V 8. kole krajského přeboru potvrdila rapidní vzestup formy Chotěboř, která díky poslední desetiminutovce zvítězila nad Sapeli Polná.

JEMNICKO – PŘIBYSLAV 1:1

Hosté se na horké půdě v Jemnici prezentovali agresivním a živým fotbalem. Přibyslav měla v první půli více ze hry, ale Vykoukalovu technickou střelu v úvodu vyrazil Kopeček na roh. Domácí brankář pak zkazil gólovou radost Lančaričovi, který se protáhl mezi stopery až k zakončení. Poté se hrálo mezi vápny. Jemnicko začalo být nebezpečnější až v závěru poločasu. Nejprve se po rohu odražený míč dostal k Tobolkovi, který protáhl Uhlíře. Po následujícím rohu trefil spojnici Křivánek. Krejča při dalším rohu našel hlavu Františka Kříže a ten trefil tyč. Jemnicko bylo lepší po změně stran a úvodní tlak vyústil ve vedoucí gól. Křivánek oslovil Františka Kříže a ten hlavou skóroval. Domácí kanonýr měl další šance, které ale nevyužil. Přibyslav zahrávala v 70. minutě přímý kop ze čtyřiceti metrů, v chumlu si ve vápně našel míč Lančarič a hlavičkou jej umístil k tyči. Zbytek zápasu se dohrál s minimem šancí.

Góly: 52. F. Kříž – 70. Lančarič. Rozhodčí: Sláma. ŽK: 2:2. Diváci: 165. Poločas: 0:0. Jemnicko: Kopeček – Čurda, Borkovec, Koutný, Kincl – Křivánek, Tobolka, Krejča, Máca – J. Kříž, F. Kříž. Přibyslav: Uhlíř – Bambula, Říha, Pražák, Flekal (47. Smejkal) – Josífek (62. Pochop), Kunc, Škacha, Vykoukal (76. Adamec) – Vopršal, Lančarič. Nejlepší hráči: Koutný, Křivánek – Škacha.

ŽIROVNICE – OKŘÍŠKY 1:1

Remíza odpovídá průběhu utkání. Domácí se ve srovnání s předešlými zápasy zlepšili, ale na krajský přebor se hrál jen průměrný fotbal. První šanci diváci viděli až po půlhodině hry, Tůmu vychytal Dvořák. Na druhé straně zaměstnal Fialu Čáp. Ve 36. minutě se k míči dostal Pokorný, z velkého vápna napřáhl ke střele a za pomoci teče dostal Žirovnici do vedení. Domácí pak získali optickou převahu, ovšem ještě do přestávky bylo vyrovnání. Po křižné střele slavil Linhart. Druhý poločas se odehrál prakticky bez šancí, což jen potvrdilo oprávněnost konečného výsledku.

Góly: 36. Pokorný – 42. Linhart. Rozhodčí: Beneš. ŽK: 0:1. Diváci: 70. Poločas: 1:1. Žirovnice: Dvořák – Svoboda, Staněk, Kuš, Vilímek (64. J. Houška) – Rozporka, Čáp, Vodáček, Knotek – Pokorný (69. Adamec), T. Houška (81. O. Doležal). Okříšky: Fiala – Z. Ryšavý, Dočkal, Brabenec, Ustohal – Bastl, Dubský (66. R. Ryšavý), Dočekal, Tůma – Linhart, M. Řezáč (72. Zeman). Nejlepší hráči: Pokorný, Dvořák – Dočekal.

M. BUDĚJOVICE – TŘEŠŤ 3:0

Po úvodní čtvrthodině, kdy měli míč více na kopačkách hosté, se měnilo skóre na druhé straně. Stehlík unikl všem po pravé straně a zpětnou přihrávkou našel před prázdnou brankou volného Šplíchala. Domácí si v průběhu prvního poločasu vytvořili i další šance, ale Kyzlink, Šplíchal i Busta měli vychýlenou mušku. Po změně stran se Třešť více bránila, ale snaha Budějovic většinou končila nepřesnou střelou. Až v 69. minutě našel trestný kop Duška na malém vápně Šplíchala, který měl dostatek času si míč zpracovat a z otočky ho poslat k tyči. O pět minut později mohl Šplíchal zkompletovat hattrick, ale ideální přihrávku Šibora z hranice penalty trestuhodně přestřelil. Konečnou podobu výsledku dal v 78. minutě Kyzlink, který to při útoku čtyř na osamoceného brankáře vzal na sebe a po kličce Peštovi střílel do prázdné.

