ŽIROVNICE NÁMĚŠŤ-VÍCENICE 2:1

Ve 23. minutě nabídla obrana Slavoje tutovku hostům a Sedláček jí nepohrdl. Náměšť mohla vzápětí zvýšit, ale míč po hlavičce orazítkoval jen tyč. Ve 36. minutě centr propadl ke Kocourkovi a nová posila Žirovnice pohotově vyrovnala. Druhý poločas zlepšení kvality hry nepřinesl. V 51. minutě se domácí dostali do brejku, tísněný Rozporka zpracoval míč a uklidil ho k tyči. Jak se později ukázalo, byl to gól vítězný. Ve zbytku zápasu útočila hlavně Náměšť, ale Tomíšek už nekapituloval.

Góly: 36. Kocourek, 51. Rozporka 23. Sedláček. Rozhodčí: Sláma. ŽK: 2:0. Diváci: 100. Poločas: 1:1. Žirovnice: Tomíšek Blažek, P. Houška, Kořínek, Knotek Vilímek, Moravec (86. Svoboda), Rozporka, Dýnek Pokorný (55. Staněk), Kocourek (78. T. Houška). Náměšť-Vícenice: Rousek Fišer, Pernica, Šimon, Rous Chládek, Rubák, Buchta (80. Sedlák), Sedláček (67. Jirgl) Beneš, Durajka. Nejlepší hráči: P. Houška, Kocourek Durajka.

V. BÍTEŠ HUMPOLEC 2:1

Už v 5. minutě se do odraženého míče opřel Střecha a jeho projektil vymetl šibenici. O chvíli později procházel vápnem Čihák, křižující Pohl ho srazil a sám faulovaný vyrovnal. Po půlhodině hry střílel po závaru před Křížovou svatyní Škorpík a před dorážejícím Pokorným už zela prázdná branka, 2:1. Uklidnit domácí fanoušky mohl hned vzápětí po akci Pokorného Kopáček, ale odkrytou branku netrefil.

Druhá půlka už byla hlavně bojovná, obě strany už měly jen po jedné šanci. V 68. minutě přehodil Pokorný jak brankáře, tak břevno. V závěru šel sám na gólmana Paťha, ale Šula mu šanci zmařil.

Góly: 5. Střecha, 30. Pokorný 8. Čihák (PK). Rozhodčí: Křenek. ŽK: 4:2. Diváci: 80. Poločas: 2:1. V. Bíteš: Šula Kopáček, Kerber, Střecha, Horký Škorpík, Nekuda, Pohl, Ivančík (87. Vařílek) Klusák (85. Jelínek) Pokorný (82. Rozum). Humpolec: Kříž Jeřábek, Pecha, Procházka, Paťha, Tomovič (78. Křížencký), Nepovím, Kopic, Kameš, Honzárek (85. Beránek), Čihák. Nejlepší hráči: Pokorný, Střecha Čihák.

M. BUDĚJOVICE NOVÁ VES 5:2

Po úvodní šanci hostujícího Bureše začali šance tvořit domácí. V 16. minutě ukopl P. Šandera ve vápně míč Černému tak nešťastně, že se po něm Fuksa natahoval marně 1:0. Budějovice se do poločasu radovaly ještě jednou. Škoda ideálně našel z rohu Pacase a ten jen prodloužil k zadní tyči.

V 51. minutě domácí zakončili útok dva na jednoho třetí brankou, když nahrával Černý a střílel Pacas. O čtyři minuty později vybojoval Kyzlink na vlastní polovině míč a po šedesátimetrovém úniku obstřelil hostujícího brankáře 4:0. Po hodině hry se dvakrát trefili i hosté. Budějovice ovšem neponechaly nic náhodě, a skóre uzavřel Černý.

Góly: 16. vlastní, 36. a 51. Pacas, 55. Kyzlink, 77. Černý 65. Havlík, 62. Nečas. Rozhodčí: Pfeifer. ŽK: 2:2. ČK: 0:1 (71. Kubík). Diváci: 100. Poločas: 2:0. M. Budějovice: Jelínek Buďa, Toman, Novotný, Kopeček Stehlík (79. Forman), Škoda, Veselý, Kyzlink Černý, Pacas (86. Šindelář). Nová Ves: Fuksa Kubík, Řeháček, Havlík, Šandera P. Nejedlý, R. Novotný, Nečas, J. Šandera Čech (60. T. Novotný), Bureš. Nejlepší hráči: Pacas, Kyzlink, Černý.

JAROMĚŘICE ČÁSLAVICE-SÁDEK 3:3

Derby přineslo parádní podívanou. V prvním dějství sice padl pouze jeden gól, když Míča vystřelil, Dítě jeho střelu vyrazil k Neumannovi, který měl snadnou úlohu. Pár chvil po přestávce přišly doslova brankové hody. Divokou pětiminutovku načalo vyrovnání Vacka, který dalekonosným pokusem překvapil Piska. Hosté dokonce vedli, to když Čermák ve snadné pozici doklepl míč do sítě. Jenomže vzápětí utekl na druhé straně Karásek, jehož přízemní střela nachytala Dítěte. Jaroměřice se dostaly do vedení ještě jednou. Po hodině hry nádherně zužitkoval přímý kop Novotný. O tom, že se budou body dělit, rozhodla akce Pacandy, na jehož centr si naběhl Czucz a hlavou vyrovnal.

