Herálec doma ztratil a zůstává poslední

Žďársko - Na chvostu tabulky I. A třídy – skupiny B není žádná změna. Fotbalisté Herálce a Křižanova, kterých se boj o záchranu týká bezprostředně, svá utkání prohráli a pořadí se tak po 23. kole nemění.

1.6.2009

Ilustrační fotoFoto: Miloš Pekař

Debakl si připsal Bohdalov, který si ze hřiště nováčka z Rapotic odvezl potupnou pětku.

Béčko Velkého Meziříčí je stále v patách lídra ze Staré Říše. Svěřenci trenéra Jana Fňukala totiž doma porazili v divokém utkání Třešť.

V. MEZIŘÍČÍ B – TŘEŠŤ 6:5

V divokou přestřelku se proměnilo utkání rezervy Velkého Meziříčí s Třeští. Po vyrovnané první půli se favorizovaní domácí vzpamatovali a v rozmezí pěti minut nasázeli hostům čtyři branky, což bylo pro vývoj zápasu rozhodující.

Třešť se však nevzdala a třemi brankami dokázala zápas zdramatizovat. Když v 90. minutě snižoval z pokutového kopu hostující Mikeš na 5:6, museli se domácí v nastaveném čase strachovat o výsledek.

Góly: 6. Kafka, 24. F. Trnka, 54. Beran, 54. Střecha, 57. Dufek, 59. Kružík – 9. a 11. J. Trnka, 67. a 90. Mikeš, 76. Chalupský. Rozhodčí: Franc. ŽK: 0:3. Diváci: 50. Poločas: 2:2. V. Meziříčí B: Kučera – D. Invald, Kružík, Střecha, Netolický – Jedlička (46. Berka), Souček, Němec (60. Smejkal), Kafka – F. Trnka (46. Dufek), Beran.

HERÁLEC ZR – RANTÍŘOV 2:2

Za vytrvalého deště se hrála pohledná podívaná z obou stran. Do vedení šli hosté. Živný se jedinou kličku před vápnem zbavil obránců a jeho střela k tyči skončila za Lossgottem. Herálec měl celou řadu šancí na zvrat. Ty největší Šusták s Okurkou. Prvně jmenovaný mířil po sólu na brankáře vedle, Okurku pak vychytal Šerepa. Domácí se dočkali až na začátku druhé půle. Křížný nákop do vápna prodloužil hlavou Jan Ptaszek. Poté se hrál fotbal se šancemi na obou stranách.

Další gól posunul do vedení Herálec. Po faulu se kopala penalta, kterou Havlík bezpečně proměnil. Jenomže domácí vedení neudrželi. Hned za čtyři minuty podcenili obránci dlouhý nákop v domnění, že jde o ofsajd a Vlček po nepřehledné situaci vyrovnal.

Góly: 47. J. Ptaszek, 82. Havlík (PK) – 14. Živný, 86. Vlček. Rozhodčí: Švehla. ŽK: 1:1. Diváci: 120. Poločas: 0:1. Herálec: Lossgott – M. Ptaszek, Pavliš, Musil (68. Vašek), Havlík – Mládek, J. Ptaszek, Šusták, Ptáček – Sláma (74. Bureš), Okurka.

RAPOTICE – BOHDALOV 5:1

V prvním poločase se na podmáčeném terénu hrála vyrovnaná partie. Přesto byly Rapotice aktivnějším týmem na hřišti, ale chyběla jim finální přihrávka. Ovšem byli to hosté, kdo se dostal v 8. minutě do vedení. To po rohovém kopu bohdalovský hráč vrátil míč do ohně a střelou z druhé vlny Kántor otevřel skóre.