Góly: 15. a 69. Šplíchal, 78. Kyzlink. Rozodčí: Holub. ŽK: 0:1. Diváci: 80. Poločas: 1:0. M. Budějovice: Jelínek – Novotný, Procházka, Busta, Veselý – Šibor (84. Benda), Kyzlink, Pařízek, Dušek – Stehlík (70. A. Svoboda), Šplíchal (80. Švanda). Třešť: Pešta – Tausch, Veselý, Kodys (84. Novotný), Kozojed – Lacina (72. Svěrák), Trnka, Sedláček, Mareš – Gutwald, Petráš (84. Vávrů). Nejlepší hráči: Šplíchal, Busta, Veselý.

ČÁSLAVICE-SÁDEK – V. BÍTEŠ 1:3

Hosty poslal do vedení už ve čtvrté minutě Střecha, který se trefil přímo z rohu. O dvě minuty později vyrovnal Vybíral, který s notnou dávkou štěstí proměnil pokutový kop nařízený za faul na Baráka. Kombinačně lepší Bíteš po většinu času dobývala branku soupeře. Rozhodnutí přinesly dvě slepené branky celku ze Žďárska zkraje druhého poločasu. Nejprve v 57. minutě se trefil přesně k tyči z přímého kopu Němec a o dvě minuty později potrestal ztrátu míče před vápnem Valsa. Čáslavice se snažily vrátit do zápasu, ale ukázaly, že se na gól nadřou. Nejblíže ke gólu měl Vybíral, ale lobem trefil jen zadní tyč. Bíteš si v závěru vítězství zkušeně pohlídala.

Góly: 6. Vybíral (PK) – 4. Střecha, 57. Němec, 59. Valsa. Rozhodčí: Toman. ŽK: 2:0. Diváci: 100. Poločas: 1:1. Čáslavice-Sádek: Martének – Rygl, Zikmund, Čermák, Menčík – Barák, Chládek, Plichta, Vybíral – Pislcajk (75. Beránek), Kosmák. V. Bíteš: Šula – Kopáček, Pohl, Střecha, Horký – Kubec, Pelán, Valsa (87. Mrňa), Škorpík (80. Škorpík) – Pokorný, Němec (76. Dvořák). Nejlepší hráči: Vybíral – Pelán, Valsa.

HERÁLEC ZR – HUMPOLEC 2:2

Po oboustranně vyrovnaném a opatrném začátku si vypracoval převahu Herálec. Hosté však svými útoky neustále hrozili. Vedení jim domácí nabídli, po několikanásobném kiksu obrany vletěl do vápna Dalík a doťukl míč do sítě. Lídra tabulky hrubka nakopla. Po rohovém kopu a dvou střelách ze skrumáže se ujala až ta třetí, jejímž autorem byl Boháč, 1:1. Ve 33. minutě našel Jan Ptaszek kolmicí na levé straně Hamáka a ten po kličce brankáři zařídil obrat.

Po přestávce se zdálo, že si Herálec výhru pojistí, ale po zranění Šulce se už tak oslabený tým musel smířit s vyrovnáním. Uchytilovi přistál skákající míč smolně na ruce a Paťha z penalty srovnal stav. V závěru byli blíže k vítězství domácí, ale po skrumáži rozezvučeli břevno a v 92. minutě letěla jejich střela těsně mimo.

Góly: 23. Boháč, 33. Hamák – 21. Dalík, 75. Paťha (PK). Rozhodčí: Fabeš. ŽK: 1:3. Diváci: 230. Poločas: 2:1. Herálec: Žďánský – Uchytil, Cestr, Černý, Cach – Skála, J. Ptaszek, Boháč, Hamák – Okurka, Šulc (58. M. Ptaszek). Humpolec: Kříž – Alenka, M. Pecha, Procházka, Nermut – T. Pecha, Pikl, Prokop (56. Jeřábek), Dalík – Kopic, Podoba (46. Paťha). Nejlepší hráči: Hamák, Žďánský – Paťha.

LUKA N. J. – ŽDÍREC N. D. 0:2

Hosté potvrdili pověst jednoho ze spolufavorita soutěže. Po celé utkání měli optickou převahu, kterou dokázali zúročit po prvním rohovém kopu, kdy se odrazil míč ke Kysilkovi, a ten neměl problém dopravit míč do branky Luk. Vyrovnat mohl Navrátil, ale jeho hlavičkový pokus se mezi tři tyče nevešel.

