Herálec ušetřil v předposlední minutě Jeřábek

Herálec – Bezbrankovou remízou skončilo derby mezi Herálcem a Humpolcem. V zápase 22. kola krajského přeboru byli lepší v první půli domácí, po změně stran zase převzali dirigentskou taktovku hosté. V předposlední minutě však Jeřábek z malého vápna přestřelil prázdnou branku.

3.5.2010

Solidní návštěva čekala v derby na vstřelený gól marně. Oba týmy se o body podělily.Foto: Deník/Michaela Hasíková

HERÁLEC – HUMPOLEC 0:0

První poločas byli lepší domácí, ale oba celky začaly opatrně. Dominovala snaha neudělat chybu, proto bylo v prvním poločase šancí poskrovnu. Ve 30. minutě si s Pátkem narazil míč Mašek, ale Kříž vyběhl včas a jeho šanci zlikvidoval. O tři minuty později napřáhl Pátek, ale ani jeho střela změnu skóre nepřinesla.

Po změně stran se aktivita přenesla na humpolecký tým. Hosté byli lepší a rychlejší, ale ani oni nedokázali rozvlnit síť za zády Březiny. Nejblíže k tomu měl v předposlední minutě utkání Jeřábek. Černík totiž vystřelil z dálky po zemi a jeho projektil Březina neudržel, jenže právě dobíhající Jeřábek z malého vápna přestřelil prázdnou branku.

„Bod z derby bereme, podle mě utkání nemělo špatnou úroveň. V první půli jsme neproměnili dvě šance, ve druhé jsme zase dvě přestáli. To byl soupeř lepší. My poslední dobou nehrajeme špatně, ale pro nás je úkol sbírat bod po bodu. Nějaký bychom chtěli urvat i ve středu ve vloženém kole proti Bíteši,“ přidal se hrající herálecký kouč Petr Kuchta.

To jeho protějšek Josef Soural spokojený nebyl. „Bod je pro nás málo. Spokojený můžu být jen s tím, že jsme neprohráli a neinkasovali. To je ale trochu málo. Měli jsme dvě dobré šance v posledních deseti patnácti minutách, ale ukázalo se, že je pro nás problém dávat góly. Herálec dobře bránil, možná z nás měl až moc velký respekt, my jsme byli pod tlakem v osobních soubojích, protože k našim hráčům rychle přistupovali. Ještě nejsme tolik zkušení, abychom si s tímto stylem hry dokázali poradit. Kdyby šlo body rozdělit stoprocentně, tak si myslím, že ten druhý bychom si zasloužili.“

Rozhodčí: Novák, ŽK: 0:1. Diváci: 340. Herálec: Březina – Ganobjak, Kuchta, J. Stojan, Paclík – Filipský, Hrala, Mašek, Král – Pátek (89. Klofáč), L. Stojan (72. Vašák). Humpolec: Kříž – Metál (55. Zelenka), Hes, Pecha, Černík – Nermut, Jeřábek, Paťha, Kříženecký – T. Pícha (89. Honzárek), Kopic (86. Chlad). Nejlepší hráči: Březina, Filipký – T. Pícha.
Příští kolo: Jemnicko – Vrchovina, Humpolec - Třebíč B, Hartvíkovice – Pacov, Okříšky - Bystřice n. P., Mor. Budějovice – Polná, Stará Říše - Ždírec n. D., Herálec - Velká Bíteš, Havl. Brod - Jaroměřice n. R.

3.5.2010 VSTUP DO DISKUSE

Jak reklamovat koupený dům či byt

Lubomír Lampíř
9

OBRAZEM: Úroda na Sádku je nejlepší za pět let. Suchu navzdory

Nevidomí zažijí ve žďárském zámku speciální prohlídky

Žďár nad Sázavou – Jedinečnou možnost zjistit, jak vlastně vypadá poutní kostel svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře nebo třeba chórové lavice, mají nyní ve Žďáře nevidomí návštěvníci. Speciální prohlídky pro ně zavedli v zámku Kinských.

Do participativního rozpočtu lidé přihlásili jedenáct návrhů

Žďár nad Sázavou – Při veřejném setkání budou představeny návrhy, které obyvatelé Žďáru poslali do participativního rozpočtu na příští rok. Do něj bylo stejně jako v letošním pilotním ročníku akce vyčleněno 600 tisíc korun.

OBRAZEM: Horácký džbánek zahájil Jaroslav Samson Lenk

Žďár nad Sázavou – Půlkulaté jubileum slaví festival folkové a country hudby Horácký džbánek. Letos se ve Žďáře nad Sázavou koná již po pětatřicáté. Dvoudenní festival začal v pátek krátce po 17 hodině koncertem Jaroslava Samsona Lenka s jeho doprovodem. Lenk se také po oba dva dny ujal role moderátora.

Patronkou Běhu pro hospic je Veronika Čamková

Velké Meziříčí – Několikanásobná juniorská mistryně České republiky v alpském lyžování a zároveň rodačka z Velkého Meziříčí Veronika Čamková se stala patronkou druhého ročníku Běhu pro hospic.