Do druhého dějství lépe nastoupili hostitelé, kteří v rozmezí čtyř minut otočili skóre. Nejprve si po dlouhém odkopu rapotického gólmana Tomáše Laše zaběhl střídající Rossi Nyebe za bohdalovskou obranu – 1:1. V zápětí po trestném kopu Josefa Havla přihrál Matoušek Milanu Lašovi - 2:1.
Zanedlouho kamerunský forvard dvěma góly v rozmezí dvou minut zkompletoval hattrick a rozhodl tak o výsledku. Domácí útočník Andrej Otcel proměnil penaltu, ze které potrestal faul na svoji osobu, a dal výsledku konečnou podobu.

„Zápas jsme nezačali dobře a soupeře pustili do vedení. Do druhého poločasu jsem udělal změny v sestavě a dvěma góly během deseti minut jsme stav otočili. Pak už soupeř odpadl fyzicky a my jsme utkání měli ve svých rukou,“ hodnotí rapotický kouč Petr Soustružník.

Góly: 46., 63. a 64. Rossi Nyebe, 50. Milan Laš, 81. Otcel (PK) – 8. Kántor. Rozhodčí: Soukal. ŽK: 1:3. Diváci: 100. Poločas: 0:1. Bohdalov: Bílek - Vomela, Novotný, Pavel Jaroš, Schneider, Doležal, Zvolánek (46. Petr Jaroš), Křesťan, Kántor, Šmak, Musil.

KOUTY - KŘIŽANOV 2:0

První poločas se hrál za stálé převahy domácích. Hosté se dostávali na polovinu soupeře ojediněle. Na kluzkém terénu chyběl moment překvapení a zakončení ze strany Koutů. První příležitost byla ve 23. minutě, když střelu tečoval hostující obránce a brankář reflexním zákrokem míč vyrazil na roh.

Ve 26. minutě šel sám Semrád na křižanovského brankáře, a ten špatně kopnutý míč vyrazil před sebe. Rozhodnutí přišlo ve 38. minutě, kdy se trefil Coufal.

Druhý poločas začali lépe hosté, kteří na deset minut zatlačily soupeře na jeho polovinu. Poté se hra vyrovnala a postupně přebírali hru domácí. Ti také v 66. minutě zvýšili na 2:0 Tenklem, který dostal krásnou přihrávku na hranici velkého vápna a podél brankáře vsítil gól.

Po vstřelené brance se rozpršelo a toto počasí trvalo až do konce utkání. V dešti měly převahu Koutečtí, ale už nedokázali z toho nic využít.

Góly: 38. Coufal, 66. Tenkl. Rozhodčí: Hájek. ŽK: 0:3. Diváci: 90. Poločas: 1:0. Křižanov: Bajer - Střecha, Petr, Klimeš, Milota (46. P. Burian) – Ilenčík (77. Láznička), Kubiš, A. Burian, Boček - Nobicht, Veselý (54. Hladík).

I. A třída

1.6.2009 VSTUP DO DISKUSE

Ve žďárském zámku zavedli speciální prohlídky uzpůsobené pro nevidomé návštěvníky. Prohlídky jsou na objednání a stojí 50 korun na osobu (pro nevidomého i jeho průvodce). Do celého areálu smějí také vodicí (i ostatní) psi.
7

Nevidomí zažijí ve žďárském zámku speciální prohlídky

Do participativního rozpočtu lidé přihlásili jedenáct návrhů

OBRAZEM: Horácký džbánek zahájil Jaroslav Samson Lenk

Žďár nad Sázavou – Půlkulaté jubileum slaví festival folkové a country hudby Horácký džbánek. Letos se ve Žďáře nad Sázavou koná již po pětatřicáté. Dvoudenní festival začal v pátek krátce po 17 hodině koncertem Jaroslava Samsona Lenka s jeho doprovodem. Lenk se také po oba dva dny ujal role moderátora.

Patronkou Běhu pro hospic je Veronika Čamková

Velké Meziříčí – Několikanásobná juniorská mistryně České republiky v alpském lyžování a zároveň rodačka z Velkého Meziříčí Veronika Čamková se stala patronkou druhého ročníku Běhu pro hospic.