ŽĎÁR B – KOUTY 3:5
Rozlučka s letošním ročníkem se fotbalistům rezervy FC Žďas příliš nepovedla. Ve čtvrteční předehrávce totiž na lídra tabulky nestačili. „Výhra Koutů byla bohužel absolutně zasloužená. Hosté jednoduše proměňovali šance, do kterých se dostávali, hráli účelně a potvrdili oprávněnost svého postavení v tabulce,“ musel po utkání přiznat trenér Žďáru Vítězslav Machatka.

Velkomeziříčští plánují opravu centra města už dlouhodobě.
Velkomeziříčské Náměstí se opravovat nebude

Skóre zápasu otevřel už v 6. minutě hlavou Tenkl, po centru z pravé strany. Na 1:1 vyrovnal v závěru úvodní půlhodiny Lukáš Filippi, také hlavičkou po krásné nahrávce od Dvořáka. Jenže vedení vrátil hostům hned o minutu později Neumann, když dorážel do prázdné branky. Na poločasových 3:1 zvýšil ten samý hráč ve 36. minutě, kdy z otočky prostřelil Hajného.

Po změně stran proměnil v 59. minutě samostatný nájezd Coufal a bylo to už 1:4 z pohledu domácích. Pak si smolně srazil do vlastní branky míč vracející se Havelka, ale Neumann dovršil svůj hattrick a vrátil hostům třígólové vedení. Definitivní podobu výsledku pak dal z trestného kopu deset minut před závěrečným hvizdem Jurnečka.

„Kouty nás přehrávaly ve středu hřiště a z toho plynula spousta přečíslení. Na hostech bylo vidět, že trénují a mají tam zkušené fotbalisty, ale jejich výhra byla zasloužená. Zatímco oni se bavili fotbalem účelně, my jsme si přišli jenom zahrát,“ dodal zklamaný Machatka.

Materiál navezený společností Aquasys do CHKO Žďárské vrchy.
Žďárský Aquasys dostal půlmilionovou pokutu. Za nelegální činnost v CHKO

Góly: 28. L. Filippi, 72. Havelka (vlastní), 80. Jurnečka – 6. Tenkl, 29., 36. a 79. Neumann, 59. Coufal. Rozhodčí: Janovský. ŽK: 0:2. Diváci: 60. Poločas: 1:3. Žďár B: Hajný – P. Ločárek, Z. Peňáz, Machatka, Havlík – Jurnečka, Musil, T. Ločárek, Frieb (70. Malicki) – L. Filippi (46. Gančev), Dvořák (46. M. Filippi).

 1. Kouty 26 20 2 4 87:39 62
 2. Budišov-Nár. 25 12 9 4 45:27 45
 3. Třebíč B 25 12 5 8 68:34 41
 4. HERÁLEC 25 10 9 6 51:44 39
 5. N. Syrovice 25 11 5 9 54:57 38
 6. Vladislav 25 10 7 8 38:35 37
 7. VRCHOVINA B 25 11 4 10 47:45 37
 8. ŽĎÁR B 26 9 4 13 42:48 31