Góly: 37. Neumann, 55. Z. Karásek, 60. Novotný 50. Vacek, 53. Čermák, 69. Czucz. Rozhodčí: Tomášek. ŽK: 2:5. Diváci: 300. Poločas: 1:0. Jaroměřice: Pisk Kunst, Kopeček, Musil, Z. Karásek Rygl (83. Václavek), Novotný, Křivánek, Hambálek (73. Trnka) Míča, Neumann. Čáslavice-Sádek: Dítě Bělák (69. Heres), Vojtíšek, Zikmund, Vacek Čermák, Šustr (87. Rygl), Šimek, Urban Pacanda, Czucz. Nejlepší hráči: Novotný, Míča Pacanda.

H. BROD OKŘÍŠKY 2:1

Domácí v úvodu podržel Kučírek. Na druhé straně se do šance dostal Kunc a ligový zákrok musel vytáhnout Fiala. Ve 27. minutě se poprvé domácí v této sezoně radovali ze vstřeleného gólu. Na rohový kop Průši si naběhl Petřík a hlavičkou rozvlnil síť. O pět minut později našel Hejkal volného Lacinu a bylo to už 2:0. Druhý poločas Slovanu vůbec po herní stránce nevyšel. V 54. minutě se opět musel natahovat Kučírek po dalekonosné střele. Čtvrt hodiny před koncem se po průniku středem podařilo snížit Tůmovi. Rozhodnout mohl střídající Provazník, toho vychytal Fiala. V posledních sekundách zápasu to zkoušel ještě Kunc, ale pokus z půlky hřiště se do odkryté branky nevešel.

Góly: 27. Petřík, 32. Lacina 75. Tůma. Rozhodčí: Pojezdný. ŽK: 1:2. Poločas: 2:0. Diváci: 150. H. Brod: Kučírek Berky, Novotný, Nechvátal, Bláha Hejkal (68. Provazník), Kunc, Průša, Lacina (90. Sůva) Kučírek, Petřík (82. Pazderka). Okříšky: Fiala Večeřa, Voda (37. Rampír), Brabenec, Zeman (87. Dubský) Martin Řezáč, Jůza, Tůma, Dočkal Kotrba, Miroslav Řezáč (71. Bastl). Nejlepší hráči: Kučírek, Petřík Tůma.

CHOTĚBOŘ JEMNICKO 3:1

Kaplanovu střelu z hranice vápna z přímého kopu Ferdan vytáhl ze šibenice. O pět minut později šel sám z boku M. Odvářka, ale stavidly skóre rovněž nepohnul. Ve 24. minutě se však domácí již radovali, po narážečce s Bělouškem se trefil přesně k tyči Somerauer. Ve 36. minutě po špatném odkopu nabídla obrana Jemnicka další tutovku Kaplanovi a ten se nemýlil 2:0. Těsně před pauzou si potom dobře pokryl míč M. Odvářka, byl faulován a Kaplan z penalty zvyšoval už na 3:0.

Ve druhém poločase tempo hry opadlo, ke slovu se dostali i hosté. Po několika nebezpečných centrech se přece jen ze vzduchu prosadil hlavou Tesař. Potom hosté zatlačili, ale jistý brankář Vykoukal Chotěboř podržel.

Góly: 24. Somerauer, 36. a 44. Kaplan (druhý z PK) 68. Tesař. Rozhodčí: Holub, ŽK: 3:3. Diváci: 225. Poločas: 3:0. Chotěboř: Vykoukal Čáp, R. Odvářka, M. Čapek, Běloušek Hromádka, Somerauer, Moravec (67. Vítek), Dvořák M. Odvářka (86. Jiří Hlaváček), Kaplan (75. Krédl). Jemnicko: Ferdan Kincl, Kříž (78. Habr), Tobolka, Štancl Grün, Krejča, Koutný, Tesař Šplíchal, Sevelda. Nejlepší hráči: Somerauer, M. Odvářka, Běloušek.

ŽDÍREC N. D. PACOV 1:1

V první půli viděli diváci vyrovnanou hru. Hosté dokázali zlobit ždíreckou obranu, přesto se Dekora dostala do vedení. Ve 26. minutě propadl míč po rohu na zadní tyč a Kysilko otevřel skóre.

„Jestliže první poločas byl ještě celkem vyrovnaný, tak druhá půlka byla z naší strany tragická. Nepodrželi jsme míč, neřešili dobře slibné situace. Byli jsme bez důrazu i kombinace, navíc se Čalkovský nechal nesmyslně po druhé žluté kartě vyloučit. Soupeř toho využil a zaslouženě vyrovnal," zlobil se trenér Ždírce Miroslav Plíšek. Vyrovnaní se hosté dočkali v nastaveném čase, když se trefil po rohu Přibyl.

Góly: 26. Kysilko 90. (+1) Přibyl. Rozhodčí: T. Nejedlý, ŽK: 5:2, ČK: 1:0 (70. Čalkovský). Diváci: 140. Poločas: 1:0. Ždírec n. D.: Rezničenko Plíšek, Votava, Takás, Kysilko Čalkovský, Horáček, Kolouch, Hanousek Pátek (86. Pleva), Novotný. Pacov: Basík Kerouš, Koller, Fořt, Váňa Šlechta, Vítámvás (82. Rybčák), Vlach, Kabíček (76. Kostroun) Pěknic, Přibyl. Nejlepší hráči: Pátek, Kolouch Kerouš.

Příští kolo: Jemnicko St. Říše, Okříšky Sapeli Polná, Náměšť-Vícenice H. Brod, Humpolec Žirovnice, Čáslavice-Sádek V. Bíteš, Nová Ves Jaroměřice, Pacov M. Budějovice, Chotěboř Ždírec n. D.