Křižanov i Měřín jsou stále ve hře o postup

Žďársko - Hodně velké drama slibuje závěr I. B třídy – skupiny B. V 25. kole soutěže totiž Křižanov, ani Měřín nezaváhaly a jsou stále ve hře o postup. Opačné starosti měla před utkáním s vedoucím Budišovem rezerva Vrchoviny, které ještě teoreticky hrozil sestup. S ohledem na ostatní výsledky se ovšem i přes vysokou domácí prohru zachránila.

16.6.2008

V 25. kole Křižanov (kostičkovaném), ani Měřín nezaváhaly a jsou stále ve hře o postup.Foto: archiv

VRCHOVINA B – BUDIŠOV 1:4

Boj o záchranu a o postup nakonec vyzněl pro hosty, kteří si výhrou zajistili I. A třídu. Ti šli také do vedení, když se po závaru trefil Houzar. Rezerva Vrchoviny ale dokázala do poločasu odpovědět. Michalovu polostřelu polocentr z úhlu uklidil do branky Plhal.

Hned po změně stran nachytal Skryju na švestkách Tomáš Nováček a opět vrátil Budišov do vedení. Od té doby bylo na hřišti jen jedno mužstvo. Béčko Vrchoviny se pokusilo o závěrečný nápor, ale byly z toho jen výpady do jejich otevřené obrany, které skončily dalšími dvěma góly.

Góly: 43. Plhal – 38. Houzar, 48. T. Nováček, 73. Vašíček, 81. K. Nováček. Rozhodčí: Hájek. ŽK: 2:2. Diváci: 80. Poločas: 1:1. Vrchovina B: P. Skryja – Regent, Daniel, Střešňák, M. Fagula (86. Stehlík) – Michal (80. Němec), Josífek (65. Bukáček), K. Skalník, Wolker – Plhal, Mužátko.

KŘIŽANOV – TELČ 1:0

Favorit se sice tlačil před telčskou branku, ale bez efektu. Tři tutovky z první půle vychytal hostující Nedorost. Také ve druhém dějství se Křižanov dral do koncovky, jenomže střelecky se mu vůbec nedařilo. Kýžený úspěch přišel až pět minut před koncem. Po pohledné akci se dostal míč k Burianovi a ten zblízka propálil vše, co mu stálo v cestě.

Gól: 85. A. Burian. Rozhodčí: Obršlík. ŽK: 1:1. Diváci: 150. Poločas: 0:0. Křižanov: Bajer – Střecha, Novotný, P. Burian (85. Malinský), Pálka – Endlicher (68. Navrátil), A. Burian, Milota, Boček – Nobicht, Veselý (75. Studený).

MĚŘÍN – HROTOVICE 2:0

Od první minuty byl lepší Měřín. V úvodní šanci se ocitl Kolda, ovšem jeho střela skončila těsně vedle tyčky. Poté neproměnil dobrou příležitost ani Robotka. Pak se osmělil nejlepší muž zápasu Heřmánek. Nejprve jeho střelu Slatinský vyrazil na roh, ze kterého měřínský útočník nastřelil tyč.

Heřmánek byl i u gólového momentu. Po úniku přihrál na malé vápno Šoukalovi, který měl snadnou práci. Vedení mohl do poločasu pojistit Robotka, ovšem nastřelil jen gólmana. Po změně stran se osmělili i hosté, ale buďto se mezi tři tyče netrefili, anebo je vychytal Sysel. Měřín se ale do závěrečných minut o výsledek strachovat nemusel, protože zaúřadoval opět Heřmánek. Tentokrát si ideálně naběhl na pas, obešel brankáře a přihrál na pojišťovací gól Robotkovi.

Góly: 33. Šoukal, 82. Robotka. Rozhodčí: Čamra. ŽK: 3:2. Diváci: 250. Poločas: 1:0. Měřín: Sysel – Vrzáček, Doležal, Hlaváč (79. Letmajer), Chaloupka – Vokoun (87. Uchytil ml.), Sýkora, Šoukal – Heřmánek, Kolda (90. Marek), Robotka.

I. B. třída

Autor: Ondrej Dudáš

16.6.2008 VSTUP DO DISKUSE

Předvolební debata Deníku

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Patronem soutěže se stal Jakub Štáfek Lavi z kultovního seriálu Vyšehrad (na snímku). „Chance je zábavná, odvážná a drzá, stejně jako on,“ řekla mluvčí firmy Markéta Světlíková.

Startuje soutěž Chance být hvězdou. Točte a posílejte videa

Opilci se povalovali u cyklostezky

Žďár nad Sázavou – Dva silně podnapilí muži vzbuzovali v neděli odpoledne veřejné pohoršení u cyklostezky ve žďárské ulici Okružní. Ke dvěma opilcům povalujícím se na zemi proto vyjeli policisté.

Nedvědice sobotní utkání nedohrála

Vysočina – Také po 11. kole I. B třídy – skupiny B zůstávají fotbalisté Štěpánova na dně tabulky, byť si ze hřiště rezervy Polné dovezli cenný bod. Nováček z Bohdalova se v Lukách prezentoval sympatickým dojmem, na bodový zisk to bohužel nestačilo.

Derby rozhodla ve prospěch béčka Žďáru produktivita

Žďársko – Hlavním tahákem 11. kola východní skupiny I. A třídy bylo derby mezi fotbalisty rezervy Žďáru a Herálcem. Herně vyrovnanou partii rozhodla lepší koncovka domácího mužstva. Hráči Moravce doma smolně prohráli s Náměští, juniorka Vrchoviny si bez problémů poradila s Moravskými Budějovicemi.