To Jihlava ještě pod vedením trenéra Karola Marka na půdě celku z Karlovarského kraje prohrála 5:0.

Ovšem v sobotu se podobná tragédie uskutečnila. S menším rozdílem. Na ukazateli svítilo skóre 5:1. „Ani ve snu by mne nenapadlo, že můžeme skoro zopakovat poslední květnový výsledek,“ nechápe výbuch jihlavský lodivod.

Takový výsledek by zřejmě netipoval ani ten největší optimista. 5:1 to už je velký debakl.

Ani ve snu by mne nenapadlo, že můžeme skoro zopakovat poslední květnový výsledek Vysočiny v Sokolově. Bohužel, ukázalo se, že jsme toho schopní. Tento výbuch má své opodstatnění. Na soupeře jsme byli dobře připraveni, jeli jsme tam i o den dříve. Jenže pak nastoupíme a dostaneme laciný gól. Soupeř zaleze a hraje, co potřebuje. My začneme hrát splašený, příliš ofenzivní fotbal. To je pak záruka toho, že padne hodně branek. Naše výkony venku jsou nahoru dolu. Musíme hrát celých pětačtyřicet minut kvalitně, pak přijde přestávka a zase odehrát kvalitních pětačtyřicet minut.

Jihlava má zkušenou obranu, ale inkasuje hodně branek. Čím myslíte, že to je?

Máme sice vstřelených 21 branek, ale stejný počet jsme dostali. To je hrozně moc. Naše obrana opět připomínala ementál. Ovšem je to práce celého týmu, nejenom obrany. Hráči spolu nekomunikují, nezdvojují soupeře, nedokáží hrát jeden na jednoho a zblokovat střely. Jsou málo soustředění, odpovědní a při zdvojování nefungují jako tým. Bez toho to nejde. To jsem jim také zdůraznil na dnešních pohovorech.

Jak moc také týmu chybí brankářská jednička Václav Winter?

Vašek je jasná jednička. Je on, pak dlouho nic a pak jsou ostatní brankáři. Jenže musíme si poradit i bez něj. Navíc gólmanovi musí pomoci hráči v poli.

Co říct k výkonům Marcela Krajíčka?

V uplynulých dvou zápasech mě příliš nepřesvědčil. Je strašně nervózní, kdyby ho někdo viděl na tréninku, tam je to úplně něco jiného. V zápase to ale na něj padne. Podal průměrný výkon. Nechytl nic navíc, málo diriguje obranu a komunikuje s hráči v poli. I to je o kvalitě brankáře.

Už jste zmiňoval, že hráče čekaly pohovory. Budete sobotní debakl řešit i jinak než domluvou?

Je to naše interní záležitost. Dvě hodiny jsem na nedělním tréninku mluvil s celým týmem a pak i s jednotlivými hráči. Měli by se za svůj výkon stydět a omluvit všem, kteří jihlavský fotbal financují, fandí mu a podporují ho.

Nejste spokojen s obranou. Dají se očekávat změny, co se týče zimních příchodů nebo odchodů?

Nejde pořád někoho nového přivádět. V obraně se mi vystřídalo snad sedm hráčů. V zimě však musí dojít k důkladné analýze obranné činnosti a jednotlivých hráčů do ní zapojených.