Do druhé půlky vstoupili hosté vlažně, ale fotbalisté z Luk toho nevyužili. Mašek jen o pár centimetrů minul zařízení. Po hodině hry přišlo rozuzlení a ždírecká pojistka. Bratršovský tečoval střelu Slavíka a nešťastně přehodil brankáře Čermáka. V závěru se domácí dostali do jedné šance Hrdličkou, ale tu neproměnili, hosté si pak zkušeně pohlídali tři body.

Góly: 33. Kysilko, 60. Slavík. Rozhodčí: Jílek. ŽK: 2:0. Diváci: 100. Poločas 0:1. Luka n. J.: Čermák – Číhal, Lapeš, Baratšovský, Trombelli – Horáček (85. Boháček), Hrdlička, Navrátil, Kucarov (57. M. Hintnaus), P. Hintnaus (55. Vomela) – Mašek. Ždírec n. D.: Pometlo – Plíšek, Fikar, Votava, Štukhejl – Kysilko, Čalkovský, Slavík (67. Pátek), Klimeš (57. Mrázek) – Smejkal, Novotný. Nejlepší hráči: Mašek – Klimeš, Novotný.

CHOTĚBOŘ – SAPELI POLNÁ 2:0

Na těžkém terénu nebyl k vidění příliš pohledný fotbal. První poločas se obešel bez většího vzruchu. „Snaha o kombinaci brzy vzala zasvé a přešlo se spíše na nakopávané balony,“ souhlasil domácí trenér Josef Soural.

Po změně stran se do první příležitosti dostali hosté, ale Padrnos neproměnil samostatný průnik. Jenže hned vzápětí ho napodobil Martin Odvářka, který z dorážky netrefil prázdnou branku. Po vyloučení aktivita hostů opadla, a domácí tak šli v 80. minutě do vedení, když balon těsně před Koubkem tečoval střídající Ondráček. A v první nastavené minutě ještě druhý gól přidal po pěti minutách pobytu na hřišti Pospíšil.

Góly: 80. Ondráček, 91. Pospíšil. Rozhodčí: Straka. ŽK: 5:3. ČK: 0:1 (76. Takacs). Diváci: 150. Poločas: 0:0. Chotěboř: Vykoukal – Čáp, Filipský, Hromádka, J. Hlaváček – Kaplan, Dvořák, M. Somerauer, Bělovský (86. Pospíšil) – Koutný (78. Ondráček), M. Odvářka (89. R. Odvářka). Sapeli Polná: Koubek – Zamazal (83. Slezák), Tržil, Reiterman, Takacs – Dvořáček, Brnický, Barák, Vacek – Padrnos, Macko. Nejlepší hráči: Vykoukal, Hromádka – Reiterman.

SVĚTLÁ N. S. – JAROMĚŘICE 2:2

Začátek utkání domácí nezachytili a dvou brejkových situací mohli být rádi, že neprohrávali. V sedmé minutě napálil Vojta Čuřík bodlem míč do břevna a od něj se odrazil do branky – 1:0. O jedenáct minut později mohl zvýšit Křikava, ale přihrávku Štrose napálil do tyčky. Následně se hrál vyrovnaný fotbal se šancemi na obou stranách. Ve 43. spálil další šanci Křikava a tu před odchodem do kabin potrestal Novotný – 1:1. Po přestávce se hostům podařilo vývoj utkání zásluhou Rygla otočit, ale poslední slovo měl v 77. minutě po samostatné akci střídající Kafka.

Góly: 7. V. Čuřík, 77. Kafka – 45. Novotný, 58. Rýgl. Rozhodčí: Rosický. ŽK: 6:5. Diváci: 400. Poločas: 1:1. Světlá: Janota – Petrus (56. Valenta), Císař (79. Machala), petřík, Dvořák – Rezek, P. Čuřík, Vodička – Křikava, Štros, V. Čuřík (60. Kafka). Jaroměřice: Rousek – D. Karásek, Matoušek, Křivánek, Kopeček (78. Frühhauf) – Stejskal (67. Kalay), Hrobař, Neumann, Novotný – Rygl, Z. Karásek. Nejlepší hráči: P. Čuřík, Křikava – Neumann.

16. Třešť 10 1 2 7 10:22 5

Příští kolo: Třešť – Jemnicko, Jaroměřice – M. Budějovice, Ždírec n. D. – Světlá n. S., Humpolec – Luka n. J., Sapeli Polná – Herálec ZR, V. Bíteš – Chotěboř, Okříšky – Čáslavice-Sádek, Přibyslav – Žirovnice.