se osmělil nejlepší muž zápasu Heřmánek. Nejprve jeho střelu Slatinský vyrazil na roh, ze kterého měřínský útočník nastřelil tyč.

Heřmánek byl i u gólového momentu. Po úniku přihrál na malé vápno Šoukalovi, který měl snadnou práci. Vedení mohl do poločasu pojistit Robotka, ovšem nastřelil jen gólmana. Po změně stran se osmělili i hosté, ale buďto se mezi tři tyče netrefili, anebo je vychytal Sysel. Měřín se ale do závěrečných minut o výsledek strachovat nemusel, protože zaúřadoval opět Heřmánek. Tentokrát si ideálně naběhl na pas, obešel brankáře a přihrál na pojišťovací gól Robotkovi.

Góly: 33. Šoukal, 82. Robotka. Rozhodčí: Čamra. ŽK: 3:2. Diváci: 250. Poločas: 1:0. Měřín: Sysel – Vrzáček, Doležal, Hlaváč (79. Letmajer), Chaloupka – Vokoun (87. Uchytil ml.), Sýkora, Šoukal – Heřmánek, Kolda (90. Marek), Robotka.

I. B. třída

Autor: Ondrej Dudáš

16.6.2008 VSTUP DO DISKUSE

Lubomír Lampíř
9

OBRAZEM: Úroda na Sádku je nejlepší za pět let. Suchu navzdory

Ve žďárském zámku zavedli speciální prohlídky uzpůsobené pro nevidomé návštěvníky. Prohlídky jsou na objednání a stojí 50 korun na osobu (pro nevidomého i jeho průvodce). Do celého areálu smějí také vodicí (i ostatní) psi.
7

Nevidomí zažijí ve žďárském zámku speciální prohlídky

Do participativního rozpočtu lidé přihlásili jedenáct návrhů

Žďár nad Sázavou – Při veřejném setkání budou představeny návrhy, které obyvatelé Žďáru poslali do participativního rozpočtu na příští rok. Do něj bylo stejně jako v letošním pilotním ročníku akce vyčleněno 600 tisíc korun.

OBRAZEM: Horácký džbánek zahájil Jaroslav Samson Lenk

Žďár nad Sázavou – Půlkulaté jubileum slaví festival folkové a country hudby Horácký džbánek. Letos se ve Žďáře nad Sázavou koná již po pětatřicáté. Dvoudenní festival začal v pátek krátce po 17 hodině koncertem Jaroslava Samsona Lenka s jeho doprovodem. Lenk se také po oba dva dny ujal role moderátora.

Patronkou Běhu pro hospic je Veronika Čamková

Velké Meziříčí – Několikanásobná juniorská mistryně České republiky v alpském lyžování a zároveň rodačka z Velkého Meziříčí Veronika Čamková se stala patronkou druhého ročníku Běhu pro hospic.